Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
 
Spodeli
20 февруари 2017, 09:02


Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
Не е повеќе тајна дека купувачите на Mercedes последните години не се баш задоволни од квалитетот што го нудат моделите од кои се очекува да се најдоверливи. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Докази за овие тврдења дека Mercedes има проблем со електрониката и завршната монтажа стигнуваат од сите страни. Последно, Mercedes и официјално повика сопственици на одредени модели да во најкраток можен рок посетат сервис. 

Проблемот е уште од ноември минатата година, а најновите отповикувања се однесуваат воглавно на новата Е класа.
 
Проблемите се речиси идентични со оние со кои се соочиња минатата година моделите GLE и GLS. Во овој случај, тоа е погрешно препознавање на тежината на патниците. Сензорот неточно ја детектира масата на возрасни особи на совозачкото седиште, заради што борд компјутерот добива информација дека се работи за дете, и автоматски го деактивира совозачкото перниче. 
 
 
Освен E класа, повикување за ваков сервис имаше и за GLE, GLE Coupe и GLS моделите. 
 
Истовремено, од Mercedes соопштувааат и дека се отстранети можните пропусти кај ветробранското стакло кај моделите GLE и GLS, со оглед на тоа дека пропуштаа влага. 
 
Инаку, ако се бара некоја логика за овие многубројни рекламации на квалитетот на Mercedes моделите, тоа веројатно би било последица на хиперпродукцијата што го зафати и премиум сегментот. 
 
Само во фебруари, вкупно, Mervedes ќе отповика вкупно 18.415 возила, бројка која е повеќе од загрижувачка. 
 

Mercedes-Benz E-Class
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил