Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Погледнете ја најголемата Drag трка во светот
 
Spodeli
25 август 2012, 09:04


Погледнете ја најголемата Drag трка во светот Lamborghini Aventador Погледнете ја најголемата Drag трка во светот
Во неа учествуваат многу супер-автомобили и Subaru BRZ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Натпреварувачите се следните: Nissan GT-R, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Aventador, Chevrolet Camaro, Mercedes-Benz C63 AMG Black Edition, McLaren MP4-12C, Ford Mustang Shelby GT500, Jaguar XKR-S, Porsche 911 Carrera  S и Subaru BRZ.

Сигурно се прашувате што бара тука Subaru BRZ со своите 200 КС, против “ѕверови” како што се Lamborghini и McLaren.

Е па, погледнете.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил