Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Alfa Romeo Giulia караван во 2017 година
 
Spodeli
02 ноември 2016, 00:48


Alfa Romeo Giulia караван во 2017 година Alfa Romeo Giulia  Alfa Romeo Giulia караван во 2017 година
Стандардната Giulia е четврт најрподаван премиум седан од средна класа во Европа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Alfa Romeo во 2016 година го претстави седанот Giulia наменет за европски пазар, а кон крајот на 2017 година, се очекува во продажните салони да пристигне и каравнската верзија на моделот. 
 
 
Ваквиот факт е очекуван, бидејќи моделот на Alfa Romeo е четврт најпродаван премиум седан од средна класа на европскиот пазар.
 
Повеќе продадени автомобили од средна класа на европскиот пазар имаат само Mercedes Benz (C-класа), BMW (Серија 3) и Audi (A4). Исто така, караваните сочинуваат 42% од вкупната продажба на премиум автомобили од средна класа во Европа. 
 
Токму тоа е доволно добра пирчина и Alfa Romeo да се одлучи за караванска верзија за моделот Giulia.
 

Alfa Romeo Giulia
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил