Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Стартуваше десетата генерација: Како настанува новата Honda Civic за Европа?
 
Spodeli
27 септември 2016, 17:00


Стартуваше десетата генерација: Како настанува новата Honda Civic за Европа? Honda Civic  Стартуваше десетата генерација: Како настанува новата Honda Civic за Европа?
Во производствените погони на Honda во Свиндон, Велика Британија, започна производството на десетата генерација на моделот Civic, наменет за европскиот пазар...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата, десета генерација на Honda Civic неодамна е претставена и на европскиот пазар, а официјалната премиера ќе ја има на Саемот за автомобили во Париз, кој започнува за неколку дена.
 
Во меѓувреме, имаме прилика да видиме како изгледа процесот на нејзиното производство во погоните на фабриката на Honda, во Велика Британија, од каде за европскиот пазар стигнуваа моделите на Honda, уште во втората половина на 90тите години, кога започна со производство шестата генерација на Civic.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте како всушност настанува новата Honda Civic наменета за европски пазар:
 

Honda Civic
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил