дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Архива
   
Suzuki Swift Нова кампања - Swift за 10.760 Евра Нова кампања - Swift за 10.760 Евра

Suzuki стартуваше со нова продажна кампања...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Honda Civic Type R Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон Тјунинг - Honda Civic Type R
Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон
Honda Civic Type R постави нов рекорд за автомобили со преден погон, завршувајќи еден круг на Nurburgrin за 7 минути и 43 секунди... Повеќе
 
 
Audi Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron Новитет - Audi
Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron
Норвежаните први во светот можат да уплатат пари за новиот електричен автомобил на Audi... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz AMG GT
Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони
Во почетокот на оваа година, во Токио е отворен првиот самостоен AMG продажен салон, а Daimler корпорацијата веќе најавува слични објекти и во Сиднеј, Шангај и Абу Даби.... Повеќе
 
 
Opel Opel Grandland X - новиот сериозен SUV конкурент Новитет - Opel
Opel Grandland X - новиот сериозен SUV конкурент
Неверојатниот успех на Peugeot 3008, најавува пазарен успех и на Grandland X... Повеќе
 
 
MINI Mini на струја пристигнува во 2019 година Електрични автомобили - MINI
Mini на струја пристигнува во 2019 година
Овој автомобил би требало да се продава во целиот свет, а истиот би се производувал во континентална Европа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба
По примерот на Tesla, во понудата на Mercedes се пронајдоа батерии со капцитет до 20 kWh... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила Електрични автомобили - Volkswagen E-Golf *
Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
Дали е ова некакво извинување од страна на компанијата или поинаква продажба стратегија?... Повеќе
 
 
Tesla И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка Електрични автомобили - Tesla
И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка
Проблемите се појавија кога дел од возачите пријавија дека рачната сопирачка, е невозможно да се исклучи... Повеќе
 
 
Porsche Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche Електрични автомобили - Porsche
Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche
На почетокот на идната деценија, ќе започне производството на серијата електрични автомобили.... Повеќе
 
 
Honda Honda влегува во импресивен воздушен тунел Маркет / Бизнис - Honda
Honda влегува во импресивен воздушен тунел
Симулирање на брзина на ветер од 309 километри на час.... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Citigo ќе биде првата електрична Škoda Електрични автомобили - Škoda Citigo
Citigo ќе биде првата електрична Škoda
На пазарот пристигнува во 2020 година, а до 2025 година, чесите ќе претстават уште четири електрични возила.... Повеќе
 
 
_ Кои се подобри возачи, левучарите или десничарите? Занимливости - _
Кои се подобри возачи, левучарите или десничарите?
Едните возат побрзо и прават повеќе сообраќајни несреќи, дали знаете за кој се работи?... Повеќе
 
 
_ Историски факти за нафтата кои можеби не сте ги знаеле Историјат - _
Историски факти за нафтата кои можеби не сте ги знаеле
Од Романија до Шведска - заборавениот брат Нобел и најстарата рафинерија... Повеќе
 
 
Tesla Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили Електрични автомобили - Tesla
Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили
Шефот на компанијата, Елон Маск официјално потврди дека пристигнува првиот камион на Tesla но и првиот пик-ап автомобил.... Повеќе
 
 
Bentley Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа Идни модели - Bentley
Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
Кратење на трошоците поради Dieselgate скандалот продолжува... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 
Suzuki Swift
Најпопуларни
 
Мојот Daewoo Lanos се вивна во оган заради глупава грешка што ја прават сите

Повеќе >
_ Мојот Daewoo Lanos се вивна во оган заради глупава грешка што ја прават сите
 
Дали да користам плински уред во мојот автомобил?
Започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема!
5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz
Golf 1.9 TDI или 308 2.0 HDi?
Како да не бидете измамени при купување на половно возило?
Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата
6 работи за моторните масла кои досега не сте ги знаеле
Тест – VW Golf VII 2.0 TDI
Добро е да се знае: - безбедносниот појас, поважен од воздушно перниче
Архива


Тестови
 
Toyota  RAV 4 - Hybrid
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Прочитајте
Citroën  C3
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Прочитајте
Toyota  Corolla
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил