Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ѕвер: Што може “стокец” кога ќе добие мотор од BMW и поголеми тркала?
 
Spodeli
06 февруари 2016, 21:06


Ѕвер: Што може “стокец” кога ќе добие мотор од BMW и поголеми тркала?   Ѕвер: Што може “стокец” кога ќе добие мотор од BMW и поголеми тркала?
2,5 литарскиот мотор, е позајмен од BMW....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Под хаубата се крие шест-брзински BMW мотор со работна зафатнина од 2.500 кубни сантиметри и моќност од 192 коњски сили. Станува збор за агрегатот M50B25 на BMW, кој развива 192 коњски сили при 5.900 вртежи во минута и 245Nm, а може да се сретне во моделите BMW 325i и 525i (неколку верзии).
 
 
 
Предниот дел на автомобилот е продолжен за 45 сантиметри поради големиот мотор. Секако, истото важи и за крилата и хаубавата. Моторот на BMW, едноставно не оди во комбинација со преден погон. Затоа креаторот одлучи да го преправи автомобилот и да го префрли на заден погон.
 
 
 Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил