Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011
 
Spodeli
06 December 2010, 08:44


Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011 Citroën DS3 Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011
Citroen DS3 e апсолутниот победник во изборот на најдобрите автомобили, според реномираната англиска Top Gear. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Признанија со кои се закитува Citroen DS3 се доказ за смелоста и креативноста на Citroen претставени во овој модел. 
Еве ја листата на најдобри автомобили по класи, според Top Gear
 
 
Hypercar of the Year: Koenigsegg Agera
Cabrio of the Year: Maserati GranCabrio
Grand Tourer of the Year: Bentley Continental GT
Hot Hatch of the Year: Volkswagen Golf R
Family Car of the Year: BMW 520d Touring
Engine of the Year: Fiat TwinAir
Coupe of the Year: Peugot RCZ
Luxury Car of the Year: Jaguar XJ
Small Car of the Year and Car of the Year: Citroen DS3

Citroën DS3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
hehehe, mal bese koeficientot - 1.25, a samo tie nad 1.5 gi igram jas :P
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 103 месеци
џокица зошто не ја уплати! хехехе
Напишан од sergio4  пред  околу 103 месеци
Da ne se falam sega ama kazav deka ke bide C3/DS3 uste koga bese istaknata listata :D
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 103 месеци
bravisimo za peugeot cupe na godinata neka se slika sega audi tt
Напишан од razor  пред  околу 103 месеци
bravisimo za peugeot
Напишан од razor  пред  околу 103 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил