дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
BMW
   
BMW Generation X Roadshow во Скопје

М Кар - увозникот за BMW во Македонија, во соработка со BMW Group, организира ексклузивен BMW Generation X настан за да ја промовира целата гама на BMW X модели....

fotografii фотографии 38 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
BMW Серија 7 BMW слави 40 години од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7
BMW слави 40 години од Серија 7
Најголемиот баварски седан низ децениите успеа да остане секогаш на врвот... Повеќе
 
 
BMW  BMW го негира здружувањето во картел Инфо - BMW
BMW го негира здружувањето во картел
Паралелно со тоа, ги повлече возилата со дизел Euro 5 моторите... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe BMW M3 CS ќе развива 460 коњски сили Новитет - BMW M3 Coupe
BMW M3 CS ќе развива 460 коњски сили
Најбрзото BMW M3 во историјата ќе пристигне во 2018 година... Повеќе
 
 
BMW i3 * Батерискиот склоп на BMW i3 вграден во глисерот Torqeedo Deep Blue Занимливости - BMW i3 *
Батерискиот склоп на BMW i3 вграден во глисерот Torqeedo Deep Blue
пакетот литиум-јонски батерии со капцитет од 33 kWh за брзина од 30 чвора и автономија до час и половина пловење... Повеќе
 
 
BMW  Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје Безбедност - BMW
Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје
Овошјето Pomelo се наоѓа во зазштитните шлемови, елеци и ракавици... Повеќе
 
 
BMW BMW бара компензација од Bosch Маркет / Бизнис - BMW
BMW бара компензација од Bosch
BMW сака оваа година од Mercedes да ја врати круната најпродаван премиум автомобилски производител на светот, но поради еден од добавувачите, можеби веќе ја изгубил трката... Повеќе
 
 
BMW X3 Пристигна новата X3 серија на BMW Премиерa - BMW X3
Пристигна новата X3 серија на BMW
Истата ќе биде лансирана во ноември оваа година... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 BMW 760Li повторно во проблеми Инфо - BMW Серија 7
BMW 760Li повторно во проблеми
Миленикот на баварската понуда и пред два месеци беше повлечен поради истиот проблем... Повеќе
 
 
BMW M4 Новиот модел BMW M4 CS Премиерa - BMW M4
Новиот модел BMW M4 CS
Специјална верзија, која ќе се произведува во ограничен број од 2017 до 2019 година... Повеќе
 
 
BMW BMW ја понуди услугата CarData Технологија - BMW
BMW ја понуди услугата CarData
Информации за автомобилот достапни за осигурителните дружтва како и сервисите за одржување на вашиот автомобил... Повеќе
 
 
BMW  BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина Маркет / Бизнис - BMW
BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина
Електричната BMW i-серија наскоро ќе пристигне на европскиот и американскиот пазар... Повеќе
 
 
BMW M2 Новото BMW M240i M Performance Edition Тјунинг - BMW M2
Новото BMW M240i M Performance Edition
Атрактивните делови на M Performance моделот, го подобруваат динамичниот карактер на спортското купе... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2 Новитет - BMW Серија 2
BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2
Германскиот производител на автомобили ја рестилизираше својата Серија 2, и тоа редизајн добија Coupe, Cabrio, но и спортската M2 верзија... Повеќе
 
 
BMW BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили
Изминатата година од фабриката на BMW излегоа 2,37 милиони возила... Повеќе
 
 
BMW BMW планира производство на суперавтомобил? Супер автомобили - BMW
BMW планира производство на суперавтомобил?
Дали BMW подготвува автомобил за одбрана класа на луѓе... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година Маркет / Бизнис - BMW X3
BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година
Авганистанци - радувајте се! Пристигнуваат нови 40 модели на BMW, и тоа во период од само една година! Да, 40 модели за една година... Повеќе
 
 
BMW Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва Електрични автомобили - BMW
Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва
Храбри најави стигнуваат од BMW. Од компанијата и официјално потврдија дека во 2021ва планираат да нлансираат целосно електричен модел кој ќе биде достапен и со т.н. 5-ти степен на автономија, што значи ќе се ... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија Македонија - BMW Серија 5 - 2017 *
Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија
Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. ... Повеќе
 
 
BMW  CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината Концепт - BMW
CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината
Тродимензионални холограми во самоуправувачки автомобил... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5 Технологија - BMW Серија 5 - 2017 *
CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5
Прототипот покажува дека баварскиот гигант е подготвен... Повеќе
 
 
BMW i8 * Освежениот BMW i8 ќе има 15 коњски сили повеќе Новитет - BMW i8 *
Освежениот BMW i8 ќе има 15 коњски сили повеќе
Од 2013 година се продадени нешто повеќе од 10.000 примероци од спортскиот баварски хибрид... Повеќе
 
 
BMW  BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година Инфо - BMW
BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
Тест возилата ќе бидат пуштени на улиците во Минхен следната година... Повеќе
 
 
BMW BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината Технологија - BMW
BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината
BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината, кој ќе биде претставен на идниот саем CES... Повеќе
 
 
BMW  Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година Инфо - BMW
Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
До 2025 година, eco-friendly автомобилите ќе сочинуваат помалку од 20% од продажбата на BMW компанијата... Повеќе
 
 
BMW  BMW подготвува тркачки болиди Новитет - BMW
BMW подготвува тркачки болиди
Баварците регистрираа имиња од M1 CS до М8 CS... Повеќе
 
 
BMW  BMW X7 пристигнува во две верзии Новитет - BMW
BMW X7 пристигнува во две верзии
Купувачите ќе можат да избираат помеѓу верзија со седум седишта и ултралуксузна за четири патници... Повеќе
 
 
BMW  BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили
До крајот на ова десетлетие, пристигнуваа и електричниот Mini, како и електричниот BMW X3... Повеќе
 
 
BMW  BMW повлекува 136 илјади возила Инфо - BMW
BMW повлекува 136 илјади возила
Проблем со пумпата за гориво... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Поставен нов светски рекорд: Најбрзо возење на автомобил на две тркала Занимливости - BMW M3 Coupe
Поставен нов светски рекорд: Најбрзо возење на автомобил на две тркала
Финецoт Вес Кивимаки постави нов рекорд во возење на автомобил на две тркала, со просечна брзина од 186 километри на час, а големи заслуги имаа и специјалните Nokian пневматици со блокови од арамид... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 BMW 750d xDrive: квартет турбополначи за дизелаш – торнадо Новитет - BMW Серија 7
BMW 750d xDrive: квартет турбополначи за дизелаш – торнадо
Ултимативната верзија на 6-цилиндарскиот дизел со работна зафатнина од 2993 кубни сантиметри фабрички е тунирана да произведува 400 коњски сили и 760 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 Roadster во салоните од 2018 Новитет - BMW i8 *
BMW i8 Roadster во салоните од 2018
Електричниот i3 ќе добие посилни батерии, кои ќе овозможуваат автономија од неверојатни 300 километри... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Coupe G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили Тјунинг - BMW Серија 6 Coupe
G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили
Од 0 до 100 километри забрзува за 3,7 секунди, до 200 километри за 10,5 секунди, додека крајната брзина изнесува 325 километри на час... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * Први слики од новата BMW Серија 5 Новитет - BMW Серија 5 - 2017 *
Први слики од новата BMW Серија 5
Порано од очекуваното, протекоа првите фотографии од новата Серија 5 на BMW, која нема да донесе претерано различен дизајн, но главните промени ќе бидат под кожата... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Инстант олеснување при брзина поголема од 270 км/ч Занимливости - BMW M3 Coupe
Инстант олеснување при брзина поголема од 270 км/ч
Неочекувана загуба на дел од автомобилот го изненади овој возач на М3-ка... Повеќе
 
 
BMW Z4 Zagato Coupe BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер Тјунинг - BMW Z4 Zagato Coupe
BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер
Кога ќе се спојат истокот и западот, во светот на автомобилите нели, добиваме еден ѕвер како ова BMW... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила Саеми - BMW X2
BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила
Како што беше и најавено, BMW на саемот во Париз конечно и официјално ќе го претстави новиот кросовер X2 (F39)... Повеќе
 
 
BMW Најдоброто BMW досега направено Занимливости - BMW
Најдоброто BMW досега направено
Доколку пораснавте гледајќи ги “Трансформери”, вашето време пристигна, време е со нив, да се соочите во живо... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW ја менува стратегијата – спрема електрични Серија 3, Х4-ка и Mini Новитет - BMW Серија 3
BMW ја менува стратегијата – спрема електрични Серија 3, Х4-ка и Mini
Производителот од Минхен можеби е пионер во луксузната класа со својата “i” гама на електрични возила, но тие наскоро ќе ја сменат таа стратегија и ќе го забрзаат „електрифицирањето“ и на останатите модели... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * BMW објави ново промо видео Идни модели - BMW Серија 5 - 2017 *
BMW објави ново промо видео
Баварскиот произведувач објави ново видео за новата серија 5... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 ќе дебитира на саемот во Париз Новитет - BMW X2
BMW X2 ќе дебитира на саемот во Париз
Купе верзијата на супер успешниот BMW X1 е веќе спремна за производство, а ќе биде официјално претставена на саемот во Париз на почетокот од Октомври... Повеќе
 
 
BMW M5 Седан BMW M5 Competition Edition Новитет - BMW M5 Седан
BMW M5 Competition Edition
Посебна верзија на моделот M5 со 600КС за цена од, ни помалку ни повеќе, 129,000 евра... Повеќе
 
 
BMW Дали навистина BMW ќе произведе пикап? Занимливости - BMW
Дали навистина BMW ќе произведе пикап?
Не е исклучено BMW да произведе своја изведба на Hilux, согледувајќи ја досегашната соработка со Toyota... Повеќе
 
 
BMW  Специјална понуда во салонот на BMW Македонија Маркет / Бизнис - BMW
Специјална понуда во салонот на BMW Македонија
За секој X-модел следува подарок опрема во вредоност од 10.000 евра... Повеќе
 
 
BMW Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари Маркет / Бизнис - BMW
Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари
Во салонот на Маккар со нова понуда за контрола и сервис на вашиот клима уред... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 Видео: Тјунирано BMW 335d Занимливости - BMW Серија 3
Видео: Тјунирано BMW 335d
Кога станува збор за BMW на сите ни е помило кога втората и третата цифра од ознаката на моделот се поголеми. ... Повеќе
 
 
BMW  Видео: BMW M5 Pure Metal - најмоќна до сега, лимитирана M5-ка! Занимливости - BMW
Видео: BMW M5 Pure Metal - најмоќна до сега, лимитирана M5-ка!
Сите добро знаеме што значи буквата М кога станува збор за BMW. Последната серија 5, во пакет со назнаката „М5“ доби 560 коњски сили и околу 670 Nm вртежен момент. Но амбициите на BMW не застанаа тука.... Повеќе
 
 
BMW  BMW отповикува 210.000 возила Занимливости - BMW
BMW отповикува 210.000 возила
Конектор за детски седишта и погонска осовина... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија Тест - BMW Серија 7
Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија
И после многу обиди на конкуренцијата за симнување од тронот, Mercedes-Benz S Class остана на врвот во класата – се до лансирањето на новата генерација на BMW Серија 7, која имавме можност да ја тестираме и ко... Повеќе
 
 
BMW G-power BMW X5 M со 700 коњски сили! Тјунинг - BMW
G-power BMW X5 M со 700 коњски сили!
Премиум SUV, а „шиба“ како суперавтомобил.... Повеќе
 
 
BMW BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911 Идни модели - BMW
BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911
Се враќа во живот Серија 8 на BMW, со што Серија 6 се претвара во ривал на славната Porsche 911!... Повеќе
 
 
BMW G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС! Тјунинг - BMW
G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС!
На веќе страшниот 5.0 V10 силата му е дуплирана, а до 200 км/ч стига за 9 секунди!... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот Новитет - BMW Серија 7
BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот
Трилитарскиот TwinPower ќе има моќност од 394 коњски сили и забрзувањето до 100 километри на час ќе го завршува за само 4,6 секунди... Повеќе
 
 
BMW  Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година Премиерa - BMW
Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година
Баварците потврдија дека во 2018 во салоните доаѓа првиот BMW X7... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 BMW работи на ривал за Audi A1 Новитет - BMW Серија 1
BMW работи на ривал за Audi A1
Серија 0 официјално ќе биде претставена во втората половина на 2017 година... Повеќе
 
 
BMW X5 BMW Generation X Roadshow во Скопје Македонија - BMW X5
BMW Generation X Roadshow во Скопје
М Кар - увозникот за BMW во Македонија, во соработка со BMW Group, организира ексклузивен BMW Generation X настан за да ја промовира целата гама на BMW X модели.... Повеќе
 
 
BMW  BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот Маркет / Бизнис - BMW
BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот
Во првиот квартал BMW испорачал 23% помалку автомобили од семејството “I”... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Повик до сопствениците на BMW од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7
Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
Неисправен контролен модул на воздушното перниче... Повеќе
 
 
BMW X5 Новиот BMW X5 доаѓа следната година Новитет - BMW X5
Новиот BMW X5 доаѓа следната година
Пристигнува како најава за новиот модел X7... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW M2 е побрз од BMW M4! Занимливости - BMW M2
BMW M2 е побрз од BMW M4!
Кога се спортските изведби на моделите на BMW во прашање, дефинитивно важи она „плати помалку, добиј повеќе“... Повеќе
 
 
BMW  Стотина BMW автомобили подготвени за рециклирање Занимливости - BMW
Стотина BMW автомобили подготвени за рециклирање
Доколку немате слабо срце, тогаш ви препорачуваме да погледнете како куп BMW автомобили, кои се одредени за рециклажа, стануваат обичен куп метал... Повеќе
 
 
BMW  BMW M5 и M6 остануваат без мануелен менувач Новитет - BMW
BMW M5 и M6 остануваат без мануелен менувач
Моделите M2, M3 и M4, пак, нема да бидат лишени од мануелното шалтање на брзините... Повеќе
 
 
BMW X1 BMW X1 хибрид, ќе има моќност од 224 коњски сили Новитет - BMW X1
BMW X1 хибрид, ќе има моќност од 224 коњски сили
За седум секунди ќе може да забрза до 100 километри на час, а доколку се префрли на електричен погон, неговата автономија би изнесувала 40 километри... Повеќе
 
 
BMW  BMW и официјално го потврди ултралуксузниот X7 Новитет - BMW
BMW и официјално го потврди ултралуксузниот X7
Ќе има четири седишта и ќе чини повеќе од 100.000 евра... Повеќе
 
 
BMW  Што знаеме за BMW X7? Новитет - BMW
Што знаеме за BMW X7?
Засега познат под фабричката ознака F17, идниот најголем СУВ автомобил на BMW на пазарот ќе пристигне најверојатно дури во 2019 година... Повеќе
 
 
BMW  BMW тргнува во напад на Mercedes-Maybach Новитет - BMW
BMW тргнува во напад на Mercedes-Maybach
Нов ултралуксузе одел на баварскиот произовдител ќе чини повеќе од 150.000 евра... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW i3 во 2017 година пристигнува во две нови изведби Новитет - BMW i3 *
BMW i3 во 2017 година пристигнува во две нови изведби
Хибридот и електричниот модел добиваат посилни батерии... Повеќе
 
 
BMW M5 Седан BMW M5 ќе има моќност од 626 коњски сили Новитет - BMW M5 Седан
BMW M5 ќе има моќност од 626 коњски сили
До 100 километри на час ќе забрзува за четири секунди, а неговата максимална брзина ќе надминува 248 километри на час... Повеќе
 
 
BMW  BMW i5 пристигнува и со класичен мотор Новитет - BMW
BMW i5 пристигнува и со класичен мотор
Премиум СУВ автомобилот ќе биде конструиран од јаглеродни влакна... Повеќе
 
 
BMW Серија 9 * BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020! Идни модели - BMW Серија 9 *
BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020!
Минхенскиот производител веќе подолго време нема купе од високата класа – последен таков модел беше 850i пред повеќе од две децении. Тоа треба да се промени наскоро – BMW веќе развива нов модел... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Bmw 740e iPerformance троши само 2,1 литар на 100 километри Новитет - BMW Серија 7
Bmw 740e iPerformance троши само 2,1 литар на 100 километри
Штотуку представениот BMW 740e iPerformance дефинитивно не го следи трендот на Алпина верзијата, но бројките од насловот ни откриваат нешто навистина интересно... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Хибридната технологија од i8 се преселува во останатите модели на BMW Новитет - BMW Серија 7
Хибридната технологија од i8 се преселува во останатите модели на BMW
И најинтересно од се, ќе се вика iPerformance, што значи дека оваа хибридна технологија ќе биде насочена кон добивање повисоки перформанси, без пенали на потрошувачката и емисијата на издувни гасови... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12 Премиерa - BMW Серија 7
Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12
Новото милениче на баварскиот гигант... Повеќе
 
 
BMW BMW опремено со турбо полначи, се запали во возење (видео) Занимливости - BMW
BMW опремено со турбо полначи, се запали во возење (видео)
Кога веќе од BMW серија 3, Е30 правите “турбо ѕвер”, направете го тоа како што треба, а не постојано да користите противпожарен апарат... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW спрема М верзија на Х3 - ќе има 500 КС! Новитет - BMW X3
BMW спрема М верзија на Х3 - ќе има 500 КС!
Компактен SUV, со целата функционалност која ја нуди и моќен мотор со 500 КС под хаубата - отприлика таков ќе биде Х3 М... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Што е подобро на снег: 4х4 со летни гуми или заден погон со зимски гуми? Занимливости - BMW M3 Coupe
Што е подобро на снег: 4х4 со летни гуми или заден погон со зимски гуми?
Ние од koli.com.mk веќе многу пати имаме советувано во зима да возите исклучиво со зимски гуми и еве уште една причина зошто... Повеќе
 
 
BMW BMW представи нов перформанс пакет за M3/M4 Новитет - BMW
BMW представи нов перформанс пакет за M3/M4
BMW ги зголеми перформансите на моделите M3 седан, M4 купе и M4 кабриолет... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES Премиерa - BMW i8 *
BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES
Новата концептуална верзија на BMW i8 Spyder, своето деби ќе го направи на Consumer Electronics Show во јануари.... Повеќе
 
 
BMW i8 * Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8 Концепт - BMW i8 *
Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8
Швајцарската тјунерска компанија Rinspeed го претстави концепт моделот Σtos кој својата официјална премиера ќе ја доживее на претстојниот CES, односно саемот за електроника што ќе се одржи на почетокот од след... Повеќе
 
 
BMW M4 Примероци од BMW М3 и M4 ќе бидат повлечени поради проблем со погонската осовина Безбедност - BMW M4
Примероци од BMW М3 и M4 ќе бидат повлечени поради проблем со погонската осовина
Проблемот кај овие возила е во тоа што компанијата можеби и не ја пополнила погонската осовина со механичко масло, па со текот на времето делот може да отпадне... Повеќе
 
 
BMW M3 - 2013 Купил проблематичен BMW M3, за подоцна да дознае дека со него „дивеел“ Џереми Кларксон Занимливости - BMW M3 - 2013
Купил проблематичен BMW M3, за подоцна да дознае дека со него „дивеел“ Џереми Кларксон
27-годишниот Роб Вилис од Велика Британија купил половен BMW M3 со интересна историја... Повеќе
 
 
BMW Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW Електрични автомобили - BMW
Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW
Се појавија ексклузивни слики кои покажуваат како би можел да изгледа електричниот BMW i5, кој би требало да има опсег од 320 km... Повеќе
 
 
BMW i8 * Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder Идни модели - BMW i8 *
Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder
Пред околу три години BMW претстави концепт за моделот i8 Spyder, а сега имаме и официјална потврда дека овој автомобил наскоро ќе пристигне на пазарот... Повеќе
 
 
BMW CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме Концепт - BMW
CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме
Визиите кои ги имаме за насоката во која производителите на автомобили треба да го насочат дизајнот на своите возила, многу ретко се поклопуваат со идеите на оние кои се одговорни за тоа во реалноста, а денес ... Повеќе
 
 
BMW M3 Cabrio Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки? Тјунинг - BMW M3 Cabrio
Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки?
Приказната за автомобилот на сликите започнала во 2011-та година, кога BMW одлучил да го одбележи 1-ви април со претставување на „нов“ модел во понудата - BMW M3 пикап ... Повеќе
 
 
BMW Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза Електрични автомобили - BMW
Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза
Следниот автомобил од електричната гама на BMW би требало да се појави во текот на наредната година... Повеќе
 
 
BMW BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили
Баварскиот производител ветува дека набрзо неговите клиенти ќе бидат во можност да купат нов автомобил онлајн, за само 10 минути... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * Новата BMW 5-ка – први фотографии! Новитет - BMW Серија 5 - 2017 *
Новата BMW 5-ка – први фотографии!
Нoвата 5-ка на BMW ќе има задача да се врати на врвот од класата, а ќе донесе многу технологија, вклучувајќи и нови хибридни погони и ќе биде лансирана во втората половина на наредната година... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави концептот Compact Sedan Концепт - BMW
BMW го претстави концептот Compact Sedan
Станува збор за студија со која Баварците директно го најавуваат доаѓањето на сериска изведба од истиот автомобил. Да бидеме уште поконкретни, BMW наскоро ќе лансира седан верзија на Серија 1, односно Серија 2... Повеќе
 
 
BMW Alpina претстави B5 Bi-Turbo изведби со моќност од 600 КС Новитет - BMW
Alpina претстави B5 Bi-Turbo изведби со моќност од 600 КС
Годинава, Alpina презентираше два специјални модели со кои го одбележа својот педесетти роденден, а сега е претставен и моделот B5 Bi-Turbo за 2016-та година и тоа во седан и караван изведби... Повеќе
 
 
BMW 5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz ТОП 5 - BMW
5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz
Во светот на луксузните автомобили, има нешто што го знаеме како светото германско тројство – Mercedes – Benz, BMW и Audi. Но, ако бидеме искрени, главното ривалство е сепак меѓу Штутгарт и Минхен... Повеќе
 
 
BMW 4 причини зошто да НЕ купите користено BMW Колумна - BMW
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
Автомобилите од Баварија се едни од најпосакуваните во автомобилската индустрија и со право – нудат навистина извонредно возачко доживување. Но, доколку се одлучите да купите, избегнете користено BMW. Еве зошт... Повеќе
 
 
BMW Времеплов: перфектно сочуван BMW M1 од 1981-ва, со само 682 изминати километри Историјат - BMW
Времеплов: перфектно сочуван BMW M1 од 1981-ва, со само 682 изминати километри
Линиите на дизајнерот Џорџето Џуџаро обично се совршени, а на овој BMW М1 од 1981-ва изгледаат уште поатрактивни, поради духот на едно време кое го носат со себе ... Повеќе
 
 
BMW Неофицијални слики од нова истражувачка студија на BMW Маркет / Бизнис - BMW
Неофицијални слики од нова истражувачка студија на BMW
Аеродинамичната хибридна студија од BMW, може да биде показател за изгледот на идните модели од „i“ понудата на производителот... Повеќе
 
 
BMW BMW најави нов метод за складирање на водород Технологија - BMW
BMW најави нов метод за складирање на водород
BMW објави дека во моментов развива нов метод за складирање на водород, кој ќе овозможи значително зголемување на автономијата на возилата со горивни ќелии... Повеќе
 
 
BMW Официјални слики и детали за новиот X2 SUV Идни модели - BMW
Официјални слики и детали за новиот X2 SUV
Неодамна BMW објави ексклузивни слики и детали во врска со новиот X2 купе - SUV модел, преку кој се стреми да го зголеми своето присуство на профитабилниот пазар за SUV возила... Повеќе
 
 
BMW BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел Идни модели - BMW
BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел
Шефот на BMW, Харалд Кругер, потврди дека баварскиот производител има намера во блиска иднина да го лансира својот трет „i“ модел... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW го претстави M2 Новитет - BMW M2
BMW го претстави M2
Во согласност со претходните најави, баварскиот производител на автомобили и официјално го претстави моделот М2 Coupe, кој е директен наследник на 1M Coupe и т.н. „духовен наследник“ на E30 M3... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW го најави моделот M2? Идни модели - BMW M2
BMW го најави моделот M2?
Неодамна BMW ја објави сликата прикажана во рамки на оваа објава, придружена со текстот „Страсна изведба. Со нетрпение го очекуваме возбудливиот октомври“... Повеќе
 
 
BMW „М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија! Македонија - BMW
„М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија!
По повод свеченото отворање на новиот продажно сервисен Центар на компанијата М Кар, главен увозник и дистрибутер на возилата BMW и MINI за Македонија и Косово се одржа прес конфереција на која се обрати гене... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW 3 Series седан стигна до 10 милиони примероци! Маркет / Бизнис - BMW Серија 3
BMW 3 Series седан стигна до 10 милиони примероци!
Најпопуларниот модел во гамата на BMW, а воедно и најпопуларниот автомобил во средната премиум класа, стигна до 10 милиони продадени примероци... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе развива супер - автомобил во соработка со McLaren!? Супер автомобили - BMW
BMW ќе развива супер - автомобил во соработка со McLaren!?
Предлогот наводно се однесува на BMW модел кој би се базирал на истата архитектура која ќе се користи за P16, што пак треба да го замени сегашниот McLaren 650S... Повеќе
 
 
BMW X1 - old Франкфурт 2015: новиот BMW X1 со „мејнстрим“ пристап Новитет - BMW X1 - old
Франкфурт 2015: новиот BMW X1 со „мејнстрим“ пристап
Новиот X1 има за цел да биде допадлив за поширок спектар на купувачи на луксузни кросовери ... Повеќе
 
 
BMW Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена Саеми - BMW
Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена
Новоизбраниот извршен директор на BMW AG, Харалд Кригер, имаше непосакуван старт на својот прв меѓународен саем во Франкфурт откако е на оваа позиција... Повеќе
 
 
BMW BMW е најгледаниот автомобилски бренд на YouTube! Занимливости - BMW
BMW е најгледаниот автомобилски бренд на YouTube!
Како мрежа за гледање (автомобилски) видеа, YouTube ги надмина и најголемите телевизиски магнати. Многу од успехот се должи на видеата за коли, а меѓу нив, најгледани се оние со BMW и Honda во нив.... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 40 години незаменлива - BMW Серија 3 Историјат - BMW Серија 3
40 години незаменлива - BMW Серија 3
Денес, исто како и во 1975-та година, кога беше лансирана, Серија 3 е синоним за висок квалитет, со доза на спортски дух и примена на најновите технологии... Повеќе
 
 
BMW BMW 225xe Active Tourer подготвен за подиумот во Франкфурт Новитет - BMW
BMW 225xe Active Tourer подготвен за подиумот во Франкфурт
Баварскиот производител на автомобили ќе претстави нова изведба на Серија 2, а станува збор за моделот 225xe односно plug-in хибридна верзија со погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
BMW M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија Македонија - BMW
M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија
М Кар новиот ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија и Косово, со седиште на улица Скупи бр.2, со задоволство го најавува започнувањето на бизнис активностите во Скопје од 26-ти август годинава... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил Идни модели - BMW M3 Sedan
Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил
BMW има многу планови за следната генерација на Серија 3 и 4, иако до генерациската смена остануваат повеќе од три години... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Convertible Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив Идни модели - BMW Серија 4 Convertible
Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив
BMW E93 Серија 3 кабриолет во 2007-ма година од платнен се префрли на цврст покрив на преклопување, но судејќи според најавите, Серија 4 кабриолет ќе се врати на традиционалното решение ... Повеќе
 
 
BMW BMW најави дизел мотор со четири турбини Мотори - BMW
BMW најави дизел мотор со четири турбини
Од баварскиот производител најавија дека наскоро може да се очекува нивниот дизел агрегат кој ќе има, ни повеќе ни помалку, туку четири турбини... Повеќе
 
 
BMW Следната година пристигнува BMW 750d со четири турбо полначи!? Мотори - BMW
Следната година пристигнува BMW 750d со четири турбо полначи!?
Станува збор за агрегат кој треба да дебитира во моделот 750d xDrive, а кој најверојатно ќе биде достапен и во моделите M550d, X5 M50d, X6 M50d и X7 M50d... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * BMW Серија 5 ќе се произведува во Magna Steyr Маркет / Бизнис - BMW Серија 5 - 2017 *
BMW Серија 5 ќе се произведува во Magna Steyr
Наскоро, дел од производството на BMW Серија 5 ќе биде преместено од фабриките на BMW ... Повеќе
 
 
BMW BMW M - рачните менувачи заминуваат во историјата Технологија - BMW
BMW M - рачните менувачи заминуваат во историјата
М дивизијата на BMW предвидува бавен, но сигурен крај за рачните менувачи, барем кога станува збор за нивната понуда... Повеќе