Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината
 
Spodeli
08 јануари 2017, 02:54


CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината   CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината
При самоуправување, автомобилот станува врвен компјутерски уред на тркала...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Bosch е традиционален играч на CES, а за разлика од изминатите години, ког воглавно претставување инфотаинмент и самоуправувачки системи, оваа година се посвети на осмислување на автомобилски интериер од иднината.
 
 
Нивната визија вклучува кокпит обложен со дрво, во кој се наоѓа систем камери за идентификување на возачите се со цел да му го прилагоди седиштето и останатите поставки во внатрешноста на автомобилот.
 
За време на самоуправувачки режим на работа, внатрешноста на автомобилот станува врвен компјутерски уред на тркала, при што екраните служат за видео конференција и работа со документи, односно за гледање филмови во моментите на опуштање.
 
Пресметале дека просечен корисник на самоуправувачки автомобил ќе заштеди најмалку 100 часа секоја година, кои може попаметно да ги искористи отколку да седи и да управува со својот автомобил.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил