Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Volkswagen планира неколку нови I.D концепти
 
Spodeli
19 јануари 2017, 14:48


Volkswagen планира неколку нови I.D концепти  Volkswagen планира неколку нови I.D концепти
Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Откако неодамна на одржаниот саем за автомобили во Детроит беше претставен атрактивниот електричен концепт I.D Buzz, Volkswagen објави дека I.D семејството на концепти наскоро ќе добие и нови членови.

I.D Buzz е изработен на Modular Electric Drive Kit платформа, на која наскоро се очекува и СУВ спортски модел.
 
Првиот автомобил од I.D семејството беше претставен на саемот за автомобили во Париз, а со оглед на позитивната реакција во јавноста на сите континенти, во Volkswagen сериозно размислуваат за производни верзии.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил