Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Škoda Kodiaq добива RS верзија
 
Spodeli
19 јануари 2017, 14:23


Škoda Kodiaq добива RS верзија Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq добива RS верзија
Овој модел ќе биде придвижуван од 2.0 литарски битурбо дизел мотор со моќност од 240 коњски сили и 500 Nm вртежен момент...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Пристигна и потврдата, големиот чешки СУВ модел ќе му се придружи на RS семејството. Kodiaq ќе биде првиот СУВ во историјата на компанијата, кој ќе ги добие вистинските спортски перформанси.
 
 
RS верзијата под хаубата ќе има вграден 2.0 литарски битурбо дизел мотор, кој може да се сретне во VW Passat и Tiguan. Моторот развива 240 коњски сили и 500 Nm вртежен момент, а од 0 до 100 километри на час, забрзува за само 6,5 секунди.
 
Тоа значи дека Kodiaq RS ќе го има најголемото забрзување од сите автомобили во моменталната понуда на чешкиот производител. Се уште не е познато кога Kodiaq RS ќе има премиера, но пред тоа големиот чешки СУВ ќе биде претставен во нешто послаба TrimLine верзија, а тоа се очекува да се случи на саемот во Женева.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил