Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > 7 сериозно брзи спортски автомобили кои новата Panamera Turbo ги победи на тркачката патека
 
Spodeli
30 јуни 2016, 17:27


7 сериозно брзи спортски автомобили кои новата Panamera Turbo ги победи на тркачката патека Porsche Panamera 7 сериозно брзи спортски автомобили кои новата Panamera Turbo ги победи на тркачката патека
Со време потребно за цел круг околу Nurburgring, од 7 минути и 38 секунди, Panamera Turbo „претекна“ многу супер-спортски автомобили и роудстери!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

7 минути и 37 секунди. Ова е времето за кое луксузниот автомобил од скоро два тона го заврши кругот на Nurburgring Nordschleife. Согледувајќи ја импресивната бројка, не можевме а да не ја споредиме со неколку автомобили кои се наменети да бидат побрзи. Еве неколку „скалпа“ кои Panamera ги понесе со себе на крајот на денот:
 
Lamborghini Murcielago SV - 7min 42sec -  Да, италијански супер-автомобил со V12 мотор има побавно време од големата Panamera со 4 врати.
 
 
 
Chevrolet Camaro ZL1 - 7min 41.27sec
 
 
 
Mercedes SLS AMG - 7min 40sec
 
 
 
Porsche 911 GT3 (997) - 7min 40sec - Еден од најважните „скалпови“ е токму претходната генерација на овој автомобил ориентиран за тркачката патека, кој во случајов е победен од луксузен седан.
 
 
 
Porsche 911 Turbo (997) - 7min 39sec - дури и овој лесен супер-спортист со 473 КС беше поразен од Panamera
 
 
 
Ferrari F430 Scuderia - 7min 39sec
 
 
 
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - 7min 39sec - Ова е можеби најважниот автомобил кој Panamera го победи, бидејќи со тоа се стекнува со титулата „Најбрз седан со 4 врати“
 
 

Porsche Panamera
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил