Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Како да станеш професионален дрифтер?
 
Spodeli
05 јануари 2017, 18:20


Како да станеш професионален дрифтер?   Како да станеш професионален дрифтер?
Пријави се во училиштето King of Nations...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Имајќи во предвид дека дрифтањето како спорт станува се попопуларен во светот, организацијата King of Nations, односно King of Europe, која ја оргнизира најголемата европска, а и светска серија со трки од овој тип, одлучи да основа училиште во која учениците би ги совладувале техники за контролирано пролизгување на автомобилот.
 
Предавачите би биле водечки лица од светот на овој атрактивен спорт и би предавале на дури пет континенти. King of Europe во 2017 година ќе се појави на 26 локации, со што е и службено најраспостранетото дрифт првенство во светот.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил