Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината
 
Spodeli
06 November 2010, 02:56


Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината Alfa Romeo Giulietta 2019 Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината
Жирото на една од најпрестижните награди во автомобилската индустрија, Европски автомобил на годината, ја објави кратката листа на кандидати 59 автомобилски новинари од 23 европски земји ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Финалисти за избор на Европски автомобил на годината:
 
Alfa Romeo Giulietta
Citroen C3 / DS3
Dacia Duster
Ford C–Max / Grand C–Max
Nissan Leaf
Opel Meriva
Volvo S60 / V60
 
 
Претходната година со оваа награда се закити Volkswagen Polo. Финалето на изборот ке се одржи на 29 Ноември оваа година кога ќе биде познат новиот победник.
 
 
 
 
 
 
 
 

Alfa Romeo Giulietta 2019
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
volvoto e moj favorit
Напишан од kire  пред  околу 103 месеци
Citroen DS3 so moderen i najubav dizajn ce pobedi
Напишан од ICI  пред  околу 103 месеци
Citroen C3/DS 3 mnogu ubavo kolice a i ne e skapo :)))
Напишан од ma4or4e BMW  пред  околу 104 месеци
Pobednikot ke Bide ALFA ROMEO!! 99,9% pozz
Напишан од Sergio4  пред  околу 104 месеци
B.S. da ti ebam majkata supce :)))
Напишан од rambo  пред  околу 104 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 9
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил