Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Кен Блок по снег го возеше F-150 Raptor
 
Spodeli
27 декември 2016, 18:50


Кен Блок по снег го возеше F-150 Raptor  Кен Блок по снег го возеше F-150 Raptor
Ѕверот со 450 коњски сили и 10 степенски автоматски менувач, се покажа одлично на снег...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Кен Блок овој празнички настан го надополни со менување на својот рели автомобил Ford Focus за најновиот Ford F-150 Raptor кој го испроба на снег.

 

Новиот F-150 Raptor на видеото е опремен со 3,5 литарски EcoBoost V6 мотор, кој развива 450 коњски сили со 691 Nm вртежен момент, а спарен е со 10-степенски автоматски менувач.

Кен навистина уживаше позади управувачот на овој ѕвер, а како тоа навистина изгледаше, можете да погледнете во видеото во продолжение:

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил