Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015”
 
Spodeli
07 October 2014, 15:59


Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015”  Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015”
Како и секоја, така и оваа година се избира најдобар автомобил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Вообичаено, овие избори, ние од Koli.com.mk не ги сакаме многу, но бидејќи овој е оној најофицијалниот, ги пренесуваме автомобилите кои се влезени во потесниот круг за избор. 

Оваа година на листата се најдоа претежно европски автомобили. 

Ова се кандидатите за 2015 година:

BMW 2 Series Active TourerChevrolet Tahoe / Suburban


Chrysler 200

Citroen C4 Cactus

Dodge Charger

Fiat 500x

Ford Mustang

Hyundai Genesis

Hyundai Sonata

Hyundai i20

Jaguar XE

Jeep Renegade

Kia Sorento

Mazda 2

Mercedes C-Class

MINI 5 door

Nissan Qashqai

Nissan NP300

Opel Corsa

Renault Twingo

Subaru WRX / WRX STI

Toyota Camry

Toyota Highlander

 

Volkswagen Passat

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил