Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Land Rover најави нова генерација на Discovery
 
Spodeli
07 септември 2016, 13:37


Land Rover најави нова генерација на Discovery Land Rover Discovery 4 Land Rover најави нова генерација на Discovery
Land Rover објави фотографии од новата генерација на SUV моделот, Discovery...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во суштина станува збор за продукциска изведба на концептот Discovery Vision, кој веќе го видовме во New York во 2014.

 
Овој нов модел, во понудата на Land Rover ќе биде сместен над Discovery Sport, а ќе се заснова на алиминска основа што ќе го направи зналително полесен од предходникот.

 
Од Land Rover порачуваат дека овој нов модел ќе го редефинира сегментот на големи SUV-ја. Се работи за нов, сестран и по способен SUV сегмент.Официјалната премиера ќе се одржи непосредно пред саемот за автомобили во Париз, а пошироката јавност со овој автомобил може да се запознае од 1 октомври.


Land Rover Discovery 4
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил