Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Opel Insignia добива ново име
 
Spodeli
07 ноември 2016, 00:28


Opel Insignia добива ново име Opel Insignia  Opel Insignia добива ново име
Втората генерација седан од Раселшеим ќе ослабе цели 175 килограми...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Opel на женевскиост саем ќе ја претстави втората генерација на Insignia. Првата Insignia го замени моделот Vectra во 2008 година, а во 2009 година стана автомобил на годината.
 
 
После седум години на пазарот и 900.000 продадени примероци на седанот, дојде време и за нова верзија. Втората генерација на Insignia ќе биде попросторна, ќе има помала маса а ќе добие и ново име – Insignia Grand Sport. Од Opl велат дека тоа име подобро ја рефлектира елеганцијата и спортскиот дух на моделот Insignia.
 
Автомобилот ќе се вози на E2 платформа и ќе биде главен конкурент на Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Renault Talisman. Помеѓу двете оски, растојанието кај овој модел ќе се зголему за девет сантиметри, а масата ќе биде помала за 175 килограми.
 

Opel Insignia
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил