дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Daihatsu
   
Daihatsu Trevis цели кон срцата на потрошувачите

Додека американските и повеќето европски производители на автомобили се обидуваат да ги освојат купувачите со вртежен момент, новиот јапонски Daihatsu Trevis се обидува да ги освои срцата на луѓето....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Daihatsu  Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km Концепт - Daihatsu
Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km
На саемот за автомобили во Токио, јапонскиот производител Daihatsu ќе го промовира концептот D-Base, што ќе биде едно од неколкуте возила на саемот кои припаѓаат во категоријата на т.н. kei автомобили... Повеќе
 
 
Daihatsu  Daihatsu се повлекува од европскиот пазар Маркет / Бизнис - Daihatsu
Daihatsu се повлекува од европскиот пазар
Најстариот јапонски производител на автомобили, Daihatsu, најави дека од 2013 година ќе се повлече од европскиот пазар... Повеќе
 
 
Daihatsu Terios Тест - Daihatsu Terios Тест - Daihatsu Terios
Тест - Daihatsu Terios
За тие што не знаат, Daihatsu е најстарата марка на автомобили од Јапонија, факт кој не може да се занемари, особено заради почитта на Јапонците кон традицијата... Повеќе
 
 
Daihatsu  Daihatsu Trevis цели кон срцата на потрошувачите Новитет - Daihatsu
Daihatsu Trevis цели кон срцата на потрошувачите
Додека американските и повеќето европски производители на автомобили се обидуваат да ги освојат купувачите со вртежен момент, новиот јапонски Daihatsu Trevis се обидува да ги освои срцата на луѓето.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 
Suzuki Swift
Најпопуларни
 
Daihatsu Trevis цели кон срцата на потрошувачите

Повеќе >
koli.com.mk - Daihatsu  Daihatsu Trevis цели кон срцата на потрошувачите
 
Архива на Daihatsu


Тестови
 
Toyota  RAV 4 - Hybrid
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Прочитајте
Citroën  C3
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Прочитајте
Toyota  Corolla
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил