Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Први фотографии од целосно новиот Aveo
 
Spodeli
27 февруари 2010, 16:08


Први фотографии од целосно новиот Aveo Chevrolet Aveo Sedan - old Први фотографии од целосно новиот Aveo
Првите фотографии од новиот Aveo се пронајдоа на интернет пред официјалната премиера на саемот во Женева....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Судејќи по фотографиите, Aveo го доби потребниот редизајн во ентериерот и екстериерот како би можел да и конкурира на Ford Fiesta, бидејќи пред се, овие автомобили се наменети за американскиот пазар.Aveo RS е инспирацијата за предниот дел на новата генерација на Aveo, кој Chevrolet ни го прикажа на саемот во Детроит. Сличноста е повеќе од очигледна во дуплите светла во фаровите, предната решетка и проширениот браник. Внатрешноста е дизајнирана по пример на поголемиот брат, Chevrolet Cruze.

Новиот Chevrolet Aveo ќе се произведува во фабриките на GM во Охајо, а продажбата треба да започне до крајот на оваа година.


Chevrolet Aveo Sedan - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
Chevrolet si e toa so treba da e, cao do site so plukaat po nego, bravo Chevrolet.
Напишан од Aveo  пред  околу 88 месеци
kolava e top a i sevrolet znae da iznenadi
Напишан од moe ime  пред  околу 95 месеци
da da isto taka i na mitsubisi lancer ima lika
Напишан од jas  пред  околу 97 месеци
a be dobro izgleda, ama chevrolet e, ste vozele li nesto od chevrolet? nekako ne mi cinat, se oseka na vozenje deka se evtini koli, druga rabota e sto vaka ubavo izgledaat
Напишан од martin  пред  околу 97 месеци
ukrale mnogu od dizajnot na mitsubishi lancer
Напишан од dzole  пред  околу 97 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил