Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината!
 
Spodeli
31 January 2011, 08:39


Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината! Citroën DS4 Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината!
Citroen DS4 е втор по ред модел на DS линијата прогласен за „Најубав автомобил на годината“.Во изборот учествувале 60.000 посетители на интернет од вкупно 62 земји. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Таа награда му е  доделена на 27 јануари на Frederic Banzeta, генералниот директор на Citroen; на официјалната церемонија на 26-тиот Меѓународен Фестивал на Автомобили.
 
Покрај тоа признание од пошироката јавност, Citroen DS4 ја освои наградата и за „најдобра внатрешност“ од страна на жирито составено од познати личност од светско значење во поглед на дизајнот, спортот, културата и медиумите.
 
 
Втората награда се однесува на квалитетот и префинетоста на моделот Citroen DS4 и општо на DS линијата. Претставен на првиот светски саем на автомобили во Париз, кој се одржа во октомври 2010, Citroen DS4 е резултат на новата Creative Technologie во која се чита филозофијата на DS линијата која го нагласува стилот, удобноста, архитектурата и префинетоста. 
 

Citroën DS4
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
abe ratkapna kako mozes da ramnis alfa so citroen dali si poludel ti ocigledno nemas blaga veza od koli,alfata e cistokrven sportist a ova ke se raspadne na 200 km na cas ne mozes da ramnis kvalitet so kvantitet
Напишан од retarda  пред  околу 99 месеци
se slozuvam so Kire, Citroen se broj 1 marka
Напишан од Petar  пред  околу 100 месеци
Citroen e najaka marka vo poslednive godini napravija golem napredok bravo za Citroen
Напишан од Kire  пред  околу 100 месеци
Citroen broj 1 se vo svetov vo momentov.Bravo za Citroen vo poslednive 10 godini doziveaja vistinski bum niz celiot svet.Vprocem govorat i samite brojki za prodadeni avtomobili koi plenat so nivniot najdobar dizajn.Citroen go go go !
Напишан од Kiril  пред  околу 101 месеци
najubavvvvvvvvvvvvv
Напишан од Petar  пред  околу 101 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 5
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил