Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Освежената Škoda Octavia развива 230 коњски сили
 
Spodeli
22 декември 2016, 03:48


Освежената Škoda Octavia развива 230 коњски сили Škoda Octavia  Освежената Škoda Octavia развива 230 коњски сили
Во 2017 година, ќе биде представен и силен мотор со 245 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Изминатите два месеци од оваа компанија ги претставија редизајнираните модели на Octavia, исто така дебитираше и освежениот модел Octavia vRS.
 
 
Необичната графика на предните светла остана иста, но затоа задните се омалку ревидирани. Исто така, освежениот vRS е поблизу до асфалтот за 1,5 сантиметри во споредба со актуелниот модел.
 
 
Четирицилиндарскиот 2.0 литарски турбо-бензински мотор развива 10 коњски сили повеќе, односно, вкупно 230 коњски сили. За забрзување до 100 километри на час, на овој автомобил му требаат 6,7 секунди, а максималната брзина е ограничена на 250 километри на час. Се зборува дека во 2017 година ќе биде претставен и посилен мотор, кој би требало да развива 245 коњски сили.
 
 
Во понудата е и 2.0 TDI мотор со моќност од 184 коњски сили. Спринтот од 0 до 100 километри на час кај овој модел се завршува за 7,9 секунди, додека максималната брзина изнесува 232 километри на час.

Škoda Octavia
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил