дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Chevrolet
   
Cruze и во караван изведба

Караван Chevrolet Cruze, е најновата каросериска изведба на најпродаваниот модел на Chevrolet, која деновиве слави светска премиера на 82-от Меѓународен саем за автомобили во Женева...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Chevrolet Volt Concept Chevrolet Bolt има катастрофално лоша аеродинамика Новитет - Chevrolet Volt Concept
Chevrolet Bolt има катастрофално лоша аеродинамика
Еден од автомобилите во кој Chevrolet вложува најголеми надежи наредниве неколку години е целосно електричниот Bolt, кој според нови информации има катастрофално лоша аеродинамика... Повеќе
 
 
Chevrolet  Chevrolet забранет во Иран Маркет / Бизнис - Chevrolet
Chevrolet забранет во Иран
Автомобилите на американскиот производител имаат голема маса и многу трошат, вели иранскиот врховен лидер Али Хамнеи... Повеќе
 
 
Chevrolet Мислите дека постарите коли се побезбедни при судир? Погледнете го следново видео Занимливости - Chevrolet
Мислите дека постарите коли се побезбедни при судир? Погледнете го следново видео
Кај нас владее едно генерално мислење дека постарите автомобили се изработувани со посилен челик и поради тоа се побезбедни при судир од новите, но дали е тоа навистина така?... Повеќе
 
 
Chevrolet Детроит 2016: Chevrolet Bolt е електричниот автомобил за народот Саеми - Chevrolet
Детроит 2016: Chevrolet Bolt е електричниот автомобил за народот
Иако ние вљубениците во автомобилите сме „октански“ зависници, секој од нас сака да седне зад воланот на Tesla, само тоа е скоро неизводливо, бидејќи цената е превисока. Без грижи, Chevrolet има решение и се в... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Сопственик во својата Corvette C6 вградил функционално далечинско управување Занимливости - Chevrolet Corvette
Сопственик во својата Corvette C6 вградил функционално далечинско управување
Како дете, кој не сонувал да има автомобил на далечинско управување? Некои од нас, дури и денес би си играле со тоа. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Германската полиција вклучена во кампања за легално тјунирање на возилата Тјунинг - Chevrolet Corvette
Германската полиција вклучена во кампања за легално тјунирање на возилата
Германската организација Tune It! Safe! промовира безбедно и легално модифицирање на возилата во земјата, а веројатно и не мора многу да се грижи за кршењето на законот кога на сцена ќе стапи оваа „Polizei изв... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet разви систем за ладење на паметните телефони Технологија - Chevrolet
Chevrolet разви систем за ладење на паметните телефони
Интернет конекцијата во автомобилите станува доста популарна опција при изборот на додатна опрема, а во наредните години може да премине и во „неопходна“... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Кога ќе се заинатат двајца тврдоглави возачи Занимливости - Chevrolet Camaro
Кога ќе се заинатат двајца тврдоглави возачи
Во вакви ситуации сообраќајната незгода е неизбежна... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette 80 km/h во хотелска гаража Занимливости - Chevrolet Corvette
80 km/h во хотелска гаража
Следниот пат кога вашиот автомобил ќе му го препуштите на вработен од хотелот со цел да го смести на сигурно, бидете свесни за сите можни исходи... Повеќе
 
 
Chevrolet Концептот за новата Niva изгледа навистина моќно Концепт - Chevrolet
Концептот за новата Niva изгледа навистина моќно
На саемот за автомобили во Москва, компанијата GM - AvtoVAZ ќе изложи концепт од наследникот на Chevrolet Niva... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Stingray против Ducati Diavel Carbon Занимливости - Chevrolet Corvette
Chevrolet Corvette Stingray против Ducati Diavel Carbon
Автомобил версус мотоцикл - вечно актуелна тема... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Украден Corvette пронајден после 33 години Занимливости - Chevrolet Corvette
Украден Corvette пронајден после 33 години
Автомобилот и по толку многу време е во одлична состојба, со изминати нешто повеќе од 60.000 километри... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette - 2013 Corvette Z06 има 659 КС и ќе чини колку пола Ferrari Новитет - Chevrolet Corvette - 2013
Corvette Z06 има 659 КС и ќе чини колку пола Ferrari
Corvette секогаш бил поевтин од италијанската и германската конкуренција, а најмоќниот досега, новата Z06, ќе има 659 КС и ќе чини нешто над 100.000 евра... Повеќе
 
 
Chevrolet Ново масовно повлекување на автомобили од GM Безбедност - Chevrolet
Ново масовно повлекување на автомобили од GM
На General Motors не му оди баш најдобро. Наскоро ќе треба да се спроведе ново масовно повлекување на американскиот пазар кое вклучува 1,3 милиони возила, поради проблеми со електричната серво функција, склона... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Стопирана продажбата на Chevrolet Cruze Безбедност - Chevrolet Cruze
Стопирана продажбата на Chevrolet Cruze
Веќе не се достапни моделите со 1,4 турбо-бензински мотор ... Повеќе
 
 
Chevrolet Први фотографии од Chevrolet Corvette Z06 Новитет - Chevrolet
Први фотографии од Chevrolet Corvette Z06
На интернет „протекоа“ фотографии од монструозниот модел со 620 КС... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet се повлекува од Европа! Маркет / Бизнис - Chevrolet
Chevrolet се повлекува од Европа!
Иако на почетокот звучеше неверојатно, сепак е вистина: до 2015-та година Chevrolet ги затвора сите канцеларии на „стариот континент“ и нема да продава свои автомобили на европскиот пазар... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Светска премиера на Camaro кабриолет и европска на Camaro Coupe Премиерa - Chevrolet Camaro
Светска премиера на Camaro кабриолет и европска на Camaro Coupe
Најновата изведба на познатиот "muscle car" воедно претставува и најзначаен редизајн од претставувањето на петата генерација на Camaro, како концепт возило во 2006-та година... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet со мноштво иновации настапи на саемот во Франкфурт Саеми - Chevrolet
Chevrolet со мноштво иновации настапи на саемот во Франкфурт
Деби на новите Camaro купе и кабриолет, германска премиера на новиот Corvette Stingray модел, зaсилуање на понудата со MyLink уреди и многу нови опции за автомобилите со повеќе патници се главните новини кои C... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Прво претставување на новиот Chevrolet Camaro во Европа Премиерa - Chevrolet Camaro
Прво претставување на новиот Chevrolet Camaro во Европа
На 65-от Frankfurt Motor Show, Chevrolet го лансира новиот Camaro (купе и кабриолет)... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Неверојатен светски рекорд во дрифт - цели 11 километри Занимливости - Chevrolet Camaro
Неверојатен светски рекорд во дрифт - цели 11 километри
Неодамна, Либанецот Абдо Фегали, постави нов Гинисов рекорд за должина на континуиран дрифт. Неговиот Camaro се лизгаше цели 11 километри... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Не заборавајте за 2014 Chevrolet Camaro SS Новитет - Chevrolet Camaro
Не заборавајте за 2014 Chevrolet Camaro SS
2014 Chevrolet Camaro Z/28 успеа да привлече многу љубопитни погледи на саемот за автомобили во Њујорк, но „Шеви“, иако без голема фама, исто така го претстави и обновениот 2014 Camaro SS ... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette - 2013 Фотографии неодоливиот Corvette Stingray Cabrio Новитет - Chevrolet Corvette - 2013
Фотографии неодоливиот Corvette Stingray Cabrio
Во текот на изминатиот викенд, „Шевролет“ ги објави првите слики од новиот Corvette Stingray кабриолет.... Повеќе
 
 
Chevrolet Spark И Spark ќе вози на струја Новитет - Chevrolet Spark
И Spark ќе вози на струја
Електричната верзија на Spark, која треба да ја пренесе експертизата на Chevrolet од популарниот Volt, ќе биде лансирана во Женева... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Top Gear Korea сруши Хеликоптер на камера! Занимливости - Chevrolet Corvette
Top Gear Korea сруши Хеликоптер на камера!
Корејската едиција на најпопуларната емисија во светот, по Top Gear стандардите, направи трка меѓу Corvette ZR1 и воен хеликоптер Bell AH-1F... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette - 2013 Новата Corvette плус ветар во косите Новитет - Chevrolet Corvette - 2013
Новата Corvette плус ветар во косите
Набрзо по претставувањето на купе изведбата на новата Vette, протекоа сликите и од кабрио моделот, кој и натаму ќе има платнен покрив... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette - 2013 Дами и господа, новата Corvette! Новитет - Chevrolet Corvette - 2013
Дами и господа, новата Corvette!
Со драстично подобрен дизајн и најсилен основен мотор досега, новата Vette повторно поставува стандарди во класата на достапните супер автомобили... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro S од 1969-та со 2.000 “коњи” Тјунинг - Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro S од 1969-та со 2.000 “коњи”
Дело на Американската тјунинг компанија Nelson Racing Engines... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Претставен моторот на Corvette C7 – ќе има 457 КС Технологија - Chevrolet Corvette
Претставен моторот на Corvette C7 – ќе има 457 КС
V8 со зафатнина од 6.2 литри. Интересни параметри... Повеќе
 
 
Chevrolet Trax Chevrolet Trax - истa платформа и исти мотори со Opel Mokka Новитет - Chevrolet Trax
Chevrolet Trax - истa платформа и исти мотори со Opel Mokka
А официјално ќе биде претставен на саемот во Париз, во септември... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Chevrolet повлекува 413.418 примероци Cruze Маркет / Бизнис - Chevrolet Cruze
Chevrolet повлекува 413.418 примероци Cruze
Поради проблем со заштитниот пластичен капак под моторот... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Освежен ентериер и два нови мотори - Chevrolet Cruze Новитет - Chevrolet Cruze
Освежен ентериер и два нови мотори - Chevrolet Cruze
Ова се првите фотографии и видео од facelift-от на Cruze... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet стана партнер на Manchester United Маркет / Бизнис - Chevrolet
Chevrolet стана партнер на Manchester United
Потпишан е 5-годишен договор за соработка... Повеќе
 
 
Chevrolet Trax Chevrolet додаде мал SUV во својата понуда Идни модели - Chevrolet Trax
Chevrolet додаде мал SUV во својата понуда
Со доволно простор за пет патници и огромен багажник, Trax ќе биде достапен на 140 различни пазари... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Cruze и во караван изведба Новитет - Chevrolet Cruze
Cruze и во караван изведба
Караван Chevrolet Cruze, е најновата каросериска изведба на најпродаваниот модел на Chevrolet, која деновиве слави светска премиера на 82-от Меѓународен саем за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Chevrolet Volt Concept General Motors има план како да го спаси Volt Технологија - Chevrolet Volt Concept
General Motors има план како да го спаси Volt
По неодамнешниот слуќај со самозапалување на батеријата кај хибридниот Chevrolet Volt, General Motors изгледа пронајде начин како го извлече автомобилот од лош рејтинг... Повеќе
 
 
Chevrolet  Chevrolet Code 130R и Tru 140S: На ред се купувачите Концепт - Chevrolet
Chevrolet Code 130R и Tru 140S: На ред се купувачите
На овогодишниот саем во Детроит, Chevrolet претстави две концептни купеа со кои сака да ја инспирира новата генерација на купеа, но и да го разбуди младешкиот дух кај купувачите... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Chevrolet Sonic се продава без кочници!!! Безбедност - Chevrolet Aveo
Chevrolet Sonic се продава без кочници!!!
Верувале или не, но Chevrolet си го дозволи тој „луксуз“ во своите продажни салони да пушти автомобил без довршен систем за кочење... Повеќе
 
 
Chevrolet General Motors и официјално прекина со работа Маркет / Бизнис - Chevrolet
General Motors и официјално прекина со работа
По 103 години работа, компанијата General Motors Corporation и официјално ги затвори вратите од своите фабрики и престана да постои на 15-ти декември... Повеќе
 
 
Chevrolet Volt Concept Се запали батеријата на Chevrolet Volt Совети за безбедност - Chevrolet Volt Concept
Се запали батеријата на Chevrolet Volt
Безбедноста на електричните автомобили повторно е доведена во прашање, откако се запали батеријата на Chevrolet Volt ... Повеќе
 
 
Chevrolet Возила што ќе возат сами? Не, благодарам! Колумна - Chevrolet
Возила што ќе возат сами? Не, благодарам!
„Целосно автономните возила ќе бидат тука до крајот на декадава“ – гордо изјави директорот за развој на General Motors, Алан Тауб... Повеќе
 
 
Chevrolet Spark Пристигнува Spark на струја! Новитет - Chevrolet Spark
Пристигнува Spark на струја!
И покрај тоа што до пред неколку години беа пред банкрот, од General Motors пукаат со сите оружја... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Американскиот сон во Европа – Chevrolet Camaro Новитет - Chevrolet Camaro
Американскиот сон во Европа – Chevrolet Camaro
Отсега и Европа ќе може да го доживее американскиот сон, по лансирањето на Chevrolet Camaro на пазарите на Стариот Континент... Повеќе
 
 
Chevrolet GM претстави средишно воздушно перниче Безбедност - Chevrolet
GM претстави средишно воздушно перниче
Иако по претставувањето на воздушното перниче во задниот дел на Toyota iQ, помисливме дека нема да видиме ново, General Motors ни претстави средишно воздушно перниче... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Наскоро новите Chevrolet Cruze хечбек и Chevrolet Aveo Новитет - Chevrolet Aveo
Наскоро новите Chevrolet Cruze хечбек и Chevrolet Aveo
Олимпиа Моторс ви ги открива деталите за Новиот Шевролет Круз Хечбек, како и Новото Шевролет Авео... Повеќе
 
 
Chevrolet 800 KС за американската икона Camarо Тјунинг - Chevrolet
800 KС за американската икона Camarо
Компанијата Lingerfelter Performance Engineering е е специјалист за тјунурање на американските muscle-car модели, што ни докажува и овој 800 КЅ силен Chevrolet Camaro.... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Cruze со нови, посилни и поекономични мотори Новитет - Chevrolet Cruze
Cruze со нови, посилни и поекономични мотори
Chevrolet реагира на поплаките за недоволно силната и недоволно економична моторизација во Cruze, со освежена гама на бензински и дизел мотори... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet ќе го освојува светот со Malibu Новитет - Chevrolet
Chevrolet ќе го освојува светот со Malibu
Chevrolet за некој ден во Шангај ќе ја претстави својата изведба базирана на Opel Insignia... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Hatchback Chevrolet ги објави првите фотографии на производниот Cruze HB Новитет - Chevrolet Cruze Hatchback
Chevrolet ги објави првите фотографии на производниот Cruze HB
Претставени се првите слики на производниот модел на Chevrolet, Cruze со пет врати (HB – Hatchback). Овој модел ќе има светска премиера на 81-иот саем на автомобили во Женева кој ќе се одржи од 3-11 март оваа ... Повеќе
 
 
Chevrolet Captiva - old И Captiva доби фејслифит Новитет - Chevrolet Captiva - old
И Captiva доби фејслифит
Louis Chevrolet би бил горд на најновата понуда во SUV сегментот - новата Captiva. Овој компактен SUV доби фејслифт, кој вклучува свеж дизајн на надворешноста со поробустен и подинамичен изглед, нова понуда на... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Европска премиера на новото Aveo со четири врати во Женева Новитет - Chevrolet Aveo
Европска премиера на новото Aveo со четири врати во Женева
Chevrolet подготви доста новости за овогодинешниот Женевски авто-саем (3-13 март), а една од нив е и европската премиера на новото Aveo со четири врати. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Hatchback Хечбек верзијата на Cruze конечно ќе ја видиме во Женева! Новитет - Chevrolet Cruze Hatchback
Хечбек верзијата на Cruze конечно ќе ја видиме во Женева!
Долгоочекуваната хечбек верзија на многу популарниот Chevrolet Cruze, својата премиера ќе ја добие во Женева. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Volt Concept GM во јануари продал само 231 Chevrolet Volt Маркет / Бизнис - Chevrolet Volt Concept
GM во јануари продал само 231 Chevrolet Volt
Ваков заклучок лесно се изведува од финансискиот извештај кој General Motors го објави за јануари оваа година. Американскиот гигант успеа да продаде дури 178.896 автомобили во првите триесет дена на 2011 годин... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Официјално: Chevrolet Sonic, алијас Aveo Новитет - Chevrolet Aveo
Официјално: Chevrolet Sonic, алијас Aveo
Почна најголемиот саем на Северно Американскиот континент, оној во Детроит, а со него и промоциите на многу нови модели за оваа година, вклучувајќи го и Chevrolet Sonic, кој кај нас веројатно и натаму ќе се пр... Повеќе
 
 
Chevrolet “ЏМ“ повлекува 100.000 возила Маркет / Бизнис - Chevrolet
“ЏМ“ повлекува 100.000 возила
Еден од најголемиот светски производител на автомобили компанијата “Џенерал моторс“ објави дека ќе повлече 100.000 свои автомобили... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet подготвува crossover? Идни модели - Chevrolet
Chevrolet подготвува crossover?
Chevrolet планира на саемот во Детроит да покаже нов crossover кој ќе се вика Amp, а ќе биде базиран на сегашниот Volt. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Aveo во САД ќе се вика Sonic! Идни модели - Chevrolet Aveo
Aveo во САД ќе се вика Sonic!
General Motors официјално изјави дека во САД малиот автомобил од Б-сегментот ќе се вика Sonic, а не како досега Aveo.... Повеќе
 
 
Chevrolet Orlando Први импресии – Chevrolet Orlando! Премиерa - Chevrolet Orlando
Први импресии – Chevrolet Orlando!
Новиот автомобил од Chevrolet, Orlando веќе е на располагање за тестирање. Со овој автомобил, Chevrolet ќе се обиде да им ги помати сметките на најблискиет ривали во овој сегмент, Renault Scienic и Ford C-Max... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze General Motors размислува за CVT Маркет / Бизнис - Chevrolet Cruze
General Motors размислува за CVT
Барајќи начин да ја намали високата потрошувачка на своите модели, Genral Motors расмислува на промовирање на CVT технологијата (Continuously variable transmission).... Повеќе
 
 
Chevrolet Camaro Пристигнува Chevrolet Camaro Convertable! Новитет - Chevrolet Camaro
Пристигнува Chevrolet Camaro Convertable!
General Motors објави дека познатиот “muscle car” на Chevrolet во 2011 „ќе се соблече“. Да, официјално, наредната година ќе пристигне Chevrolet Camaro Convertible!... Повеќе
 
 
Chevrolet Captiva - old Поагресивна и помоќна - Chevrolet Captiva Премиерa - Chevrolet Captiva - old
Поагресивна и помоќна - Chevrolet Captiva
Новата Captiva премиерно ќе биде претставена на саемот за автомобили во Париз, унапредена со нов дизајн на предниот дел, низа подобрувања во ентериерот и нови мотори и менувачи. Captiva ќе биде една од четирит... Повеќе
 
 
Chevrolet Chevrolet Camaro куќиште за моќни компјутери Занимливости - Chevrolet
Chevrolet Camaro куќиште за моќни компјутери
Доколку сакате и другите да знаат на прв поглед колку е јак вашиот компјутер тогаш ова куќиште е вистинскиот избор за вас... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Chevrolet го претстави новиот Aveo Новитет - Chevrolet Aveo
Chevrolet го претстави новиот Aveo
Chevrolet во Париз ќе ја престави новата генерација на моделот Aveo, која инаку беше најавена со концептниот Aveo RS во јануари оваа година. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Hatchback Chevrolet Cruze и во хечбек изведба Новитет - Chevrolet Cruze Hatchback
Chevrolet Cruze и во хечбек изведба
Еден од најпопуларните модели на нашиот пазар, ќе добие и скратена, хечбек изведба, која ќе биде претставена на саемот во Париз на крајот од месецов... Повеќе
 
 
Chevrolet Orlando Chevrolet го претстави првиот MPV - Orlando Идни модели - Chevrolet Orlando
Chevrolet го претстави првиот MPV - Orlando
Chevrolet во Париз оваа есен, две години пос претставувањето на концептниот модел, ќе го претстави својот нов семеен автомобил. Станува збор за MPV со седум седишта кој ќе ја носи ознаката Orlando. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Astra или Cruze, дали и колку се слични? Споредби - Chevrolet Cruze
Astra или Cruze, дали и колку се слични?
Вие прашувате, ние одговараме. Еве одговор на едно интересно прашање, во врска со тоа колку Astra и Cruze се слични автомобили. Прашањето го постави Boban. ... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Краток тест - Chevrolet Cruze Возевме - Chevrolet Cruze
Краток тест - Chevrolet Cruze
Најавите од Chevrolet за Cruze беа спектакуларни. Се најавуваше подигнување на нивото на комфорот и рафинираноста во однос на претходникот, и поставување на нови стандарди во сегментот каде се наоѓа Cruze!... Повеќе
 
 
Chevrolet Хибрид и во MPV варијанта - Chevrolet Volt MPV5 Новитет - Chevrolet
Хибрид и во MPV варијанта - Chevrolet Volt MPV5
Шпекулациите за електричниот crossover на General Motors станаа реалност! Chevrolet Volt MPV5 дебитираше на саемот во Пекинг... Сепак, како концепт... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo Sedan - old Први фотографии од целосно новиот Aveo Новитет - Chevrolet Aveo Sedan - old
Први фотографии од целосно новиот Aveo
Првите фотографии од новиот Aveo се пронајдоа на интернет пред официјалната премиера на саемот во Женева.... Повеќе
 
 
Chevrolet Spark Објавени цените за новиот Chevrolet Spark Македонија - Chevrolet Spark
Објавени цените за новиот Chevrolet Spark
Новиот Chevrolet Spark, со основниот 1,0 литарски бензинец со 68 КС и најниското ниво на опрема L, на нашиот пазар ќе чини 7.880 евра.... Повеќе
 
 
Chevrolet Aveo - old Широките муцки се во мода - Chevrolet Aveo RS Концепт - Chevrolet Aveo - old
Широките муцки се во мода - Chevrolet Aveo RS
На саемот во Детроит, својата премиера ја доживеа Aveo Concept RS. Инспириран од Европскиот хечбек стил, овој модел се наметнува на младите ентузијасти и ја најавува новата генерација на Chevrolet Aveo.... Повеќе
 
 
Chevrolet Spark Подобар, но и поскап – Chevrolet Spark Премиерa - Chevrolet Spark
Подобар, но и поскап – Chevrolet Spark
Веќе цела деценија еден од најпопуларните автомобили на нашиот пазар, Chevrolet Spark (претходно Daewoo Matiz), конечно го доби својот наследник. Новиот модел, покрај агресивниот дизајн, ветува комфорна внатре... Повеќе
 
 
Chevrolet Америчката икона Chevrolet Camaro стигнува и во Европа Новитет - Chevrolet
Америчката икона Chevrolet Camaro стигнува и во Европа
Chevrolet Camaro и покрај кризата се продава многу успешно од онаа страна на Големата бара, па затоа GM планира да го продава и во Европа.... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Посилен, побрз и многу поубав Супер автомобили - Chevrolet Corvette
Посилен, побрз и многу поубав
Познатиот Ugur Sahin во минатото се прослави со модерната интерпретација на Ferrari Dino, а неодамна откри својот нов проект – реинтерпретација на Corvette C6 во соработка со тјунер компанијата Mallet Cars.... Повеќе
 
 
Chevrolet Corvette Само за филмското платно – Corvette Stingray Concept Супер автомобили - Chevrolet Corvette
Само за филмското платно – Corvette Stingray Concept
Концептот Stingray, базиран на најомилениот супер автомобил на Американците, Corvette, ќе се појави во новото продолжение на филмот Transformers. Тој воедно е и најава за идната генерација на Corvette.... Повеќе
 
 
Chevrolet Cruze Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа Саеми - Chevrolet Cruze
Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа
Американскиот култен производител, конечно влегува посериозно на европскиот пазар и тоа со два нови модели кои се развиени директно од General Motors. Се работи за компактниот седан Cruze и компактниот моново... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 

Најпопуларни
 
Краток тест - Chevrolet Cruze

Повеќе >
koli.com.mk - Chevrolet Cruze Краток тест - Chevrolet Cruze
 
Astra или Cruze, дали и колку се слични?
Први импресии – Chevrolet Orlando!
Cruze со нови, посилни и поекономични мотори
Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа
Возила што ќе возат сами? Не, благодарам!
Cruze и во караван изведба
Посилен, побрз и многу поубав
Америчката икона Chevrolet Camaro стигнува и во Европа
Само за филмското платно – Corvette Stingray Concept
Архива на Chevrolet


Тестови
 
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
Toyota  C-HR
Toyota C-HR Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил