Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Jaguar F-Pace, според жените, е автомобил на годината
 
Spodeli
28 ноември 2016, 23:44


Jaguar F-Pace, според жените, е автомобил на годината Jaguar F-Pace  Jaguar F-Pace, според жените, е автомобил на годината
Британскиот СУВ славеше во конкуренција од 294 автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Конкуренцијата беше жестока, за титулата најдобар, се бореа 294 автомобили, а жените го избраа Британецот Jaguar F-Pace кој е прогласен за женски автомобил на годината, а победи секако и во конкуренцијата на кросовери и СУВ модели.
 
Кандидатите ги номинираа 17 судии од 14 држави, со тоа што F-Pace ова достигнување го наследи од минатогодишниот славеник Volvo XC90. И кај жените кросоверите и СУВ моделите се први на листата на желби.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил