дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Citroën
   
ТЕСТ - Новиот Citroen C3

Со модерен израз, но и традиционални француски comfort-first вредности, Citroen на голема врата ја носи третата генерација на C3. ...

fotografii фотографии 39 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Citroën C3 Citroen C3 Aircross, симпатичен кросовер кој освои многумина Новитет - Citroën C3
Citroen C3 Aircross, симпатичен кросовер кој освои многумина
Повеќе мал SUV отколку кросовер... Повеќе
 
 
Citroën Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година Електрични автомобили - Citroën
Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година
Автомобилите ќе бидат изградени на CMP платформа и ќе имаат автономија од 450 километри... Повеќе
 
 
Citroën DS7 Crossback стигнува веќе во Женева Новитет - Citroën
DS7 Crossback стигнува веќе во Женева
DS, како премиум сектор на PSA групацијата претставува се поинтересни модели... Повеќе
 
 
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 Тест - Citroën C3
ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Со модерен израз, но и традиционални француски comfort-first вредности, Citroen на голема врата ја носи третата генерација на C3. ... Повеќе
 
 
Citroën C5 Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience Новитет - Citroën C5
Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience
Следната генерација доаѓа во 2018 година, комплетно променета после десет години... Повеќе
 
 
Citroën Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën Маркет / Бизнис - Citroën
Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën
Citroën ви нуди финансиски решенија прилагодени за вашиот бизнис кои гарантираат оптимална понуда за сите компании.... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил Македонија - Citroën C4 - Cactus
Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил
Денес многу производители сакаат да ги промовираат своите автомобили како “lifestyle”, односно наменети за оние со посебен животен стил, но има еден кој со право го носи тој атрибут во своето име... Повеќе
 
 
Citroën C3 Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3 Идни модели - Citroën C3
Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3
Во Париз, „Citroen“ ќе ја претстави новата С3... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Да го погледнеме Citroen C4 Cactus Занимливости - Citroën C4 - Cactus
Да го погледнеме Citroen C4 Cactus
Citroen се наврати на своите корени давајки ни нешто иновативно и ефтино... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS Performance Line на Citroen е тука Идни модели - Citroën DS3
DS Performance Line на Citroen е тука
Беше успешна година за Citroen, прва победа во Формула Е, презентиран концепт со високи перформанси и електричен погон и лансирање на нови верзии на DS3 и DS3 Cabrio... Повеќе
 
 
Citroën Citroen CXperience е футуристички концепт со ретро елементи Новитет - Citroën
Citroen CXperience е футуристички концепт со ретро елементи
На Саемот во Париз, Citroen повторно ќе ги погали чувствата на посетителите со нов лимузина концепт, кој изгледа како буквално да допатувал со временска машина од иднината... Повеќе
 
 
Citroën C3 Ова е целосно новиот Citroen C3 со "Cactus" дизајн Новитет - Citroën C3
Ова е целосно новиот Citroen C3 со "Cactus" дизајн
Комфорен автомобил со многу персоналност и уникатен дизајн – Citroen вака го најавува својот нов натпреварувач во ниската класа, кој позајмува многу дизајнерски карактеристики од C4 Cactus... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Новиот Citroen C3 пристигнува! Новитет - Citroën C3 - old
Новиот Citroen C3 пристигнува!
Во салоните на Citroen наскоро ќе пристигне новиот Citroen C3.... Повеќе
 
 
Citroën  Дали Citroen го започна производството на Aircross? Идни модели - Citroën
Дали Citroen го започна производството на Aircross?
Прилагодувањето на фабриката во Рен, се очекува да биде за долгоочекуваниот хибриден SUV на Citroen.... Повеќе
 
 
Citroën CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија Технологија - Citroën
CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија
Официјално, хидро-пневматската суспензија на Citroen e заменета со нова технологија. - прогресивни хидраулични перничиња, со која Citroen доминира на пазарот во областа на комфорот во возењето.... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама Новите Citroën C4 Picasso и Grand C4 Picasso Новитет - Citroën C4 - нова гама
Новите Citroën C4 Picasso и Grand C4 Picasso
Освежен дизајн и подобрена удобност... Повеќе
 
 
Citroën Peugeot и Citroen се први производители кои ќе објавуваат реална потрошувачка Новитет - Citroën
Peugeot и Citroen се први производители кои ќе објавуваат реална потрошувачка
Секој купувач на нов автомобил се соочува со истиот проблем – декларираната потрошувачка од производителот е недостижна во реалниот свет... Повеќе
 
 
Citroën Berlingo First Furgon Citroën слави двоен роденден Занимливости - Citroën Berlingo First Furgon
Citroën слави двоен роденден
65 години фургон 2CV и 20 години постоење на моделот Berlingo... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Hyphen Concept – робусен миниван, инспириран од поп културата Новитет - Citroën
Citroen Hyphen Concept – робусен миниван, инспириран од поп културата
Најновиот концепт на Citroen е еден исклучително простран MPV, инспириран од популарната француска поп група Hyphen Hyphen... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 – детално обновен, со нов изглед и нова технологија Новитет - Citroën DS3
DS3 – детално обновен, со нов изглед и нова технологија
Најмалиот модел од DS понудата веќе нема да се нуди под Citroen, туку како и DS4 и DS5 ќе потпаѓа под новата DS марка, односно луксузната дивизија на францускиот производител... Повеќе
 
 
Citroën C6 Citroen C6 се враќа на пазарот? Новитет - Citroën C6
Citroen C6 се враќа на пазарот?
Според последните информации во Citroen планираат враќање на моделот C6. ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та Идни модели - Citroën
Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та
Citroen по брза постапка го проследи својот концепт Cactus M за да го создаде електричното возило Е-Mehari кое низ салоните во Европа ќе се појави во 2016-та година... Повеќе
 
 
Citroën Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез WRC - Citroën
Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез
Крајот на годинашните збиднувања во мотоспортот беше означен со церемонија за доделување на наградите од FIA, каде што, се разбира, беа присутни и Хозе Марија Лопез и Citroen... Повеќе
 
 
Citroën Toyota и PSA го продлабочуваат партнерството со ново комбе за европскиот пазар Новитет - Citroën
Toyota и PSA го продлабочуваат партнерството со ново комбе за европскиот пазар
Возилото ќе биде претставено на засебните штандови на марките, на саемот за автомобили во Женева кој ќе се одржи во март... Повеќе
 
 
Citroën Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра! Македонија - Citroën
Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра!
Во Citroen има нова промоција на дизел автомобили и тоа на C4 и C-Elysee, со новиот 1,6 BlueHDi агрегат со 100 КС, кој нуди одличен спој на високи перформанси со исклучително ниска потрошувачка и Euro 6 компат... Повеќе
 
 
Citroën Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап
Доколку сте љубител на „младешкиот“ дизајн на кросоверот Citroen Cactus, тогаш сигурно ќе бидете задоволни од најавите на францускиот производител кои навестуваат нови модели со несекојдневен и разигран изглед... Повеќе
 
 
Citroën Во 2017-та Citroen ќе претстави нов систем за суспензија Технологија - Citroën
Во 2017-та Citroen ќе претстави нов систем за суспензија
Во 2017-та година Citroen ќе лансира нов револуционерен систем за суспензија, а според челните луѓе на производителот, истиот ќе овозможува совршена удобност при возењето без притоа да влијае врз контролата... Повеќе
 
 
Citroën Kar-A-Sutra: концепт за мобилно престојувалиште од 1972-ра Занимливости - Citroën
Kar-A-Sutra: концепт за мобилно престојувалиште од 1972-ра
Моделот е произведен во 1972-ра година, за потребите на изложбата „Италија: Нови домашни пејзажи“... Повеќе
 
 
Citroën C5 Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени Идни модели - Citroën C5
Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени
Високи функционери во францускиот производител истакнуваат дека следниот Citroen C5 ќе биде повеќе од само замена за актуелниот автомобил... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Citroen C4 Cactus за 12.990 евра Македонија - Citroën C4 - Cactus
Citroen C4 Cactus за 12.990 евра
Тестирајте го овој наградуван кросовер во најблискиот Citroen продажен салон... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра! Македонија - Citroën C - Elysee
Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра!
Дизел понуда во Citroen која не смее да ја пропуштите - промотивни цени на C3, C-Elysee и C4 HDi моделите... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура Концепт - Citroën C4 - Cactus
Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура
Од Citroen истакнуваат дека Cactus M е пред се' наменет да се користи на плажа, па оттаму е опремен со пар на стандардни штици за сурфање кои се врзани на покривот... Повеќе
 
 
Citroën Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум Концепт - Citroën
Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум
На меѓународниот саем за автомобили во Франкфурт, Citroen премиерно ќе го претстави концепт автомобилот инспириран од легендарниот Méhari: Citroen Cactus M... Повеќе
 
 
Citroën Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen Идни модели - Citroën
Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen
Англиски магазини најавуваат дека наследникот на оригиналниот Citroen DS може да го очекуваме во 2018-та година... Повеќе
 
 
Citroën Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Citroën
Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
До отворањето на вратите на саемот за автомобили во Франкфурт има малку повеќе од еден месец, а дека намерите на Citroen се искрени, покажува и се' поголемиот број на визуелни прикази... Повеќе
 
 
Citroën 20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen Македонија - Citroën
20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen
Искористете ја понудата која важи до 31-ви август 2015-та... Повеќе
 
 
Citroën C1 - old Citroen го освежи моделот C1 Новитет - Citroën C1 - old
Citroen го освежи моделот C1
Citroеn одлучи малку да го освежи и подобри автомобилот, со цел истиот и натаму да остане конкурентен и атрактивен... Повеќе
 
 
Citroën Citroеn подготвува враќање на Méhari Идни модели - Citroën
Citroеn подготвува враќање на Méhari
Шефицата на францускиот бренд, Линда Џексон, официјално потврди дека во Citroen ја разгледуваат можноста за ревитализација на моделот Méhari... Повеќе
 
 
Citroën Citroën со нова понуда – Високата потрошувачка е минато! Новитет - Citroën
Citroën со нова понуда – Високата потрошувачка е минато!
Citroen ја претстави својата “дизелска” понуда... Повеќе
 
 
Citroën Себастијан Лоеб на Nirburgring WTCC - Citroën
Себастијан Лоеб на Nirburgring
Деветкратниот WRC шампион, Себастијан Лоеб е еден од најквалитетните возачи не само на денешницата, туку и на сите времиња... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра Македонија - Citroën C3 - old
Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра
Одличниот Citroen C3, со дизел мотор со 75 КС и одлична опрема, сега се нуди по цена од само 11.290 евра!... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi Тест - Citroën C4 - Cactus
Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi
Првото прашање кое ќе го поставите за овој необичен автомобил е секако „што е ова?“. И нема да можеме да ви дадеме директен одговор. Најблизу е дека се работи за Cactus. Модел кој е единствен во светот момента... Повеќе
 
 
Citroën Дизел понуда од Citroen Македонија Македонија - Citroën
Дизел понуда од Citroen Македонија
Со дизел понудата од Citroen, километрите нема ни да ги почувствувате... Повеќе
 
 
Citroën DS6 DS ќе лансира нова, иновативна суспензија Новитет - Citroën DS6
DS ќе лансира нова, иновативна суспензија
Citroen DS возилата отсекогаш беа синоним за исклучително високото ниво на удобност, на кое можеа да позавидат и најскапите автомобили и сето ова благодарение на Хидро-Пневматскиот систем за потпирање, кој пок... Повеќе
 
 
Citroën Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта Концепт - Citroën
Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта
Студија која дизајнерскиот јазик применет кај моделот Cactus, го пренесува на SUV изведба... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та Награди - Citroën C4 - Cactus
Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та
Автомобилите на францускиот производител во ова натпреварување биле позиционирани меѓу трите најдобри вкупно 6 од 10 пати... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Нови турбо мотори во Citroеn C3 Picasso и Peugeot 2008 Мотори - Citroën C3 Picasso
Нови турбо мотори во Citroеn C3 Picasso и Peugeot 2008
Групацијата PSA ги опреми своите адути, Citroen C3 Picasso и Peugeot 2008, со нова генерација на турбо бензински и турбо дизел мотори. PureТech 110 и BlueHDi 100 ќе ги заменат досегашните VTi 120 и HDi 90... Повеќе
 
 
Citroën DS5 PSA го редизајнираше DS5 моделот Новитет - Citroën DS5
PSA го редизајнираше DS5 моделот
На овогодинешниот Женевски авто саем, францускиот PSA Peugeot Citroen ќе го претстави “освежениот” DS5... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото) Македонија - Citroën C4 - Cactus
Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото)
Citroen Македонија ве поканува на пробно возење и презентација на новиот Citroen C4 Cactus, од 17-ти Февруари до 2-ри Март, во City Mall во Скопје... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот Новитет - Citroën DS4
Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот
По неколкуте новитети во поглед на моторизацијата и воведувањето на 3 цилиндричните агрегати, Citroen реши да воведе неколку подобрувања за DS4 моделот... Повеќе
 
 
Citroën Citroen прослави 60 годишнина од легендарниот DS Занимливости - Citroën
Citroen прослави 60 годишнина од легендарниот DS
На прославата се приклучија 3 ѕвезди на Citroen, оригиналниот DS, Себастиан Леб и DS 3 WRC... Повеќе
 
 
Citroën Citroen најавува спортски модели и го потврди наследникот на моделот C5 Новитет - Citroën
Citroen најавува спортски модели и го потврди наследникот на моделот C5
Поттикнати од успехот во WTCC во кој се натпреваруваа со моделот C-Elysee, Citroen размислува за лансирање на нови спортски модели... Повеќе
 
 
Citroën Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот
Додека Peugeot одбра да се врати на овогодинешниот Dakar со моделот 2008DKR, од Citroen пристигнаа вести дека планираат зголемување на промоцијата на брендот преку спортот... Повеќе
 
 
Citroën DS најавува шест нови модели до крајот на деценијата Идни модели - Citroën
DS најавува шест нови модели до крајот на деценијата
Веќе знаеме дека DS линијата на Citroеn од почетокот на следната година и официјално ќе стане независен бренд во рамките на PSA групацијата, а сега одредени извори најавуваат дека до крајот на оваа деценија, н... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама Citroen го „освежи“ моделот C4 Новитет - Citroën C4 - нова гама
Citroen го „освежи“ моделот C4
Citroen ги објави првите фотографии и детали за освежената изведба на моделот C4... Повеќе
 
 
Citroën DS World Paris го прослави првиот роденден Маркет / Бизнис - Citroën
DS World Paris го прослави првиот роденден
По отворањето на 27 ноември 2013-та, DS World Paris годинава го прославува својот прв роденден. „Престолнината“ на DS линијата се наоѓа во срцето на Париз, родното место на брендот... Повеќе
 
 
Citroën Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот
Се’ стана јасно по трката во Шангај. Првите 4 позиции заземени од возачите на Citroen... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen! Македонија - Citroën C4 - нова гама
Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen!
Понудата се однесува на Citroen C4 и на патничката верзија на Berlingo, и двата со дизел мотори. Со оглед на тоа што се работи за автомобили со Н1 хомологација, истите ќе имаат можност и за поврат на ДДВ и на ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Business Line Македонија - Citroën
Citroen Business Line
Линија на возила кои ќе одговорат на вашите професионални потреби... Повеќе
 
 
Citroën DS официјално го потврди проширувањето на понудата Маркет / Бизнис - Citroën
DS официјално го потврди проширувањето на понудата
Шефот на DS - наскоро независниот премиум бренд кој произлегува од Citroen, потврди дека во блиска иднина на пазарот ќе се појават три нови DS модели... Повеќе
 
 
Citroën Малиот Citroen C1 во “развиена” верзија Новитет - Citroën
Малиот Citroen C1 во “развиена” верзија
На саемот во Париз со појави едно интересно кросовер концепт возило... Повеќе
 
 
Citroën Citroen C3-XR на Шанзелизе Новитет - Citroën
Citroen C3-XR на Шанзелизе
Денес Париз беше центар на збиднувањата во светот на автомобилите... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride Концепт - Citroën
Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride
Францускиот производител ги објави првите слики од уште еден концепт модел кој има намера да го прикаже на саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри Хибриди - Citroën
Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри
Доколку се суди според најавите, претстојниот саем за автомобили во Париз ќе биде во знакот на економичноста, а бидејќи тоа е домашен терен за Renault, Peugeot и Citroen, се очекува француските производители д... Повеќе
 
 
Citroën Што може да очекуваме од Citroen во иднината? Концепт - Citroën
Што може да очекуваме од Citroen во иднината?
Секогаш авангардниот Citroen, уште еднаш најавува интересен концепт автомобил... Повеќе
 
 
Citroën C1 Новиот Citroen C1 - први импресии Новитет - Citroën C1
Новиот Citroen C1 - први импресии
По девет години, претставена е втората генерација на Citroen C1... Повеќе
 
 
Citroën Глобалната продажба на Citroen се зголеми за 7% во првото полугодие на 2014-та Маркет / Бизнис - Citroën
Глобалната продажба на Citroen се зголеми за 7% во првото полугодие на 2014-та
Растот во продажбата кој Citroеn започна да го бележи во 2013-та година, продолжи и во првата половина на 2014-та со стапка од 7% ширум светот... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама Тест – Citroen C4 1.6 HDI Тест - Citroën C4 - нова гама
Тест – Citroen C4 1.6 HDI
Ако бензинецот не импресионираше со лежерното возење, дизелската С4-ка тоа го прави уште подобро... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Тест – Citroen C-Elysee HDi 90 Exclusive Тест - Citroën C - Elysee
Тест – Citroen C-Elysee HDi 90 Exclusive
Димензии на автомобил од средната, цена на автомобил од ниската класа и сето тоа помешано со француски стил и внимание на деталите. Дефинитивно, роден е најдобриот достапен седан на пазарот – C-Elysee е исклуч... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот WTCC - Citroën C - Elysee
Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот
По доминацијата во WRC, минатата година Citroen тргна во мисија за создавање на тим во WTCC шампионатот, каде што оваа година се главни фаворити... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Дизајнерски третман за моделите DS 3 и DS 3 Cabrio Новитет - Citroën DS3
Дизајнерски третман за моделите DS 3 и DS 3 Cabrio
Од надворешниот изглед, највпечатливи се новите фарови кои комбинираат LED и ксенон модули... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра Македонија - Citroën C - Elysee
Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра
Искористете ја и специјалната дизел понуда Citroen C-Elysee HDi 92 сега за 11.990 € со 4 години гаранција... Повеќе
 
 
Citroën Зошто Citroen 2CV е најдoбриот автомобил во светот? Занимливости - Citroën
Зошто Citroen 2CV е најдoбриот автомобил во светот?
Крис Харис неодамна изјави: "тоа е противотров за сите модерни нешта кои ги возам последниве неколку години... Повеќе
 
 
Citroën C-XR * Citroen C-XR најавува нов мал кросовер Концепт - Citroën C-XR *
Citroen C-XR најавува нов мал кросовер
На саемот за автомобили во Пекинг, Citroen го претстави концепт моделот C-XR, со кој всушност се најавува скорото пристигнување на нов компактен кросовер, што најверојатно ќе биде Citroen изведба на Peugeot 20... Повеќе
 
 
Citroën DS 6WR * DS 6WR - спој на емоција и моќност Новитет - Citroën DS 6WR *
DS 6WR - спој на емоција и моќност
На саемот за автомобили во Пекинг, DS премиерно ќе го прикаже новиот модел кој истовремено е моќен и елегантен, DS 6WR. Овој SUV премиум ги носи гените на моделите DS со оригинален и препознатлив стил, со бога... Повеќе
 
 
Citroën Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер? Концепт - Citroën
Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер?
Најновата информација која пристигнува од PSA Peugeot-Citroеn групацијата е дека на саемот за автомобили во Пекинг, Citroen ќе претстави и студија на компактен кросовер... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама Citroen C4 HDi за само 13.990 евра! Македонија - Citroën C4 - нова гама
Citroen C4 HDi за само 13.990 евра!
По повод 10 години заедничкото работење на Автонова со Citroen, најпопуларниот модел на марката, со дизел мотор од 92 КС и одлична опрема, се нуди по цена од само 13.990 евра... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го најави DS 5LS R Концепт - Citroën DS 5LS *
Citroen го најави DS 5LS R
На претстојниот саем за автомобили во Пекинг, Citroen ќе го претстави концепт моделот DS 5LS R. Станува збор за спортски ориентирана R верзија од претходно претставениот DS 5LS, наменет само за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën C4 - нова гама C4 доби нов 1,2-литарски агрегат е-THP 130 Мотори - Citroën C4 - нова гама
C4 доби нов 1,2-литарски агрегат е-THP 130
Првиот мотор од PSA групацијата кој ги задоволува Euro 6 стандардите најде место и под хаубата на Citroen C4 ... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroen DS5 BlueHDi 180 BVA6: совршена технологија Мотори - Citroën DS5
Citroen DS5 BlueHDi 180 BVA6: совршена технологија
Новиот DS5 BlueHDi 180 BVA6 целосно го потврдува слоганот „Créative Technologie“ поради тоа што се одликува со иновативна и корисна технологија која овозможува уште поголема удобност и моќ... Повеќе
 
 
Citroën Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија Македонија - Citroën
Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија
Искористете ја промотивната акција на сервисната мрежа на Citroën и набавете ги оригиналните резервни делови и дополнителна опрема по единствени специјални цени... Повеќе
 
 
Citroën Нов шеф, нови идеи - PSA ќе ја рационализира својата понуда Маркет / Бизнис - Citroën
Нов шеф, нови идеи - PSA ќе ја рационализира својата понуда
Карлос Таварес, новиот шеф на PSA групацијата и до неодамна еден од водечките луѓе во Renault, најави дека PSA ќе треба да го рационализира своето работење, со цел да се подобри финансиската ситуација, а еден ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Женева 2014: Ултра лесниот Citroën C4 Cactus Новитет - Citroën C4 Cactus
Женева 2014: Ултра лесниот Citroën C4 Cactus
Сериската верзија од Citroën C4 Cactus беше откриена минатиот месец, а вниманието го привлече со својота извонредно ниска максимална тежина и ефикасната заштеда на гориво. Сега, овој автомобил се појави и на ш... Повеќе
 
 
Citroën C1 Женева 2014: француски шик во мини пакување, Citroen C1! Новитет - Citroën C1
Женева 2014: француски шик во мини пакување, Citroen C1!
Новиот С1 на Citroen е еден неверојатно допадлив автомобил, со шарм на кој можат да позавидат и многу поскапи автомобили, а згора на тоа, ќе биде исклучително персонализирачки!... Повеќе
 
 
Citroën Француската влада и Dongfeng купија акции во PSA Маркет / Бизнис - Citroën
Француската влада и Dongfeng купија акции во PSA
За 14 отсто од акциите PSA ќе добие 800 милиони евра ... Повеќе
 
 
Citroën Запознајте го новиот Citroen C1 Новитет - Citroën
Запознајте го новиот Citroen C1
Новиот компактен Citroen се одликува со современа технологија и ефикасни бензински мотори, а француската автомобилска компанија исто така ветува ниски трошоци за одржување... Повеќе
 
 
Citroën C5 CrossTourer * Citroen C5 веќе не се плаши од off-road терени Новитет - Citroën C5 CrossTourer *
Citroen C5 веќе не се плаши од off-road терени
Додека го чекаме новиот C5, Citroen одлучи актуелниот модел да го унапреди со интегрален „CrossTourer“ третман... Повеќе
 
 
Citroën DS6 Citroen го подготвува новиот седан DS6 Идни модели - Citroën DS6
Citroen го подготвува новиот седан DS6
Според последните сознанија, Citreon има намера да ја пополни празнината оставена откако престана да се произведува моделот C6. Овој пат, бизнис седанот би се појавил под амблемот на премиум линијата DS... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - 2014 Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра! Македонија - Citroën C4 Picasso - 2014
Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Citroen и официјално го претстави C4 Cactus Новитет - Citroën C4 - Cactus
Citroen и официјално го претстави C4 Cactus
Осмислен како автомобил кој на купувачите ќе им донесе и повеќе од тоа што им е потребно, продукциската изведба на C4 Cactus верно ги прати линиите на концептиот модел, но и идејата која концептот иницијално ј... Повеќе
 
 
Citroën Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC WTCC - Citroën
Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC
На неколку месеци до отворањето на WTC шампионатот во Маракеш (12-ти и 13-ти април), Citroën Racing ги интензивира подготовките на моделот C-Elysée WTCC... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија
Новиот Citroen Grand C4 Picasso кој веќе беше прогласен за најдобар семеен автомобил на годината од страна на списанието Top Gear, минатата недела доби уште една награда во Велика Британија, овој пат за MPV на... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го претстави новиот DS 5LS Премиерa - Citroën DS 5LS *
Citroen го претстави новиот DS 5LS
На 19 декември, во Лувр - едно од најпрепознатливите места во Париз, пред бројните кинески новинари и претставници на меѓународниот печат, Citroen го претстави својот новитет DS 5LS... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen DS3 специјализиран за понежниот пол Занимливости - Citroën DS3
Citroen DS3 специјализиран за понежниот пол
Нема потреба да се нагласува дека опремата на возилото е многу важен фактор при избор на нов автомобил. При тоа, некои клиенти се заинтересирани за воздушните перничиња, климата или електронската програма за с... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old BBC Top Gear магазинот го награди Citroen Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
BBC Top Gear магазинот го награди Citroen
По наградите добиени од трите највлијателни магазини за автомобилизам во Германија, односно Auto Motor und Sport, Auto Bild и Auto Zeitung, Citroen продолжува во победнички манир и во Велика Британија, каде шт... Повеќе
 
 
Citroën Citroen отвори DS World во Париз Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen отвори DS World во Париз
Citroen отвори нов DS салон, односно локација која ја одразува „душата“ на DS линијата. Сe работи за ексклузивен простор наменет исклучиво за возила од оваа линија, сместен во срцето на познатиот „златен триаг... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија Награди - Citroën C4 Picasso - old
Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија
По признанијата од магазините Auto Motor und Sport и Auto Bild, новиот CITROËN C4 Picasso повторно е награден во Германија... Повеќе
 
 
Citroën Citroen сервисни пакети Македонија - Citroën
Citroen сервисни пакети
Специјално прилагодени за возила постари од 5 години... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“ Награди - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“
Citroen C4 Picasso доби „Златен волан“ во категоријата MPV, а инаку оваа награда се доделува секоја година од страна на германските списанија Bild am Sonntag и Auto Bild. Признанието се однесува на две верзии ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Следниот Citroen DS3 ќе цели кон самиот врв на сегментот Идни модели - Citroën DS3
Следниот Citroen DS3 ќе цели кон самиот врв на сегментот
Развојот на следната генерација на моделот DS3 е во напредна фаза, а на пазарот овој автомобил би требало да се појави во 2016-та година... Повеќе
 
 
Citroën Како Citroen го рекламирал моделот 2CV во минатото Занимливости - Citroën
Како Citroen го рекламирал моделот 2CV во минатото
Во историјата на автомобилската индустрија, ретки се моделите кои успеале да останат во производство толку долго, колку што успеа Citroen 2CV ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Сериската изведба на C4 Cactus ќе дебитира следната година Идни модели - Citroën C4 Cactus
Сериската изведба на C4 Cactus ќе дебитира следната година
На годинашното издание на саемот за автомобили во Франкфурт, Citroen го претстави концепт моделот Cactus кој беше проследен со многу позитивни критики, а сега веќе е потврдено дека во февруари следната година ... Повеќе
 
 
Citroën Спомените на деветкратниот светски шампион WRC - Citroën
Спомените на деветкратниот светски шампион
Себастијан Лоеб има постигнато навистина неверојатни резултати во неговата кариера: 78 победи, 116 искачувања на подиумот, 896 етапни победи, 1.619 освоени поени... и се разбира, 9 Светски шампионски титули, к... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со официјална потврда на новите модели Идни модели - Citroën
Citroen со официјална потврда на новите модели
Шефот на C линијата од Citroen откри неколку интересни детали за идната понудата на француската марка. Всушност, Пјер Монферини истакна дека производителот подготвува помал компактен crossover кој би им конкур... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso! Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
Citroën 20-ти меѓународен собир на Citroen 2CV обожаватели Занимливости - Citroën
20-ти меѓународен собир на Citroen 2CV обожаватели
Откако во 2011-та година во Франција беше совладан рекордот за најмногу учесници (над 20.000), 7.000 Citroen 2CV модели и деривати од сите краеви на светот, ќе учествуваат на меѓународната средба на 2CV љубите... Повеќе
 
 
Citroën DS Wild Rubis DS Wild Rubis ќе биде достапен и на европскиот пазар Новитет - Citroën DS Wild Rubis
DS Wild Rubis ќе биде достапен и на европскиот пазар
Кога на годинешниот саем за автомобили во Шангај, Citroen го претстави својот концепт DS Wild Rubis, официјално беше наведено дека серискиот модел ќе се продава само на кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Racing Concept Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби Премиерa - Citroën DS3 Cabrio Racing Concept
Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби
Слично на линијата на автомобили кои чекаат да се спуштат по ридот на фестивалот на брзината Goodwood, постои и линија на автомобили кои чекаат премиерно да бидат претставени пред јавноста... Повеќе
 
 
Citroën Во првата половина на 2013-та расте меѓународната продажба на Citroen Маркет / Бизнис - Citroën
Во првата половина на 2013-та расте меѓународната продажба на Citroen
На крајот од првата половина на годината, од Citroen информираа дека се особено задоволни од меѓународната продажба на нивните возила, која надвор од Европа изнесува неверојатни 23%... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Тест за безбедност: Citroen C4 Picasso и Honda CR-V Безбедност - Citroën C4 Picasso - old
Тест за безбедност: Citroen C4 Picasso и Honda CR-V
Кога станува збор за овие два модела, најверојатно ќе се согласите дека нема потреба да се поставува прашањето oколу освоените ѕвезди... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old Citroen го претстави новиот Grand C4 Picasso Новитет - Citroën C4 Grand Picasso - old
Citroen го претстави новиот Grand C4 Picasso
Citroen повторно направи чекор напред во својата производителна офанзива, со откривањето на првите официјални слики од новиот Grand C4 Picasso, уникатно стилизиран автомобил кој целосно се издвојува од моделот... Повеќе
 
 
Citroën Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC WTCC - Citroën
Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC
Автомобилските трки во различни категории се врежани во историјата на Citroen. Во текот на изминатите две децении марката воспостави доминација на повеќе натпревари ширум светот, а сега вниманието го насочува ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroen лансираше нова реклама со дизајнерот Ив Сен Лоран Маркет / Бизнис - Citroën DS3 Cabrio
Citroen лансираше нова реклама со дизајнерот Ив Сен Лоран
Во неа, легендарниот креатор го изговара новиот слоган за DS3 Cabrio: „анти - униформиран“... Повеќе
 
 
Citroën Revolte Citroen DS2 пристигнува наредната година Идни модели - Citroën Revolte
Citroen DS2 пристигнува наредната година
Citroen полека, но сигурно ja шири понудата на успешната DS линија која следната година треба да го добие својот нов, најмал а можеби и најатрактивен член... Повеќе
 
 
Citroën DS моделите на Citroen континуирано освојуваат награди Маркет / Бизнис - Citroën
DS моделите на Citroen континуирано освојуваат награди
Комерцијалниот успех се потврдува со продадени речиси 350.000 единици и исто така со наградите кои пристигнуваат од секаде во светот... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни
Францускиот производител влегува во нова етапа на производство. Kомпанијата го претстави новиот C4 Picasso, кој во Франција ќе биде пуштен во продажба во јуни годинава... Повеќе
 
 
Citroën 45 години од промоцијата на Citroen Méhari Историјат - Citroën
45 години од промоцијата на Citroen Méhari
Вредностите промовирани пролетта 1968-ма година: бунт, слободољубив дух, имагинација и мир на умот беа главниот постулат за создавање на Citroen Méhari... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања Македонија - Citroën
Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања
Во акцијата се вклучени три модели на Citroen, а понудата во никој случај нема да ве остави рамнодушни... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Wild Rubis заблеска на штандот во Шангај Новитет - Citroën
Citroen Wild Rubis заблеска на штандот во Шангај
Станува збор за урбан кросовер од францускиот производител, кој е дел од неговата најнова, добро прифатена DS линија и наскоро во слична изведба би требало да влезе во сериско производство... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Новиот Citroen C4 Picasso - мега фото галерија Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Новиот Citroen C4 Picasso - мега фото галерија
Новите или во најмала рака усовршени HDi дизел мотори придонесуваат за намалување на штетните емисии и потрошувачката на гориво. За сега, Citroen потврди само три дизел мотори - две 1,6-литарски варијанти и ед... Повеќе
 
 
Citroën Сервисна кампања на Citroen Маркет / Бизнис - Citroën
Сервисна кампања на Citroen
Оваа пролет искористете ја големата промотивната акција на сервисната мрежа на Автонова и набавете ги оригиналните резервни делови и дополнителна опрема, по единствени специјални цени... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го освојува кинескиот пазар со двојна „офанзива“ Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen го освојува кинескиот пазар со двојна „офанзива“
На 20-ти април, саемот за автомобили во Шангај ќе ги отвори своите врати за новинарите. Ова е клучен датум за Citroen, кој на водечкиот светски автомобилски пазар е присутен преку своите две заеднички претстав... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid? Прашања и одговори - Citroën C - Elysee
Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid?
Прашање од читател: “Сакам да купам некои од Peugeot 301 или Citroen C-Elysee, или Skoda Rapid. Па, ме интересира дали се добри овие автомобили, многу е чудно што се многу евтини, а големи коли се сепак. Би ве... Повеќе
 
 
Citroën DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show Концепт - Citroën
DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show
За сега, Citroen објави само официјална слика и видео од новиот концепт ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни
Францускиот производител влегува во нова етапа на производство. Денес, компанијата ги објави официјалните слики од новиот C4 Picasso, кој во Франција ќе биде пуштен во продажба во јуни годинава... Повеќе
 
 
Citroën Citroen ги додели наградите за креативност Награди - Citroën
Citroen ги додели наградите за креативност
Оваа година учесниците требаше да изработат апликации за мобилни телефони кои би им го олесниле патувањето на возачите... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го забрза процесот за избор на нов папа Занимливости - Citroën
Citroen го забрза процесот за избор на нов папа
Citroen го искористи актуелниот избор на нов Папа со цел да ја промовира својата иницијатива „clean diesel“. ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso
А знаејќи го Citroen, дизајнот на серискиот модел и нема многу да биде изменет, што значи дека вакво Picasso ќе гледаме и на нашите улици... Повеќе
 
 
Citroën C - Elysee Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел! Македонија - Citroën C - Elysee
Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел!
Новиот седан на Citroen, кој е специјално развиван за пазари како нашиот, со особено внимание посветено на издржливоста, беше официјално претставен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3 Саеми - Citroën C3 - old
Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3
Со нови мотори кои трошат до 25% помалку гориво, подобрен квалитет на внатрешноста и посвеж надворешен изглед, новата С3-ка повторно се позиционира при врвот на класата... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Откриен ентериерот на Citroen Technospace Концепт - Citroën C4 Picasso - old
Откриен ентериерот на Citroen Technospace
Простор и светлина како ниту еден друг автомобил во класата. Ваков ентериер може да направи само Citroen!... Повеќе