Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Пристигнува One-77, најбрзиот и најскап Aston Martin
 
Spodeli
01 јануари 2010, 21:37


Пристигнува One-77, најбрзиот и најскап Aston Martin Aston Martin One 77 Пристигнува One-77, најбрзиот и најскап Aston Martin
Повеќе не е тајна – Aston Martin откри дека во напредна фаза на развој е One-77, најбрзиот и најскапиот модел во нивната историја. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За време на првичните тестирања во Франција прототипот постигнал брзина од 354,86 km/h!

Меѓутоа, сериозен хендикеп бил силниот ветер, па Британците со нетрпение ги чекаат следните тестирањата на кои се надеваат на поповолни временски услови за да покажат кои се крајните граници на топ – моделот задвижуван од 7,3-литарски V12 - мотор.Аналогно на името, ќе се произведат само 77 примероци на овој ексклузивен суперавтомобил, чија каросерија речиси целосно е изработена од јаглеродни влакна.

Продажбата би требала да започне на средината на идната година, а цената на еден примерок ќе биде точно еден милион фунти.

Стари коментари
kako ja gledam kolava mi se diga lol bi ja ebel xD
Напишан од au au  пред  околу 88 месеци
lele bolid :D
Напишан од mario  пред  околу 98 месеци
edini konkurent na ovoj model moze da bide samo lamborhini revention
Напишан од petre  пред  околу 98 месеци
jas go poddrzxuvam ova so e od ljupco napisino no mislam deka samo lamburghini Reventon mu e konkurent na aston martin one-77
Напишан од viktor  пред  околу 98 месеци
Stvarno dobra konkurencija za Bentley, Rolls Royce, Frerrri, Lamboghini, i drugite rasni trkaci koi osven brzinata nudat i blagorodnistvo.
Напишан од Ljupco  пред  околу 98 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил