Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Suzuki Ignis - сте го виделе ли?
 
Spodeli
22 февруари 2017, 11:19


Suzuki Ignis - сте го виделе ли? Suzuki Ignis Suzuki Ignis - сте го виделе ли?
Со уникатниот дизајнерски мотив со три ленти, Ignis зрачи со урбан cool енергија. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот Ignis ги комбинира SUV и компактната класа давајќи му значење на секој ситен детаљ.
 
16" алуминиумски тркала, кровните носачи и лајсните околу трклата носат чист SUV стил. Чист. Минималистички. Самоуверен. 
 
 
Црните и белите елементи на инструмент таблата, како и портокаловата и металниот акцент на централната конзола и вратите, дополнително дава енергија на ентериерот. Интелигентниот дизајн на Ignis има потреба од многу малку простор за моторот, што значи многу простор за патниците во кабината.
 
Инструмент таблата и кокпитот кај Ignis се интуитивно дизајнирани, се со цел, се да биде лесно достапно. А, модерниот, црно-бел стајлинг кажува дека ова не е обичен ентериер.
 
Удобно, но и спортски. И седиштата ги имаат дизајнерските моменти на портокалово и титаниум. 
 
 
Новиот Ignis има се што може да побарате од еден модерен автомобил. Сето тоа направено со стил. Smart screen поврзувањето и прилагодливиот багажен простор функционираат беспрекорно, се со цел да уживате во возењето.
 
7 инчниот дисплеј осетлив на допир е интуитивен како смартфон. Поврзете го вашиот смартфон преку Bluetooth® или USB и користете ги апликациите од вашиот телефон преку дисплејот на автомобилот, кој има и радио, камера за гледање позади, како и навигација (кај GLX моделот).
 
Системот за стартување без клуч кај Ignis ги отклучува и заклучува вратите, и ви овозможува да го стартувате или гасите моторот само со притискање на копче. Возете лесно.
 
 
Лесно и ергономично, задните седишта (кај GLX и GL+) се лизгаат нанапред и наназад, и ви нудат можност за прилагодување на просторот за нозе на задните седиште, багажниот простор, или за било што друго што ќе ви затреба. Сето тоа, многу едноставно. Само подигнете ги држачите над или под седиштата. Интелигентни нешта.
 
Ignis поседува багажен простор од 514* литри. Задните седишта можат да се поделат во сооднос 50:50 (60:40 во GA и GL) и да се спуштат и од багажниот простор. На овој начин просторот може да се организира зависно од различните типови на багаж.
 
 

Suzuki Ignis
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил