Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми
 
Spodeli
26 октомври 2016, 13:35


Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми Mercedes-Benz G-Class  Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми
Во понудата ќе биде и AMG верзија со 4.0 V8 и V12 twin-turbo мотори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Низ улиците на Париз моментално се возат два камуфлирани модели на Mercedes од класата G.
 
 
Официјалната премиера ќе ја имаат во 2017, но паралелно со камуфлажата, лесно е да се забележи дека надворешноста визуелно не е многу променета. Веќе на прв поглед е јасно дека се работи за G-класа, која се произведува веќе 37 години.
 
Новата G-класа е поширока и полна со технологија, а ќе биде и уште полуксузна. Визуелно во внатрешноста ќе се потпре на E-класа и Ѕ-класа. Ќе изгуби и нам аса, речиси повеќе од 400 килограми.
 
Под хаубата ќе се наоѓаат бројни бензински и дизелски мотори, а веројатна е и хибридната верзија. Овој модел ќе добие и AMG верзија со 4.0 литарски V8 twin-turbo и V12 twin-turbo мотор.
 

Mercedes-Benz G-Class
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил