Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!
 
Spodeli
22 January 2013, 12:58


Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!  Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!
Според истражувањата на британски Warranty Direct, моторите на Honda и Toyota се најдоверливи, односно се расипуваат најмалку...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кај моторите на Honda е забележан еден дефект на секои 344 мотори, додека втора е Toyota со еден дефект на 171 мотор. До петтото место се наоѓаат Mercedes (1 на 119), Volvo (1 на 111) и Jaguar (1 на 103). 

На дното на табелата се наоѓа MG Rover, со по еден дефект на секој 13-ти мотор (!), но повеќето од тие модели и така не се продаваат кај нас. Најголемо разочарување е претпоследниот Audi, кој има по еден дефект на секој 27-ми мотор! Ништо поарни не се ниту Mini и Saab (1 на 40), како и Opel (1 на 41).
 
Најскап мотор за поправка пак е на Range Rover Evoque, односно неверојатни 13.000 евра. Интересно, токму овој модел на Range Rover го возат пред се жени.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил