дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Toyota
   
4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис

Најголемиот производител на автомобили во светот, познат по легендарната издржливост на нивните модели, последниве неколку години се наоѓа најчесто на насловните страници за отповикување на возила на сервис, често и поради поголеми проблеми. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Toyota  Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот Технологија - Toyota
Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот
Конечно можете да ги дофатите оние кои паднале помеѓу седиштата... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот
Toyota поместува граници во светски рамки...... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија Тест - Toyota C-HR
Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија
Toyota и порано знаела да изненади со дизајн на некој свој автомобил, но C-HR ги качува работите на едно друго ниво – најмалиот SUV на Toyota потсетува неодоливо на концептот на кој е базиран и е вистинско осв... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година Занимливости - Toyota
Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година
За три години, не очекува вистински спектакл над Токио... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Промовиран новиот Yaris Македонија - Toyota Yaris
Промовиран новиот Yaris
Импортерот за Toyota за Македонија, и официјално го престави новиот Yaris. Моделот кој е помеѓу најпопуларните во класата доаѓа со целосно нов дизајн и нови мотори. ... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа Маркет / Бизнис - Toyota C-HR
Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа
Достоинствен пример за успешен модел на Стариот континент... Повеќе
 
 
Toyota Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео) Супер автомобили - Toyota
Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)
Кога во јапонско спортско купе, како што е Toyota GT86, ќе вметнете V8 мотор од Ferrari 458, добивате машина која е создадена за забава во вид на дрифтање... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест - Toyota RAV 4 - Hybrid
Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Првиот компактен SUV, кој во 90-тите години буквално го почна лудилото на денес најпопуларниот вид на возила на пазарот, неодамна доживеа длабок фејслифт. За прв пат, RAV4 се нуди со хибриден погон, кој е исти... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW Новитет - Toyota Corolla
Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW
B37 3-цилиндарски 1,5 литарски мотор, како и B47 4-цилиндарски 2,0 литарски мотор... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota доби тужба поради глодари Инфо - Toyota
Toyota доби тужба поради глодари
Малите штетници ја изгризале секоја жица под поклопецот на моторот, штетата е 5.500 долари... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали
Јапонците сакаат да го забрзаат преминот на останатите производители кон eco-friendly возилата... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест - Toyota Corolla
Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Во време кога електричните и хибридните возила ги освојуваат насловните страници, еден друг автомобил ги освојува срцата на купувачите... Повеќе
 
 
Toyota  Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила Маркет / Бизнис - Toyota
Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила
Различните модели ќе имаат автономија поголема од 300 километри... Повеќе
 
 
Toyota  1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња Инфо - Toyota
1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
Toyota мора да врати на сервис 1,5 милиони автомобили во Европа... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ја гаси марката Scion Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ја гаси марката Scion
... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV? Маркет / Бизнис - Toyota Avensis
Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV?
SUV и кросовер автомобилите имаат толкава експанзија на пазарот, што јапонскиот производител најверојатно ќе престане да го произведува својот популарен седан...?... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Претставена ни е Toyota Corolla Facelift Новитет - Toyota Corolla
Претставена ни е Toyota Corolla Facelift
Освежена верзија на единаесеттата генерација на најпродаваниот автомобил во светот е причина да се испита што се предностите на кои ја донесоа позицијата "број 1"... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf Маркет / Бизнис - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf
Двата најпродавани автомобили на сите времиња се воедно и два најпродавани автомобили во светот во првата половина на 2016 година... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra пристигнува во 2018 Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra пристигнува во 2018
Според најновите шпекулации, се очекува премиера на новата Supra во 2018, а следи и BMW Z5... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota повикува 1,43 милиони возила ширум светот. Занимливости - Toyota
Toyota повикува 1,43 милиони возила ширум светот.
Јапонскиот производител на автомобили Toyota ќе повлече 1,43 милиони возила заради неисправни воздушни перничиња.... Повеќе
 
 
Toyota Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW Идни модели - Toyota
Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW
Заедничката соработка на BMW и Toyota продолжува со развојот на спортски модел... Повеќе
 
 
Toyota Toyota претстави приколка за деца Занимливости - Toyota
Toyota претстави приколка за деца
Со далечинско менување на бои и осветлување…... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт Тест - Toyota Avensis
Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт
Јапонскиот производител веќе втор пат го освежува својот модел од средната класа, но како што можевме да откриеме, овој пат се работи за нешто повеќе од само фејслифт – Avensis стана вистински подобар автомоби... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили
Актуелното производство ги вклучува моделите Auris, Auris Touring Sports, Yaris, Yaris Hybrid, Avensis, Corolla, Verso и Camry... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota uBox концепт Концепт - Toyota
Toyota uBox концепт
Концептот е наменет за Генерација Z... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ќе претстави автомобил од дрво Премиерa - Toyota
Toyota ќе претстави автомобил од дрво
Каросеријата е составена од 86 дрвени плочи, кои со времето се свиткуваат и го менуваат изгледот на концептот... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Toyota Aygo подготвена за Instagram Новитет - Toyota Aygo
Toyota Aygo подготвена за Instagram
Задната камера ќе може да се користи и за правење на селфи фотографии... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година Премиерa - Toyota GT-86
Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година
Јапонскиот производител на саемот за автомобили во Њујорк ја претстави освежената Toyota GT86... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota го патентираше новиот HUD систем Технологија - Toyota
Toyota го патентираше новиот HUD систем
Го прилагодува аголот на приказ според начинот на возење и положбата на возачот... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новото лице на Toyota Corolla Новитет - Toyota Corolla
Новото лице на Toyota Corolla
После три година продажба во Европа, Toyota ја освежи актуелната, единаесетта генерација на својот најдолговечен и најтиражен модел... Повеќе
 
 
Toyota Prius Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид Премиерa - Toyota Prius
Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид
Toyota на саемот за автомобили во Њујорк го претстави новиот модел Prius Plug-in хибрид, со ознака “Prime”, кој кога се вози само со помош на електрична енергија, може да помина и до 35 километри... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход WRC - Toyota RAV 4
Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Рајан Милен повторно ќе седне позади управувачот на рели иконата Toyota RAV4, а како и не би, кога минатата година со овој автомобил зема четири од пет победи во западниот дел на САД... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Женева 2016: Агресивниот C-HR е најмалиот SUV во гамата на Toyota Новитет - Toyota C-HR
Женева 2016: Агресивниот C-HR е најмалиот SUV во гамата на Toyota
Најголемиот светски производител веќе две години го најавуваше овој модел и сериската изведба воопшто не разочарува – изгледа скоро исто добро како и концептот... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Туторијал: Како најлесно да дрифтате со вашиот автомобил? Новитет - Toyota GT-86
Туторијал: Како најлесно да дрифтате со вашиот автомобил?
Дрифтањето е навистина забавно, но само ако знаете како да го изведете, инаку последиците можат да бидат многу лоши... Повеќе
 
 
Toyota Новите системи за мапирање на Toyota попрецизни и со подобри можности Новитет - Toyota
Новите системи за мапирање на Toyota попрецизни и со подобри можности
Компанијата тврди дека токму овој систем е попрецизен од традиционалниот, а е базиран на ласероско мапирање.... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Toyota спрема спортска изведба на Yaris Новитет - Toyota Yaris
Toyota спрема спортска изведба на Yaris
Најголемиот производител на автомобили во светот одамна нема спортска изведба на некој од своите автомобили, но тоа наскоро би можело да се смени со лансирање на жежок Yaris... Повеќе
 
 
Toyota 4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис Колумна - Toyota
4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис
Најголемиот производител на автомобили во светот, познат по легендарната издржливост на нивните модели, последниве неколку години се наоѓа најчесто на насловните страници за отповикување на возила на сервис, ч... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила поради проблеми со воздушните перничиња Безбедност - Toyota
Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила поради проблеми со воздушните перничиња
Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила во Јапонија и Европа со цел да се изврши замена на компонента кај Takata воздушните перничиња, поконкретно оние кои се наоѓаат од страната на совозачот... Повеќе
 
 
Toyota Supra Toyota го потврди наследникот на моделот Supra Идни модели - Toyota Supra
Toyota го потврди наследникот на моделот Supra
Oд јапонскиот производител пристигна веста дека следната година ќе биде претставен концепт модел кој ќе послужи како директна најава за сериската верзија на автомобилот што ќе ја наследи Supra ... Повеќе
 
 
Toyota Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR Идни модели - Toyota
Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR
Јапонскиот производител ќе претстави сериска верзија на C-HR концептот на саемот за автомобили во Женева во 2016-та година... Повеќе
 
 
Toyota До 2050-та година Toyota речиси целосно ќе ги повлече моделите со стандардна моторизација Маркет / Бизнис - Toyota
До 2050-та година Toyota речиси целосно ќе ги повлече моделите со стандардна моторизација
Toyota го претстави својот план „Environmental Challenge 2050“ кој ги поставува основите за понудата на производителот во следните неколку децении... Повеќе
 
 
Toyota Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR Концепт - Toyota
Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR
На интернет протекоа техничките спецификации за S-FR, спортскиот концепт oд Toyota кој ќе дебитира на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржува во текот на овој месец ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Hybrid Тест: Toyota Auris Hybrid - со тишина и опуштеност до висока економичност Тест - Toyota Auris Hybrid
Тест: Toyota Auris Hybrid - со тишина и опуштеност до висока економичност
Хибридниот погон во Toyota веќе не е ексклузивитет. Достапен е уште во моделот од ниската класа Yaris, како и во компактот Auris и е тука за да остане. ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра Македонија - Toyota Auris
Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра
Динамично дизајнираниот компакт на Toyota, неодамна освежен, отсега е достапен по почетна цена од 13.490 евра за моделот со 1,33 бензински мотор со 99 КС.... Повеќе
 
 
Toyota Hilux - 2016 Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV Новитет - Toyota Hilux - 2016
Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV
Со над 16 милиони Toyota Hilux пикапи продадени до денес, марката го подготвува европското лансирање на осмата генерација од автомобилот ... Повеќе
 
 
Toyota Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota Концепт - Toyota
Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota
Станува збор за надградба на претходниот концепт C-HR, кој годинава беше претставен во Париз, а сериската верзија би требало да биде промовирана следната година на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Toyota Prius - 2015 * Toyota го претстави новиот Prius Новитет - Toyota Prius - 2015 *
Toyota го претстави новиот Prius
Јапонскиот производител конечно ја претстави новата, четврта генерација на Prius - најпопуларниот хибриден автомобил во светот... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ги унапредува безбедноста и хибридните системи Безбедност - Toyota
Toyota ги унапредува безбедноста и хибридните системи
На претстојниот меѓународен саем за автомобили во Франкфурт, две доминантни теми ќе преовладуваат на штандот на Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Prius - 2015 * Новиот Toyota Prius без камуфлажа Новитет - Toyota Prius - 2015 *
Новиот Toyota Prius без камуфлажа
Конечно, четвртата генерација на Toyota Prius е скришно „уловена“ на неофицијални фотографии... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Auris Cross е подготвен за Женева Идни модели - Toyota
Toyota Auris Cross е подготвен за Женева
Според последните сознанија, на наредниот саем за автомобили во Женева, Toyota би требало да го претстави својот нов компактен кросовер, кој би бил конкурент на Nissan Qashqai и други слични возила, а во понуд... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Fortuner фотографиран без маска Новитет - Toyota
Toyota Fortuner фотографиран без маска
Веќе дури и за Toyota не е доволно во својата понуда да има само два класични теренци... Повеќе
 
 
Toyota Prius - 2015 * Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро Идни модели - Toyota Prius - 2015 *
Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро
Според производителот, благодарение на значајните измени во дизајнот, новата, четврта по ред генерација, ќе изгледа многу подобро од својот претходник... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Toyota го претстави новиот RAV4 Hybrid Новитет - Toyota RAV 4
Toyota го претстави новиот RAV4 Hybrid
Пред 20 години Toyota донесе значајни промени во глобалната понуда на C-SUV сегментот, претставувајќи ја првата генерација на моделот RAV4. Денес, јапонскиот производител повторно носи револуција во европскиот... Повеќе
 
 
Toyota Toyota претстави нова платформа - TNGA Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota претстави нова платформа - TNGA
Toyota ја претстави својата нова платформа (Toyota New Global Architecture) која позитивно би требало да влијае врз трошоците за развој и производство на идните модели од јапонската марка, притоа овозможувајќи... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota ќе ја изедначи цената на горивните ќелии и дизел моторите Технологија - Toyota Mirai
Toyota ќе ја изедначи цената на горивните ќелии и дизел моторите
Toyota има за цел цената на автомобилите со водородни горивни ќелии да ја сведе на исто ниво со оние кои користат дизел моторизација. Според проценките, ваквата замисла би можела да се оствари до 2022-та годин... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota со нов редизајн го продолжи животот на моделот Avensis Новитет - Toyota Avensis
Toyota со нов редизајн го продолжи животот на моделот Avensis
Иако во 2014 година се појавија шпекулации за повлекување на моделот Avensis од европскиот пазар, Јапонците уште еднаш ја освежија својата лимузина... Повеќе
 
 
Toyota Auris Toyota за Женева го припреми и освежениот Auris Новитет - Toyota Auris
Toyota за Женева го припреми и освежениот Auris
На претстоечкиот автомобилски саем во Женева, Toyota ќе ја претстави подновената изведба на моделот Auris и Auris Touring Sports... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Тест - Toyota Yaris
Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i
Иако не е целосно нов модел, барем однадвор, освежениот Yaris изгледа многу поагресивно, поспортски и генерално далеку подопадливо од претходникот. Од Toyota велат дека има и промени под убавото лице и тоа нам... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Yaris Hybrid појави проблем со сопирачките - Toyota ги отповикува новите автомобили Совети за безбедност - Toyota Yaris Hybrid
Yaris Hybrid појави проблем со сопирачките - Toyota ги отповикува новите автомобили
Во изминатите години во Toyota се појавија неколку проблеми со нови автомобили, а како најнов проблем се покажа моделот Yaris Hybrid... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година WRC - Toyota Yaris
Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година
Она што сите љубители на релито го чекаа со нетрпеливост стана реалност... Повеќе
 
 
Toyota Toyota со најмногу продадени автомобили, VW на второто место Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota со најмногу продадени автомобили, VW на второто место
Јапонскиот гигант успеа уште една година да се задржи на првото место кога во прашање е бројот на продадени автомобили... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT-86 која не може да не ја видите Тјунинг - Toyota GT-86
Toyota GT-86 која не може да не ја видите
Меѓу основните правила на сообраќајот најмногу се повторува “прилагодете се спрема условите на патот” или “види и биди виден”... Повеќе
 
 
Toyota Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон Електрични автомобили - Toyota
Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон
Минатата година, компанијата Tesla Motors ги сподели своите иновации во поглед на електричните автомобили со своите конкуренти... Повеќе
 
 
Toyota Toyota го одложува производството на новиот Prius Хибриди - Toyota
Toyota го одложува производството на новиот Prius
Според најновите информации, следната генерација на Prius, наместо напролет, ќе почне да се произведува кон крајот на 2015-та година. Ваквото одложување се должи на тоа што шефот за истражување и развој на Toy... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ги претстави унапредените системи за помош при паркирање Технологија - Toyota
Toyota ги претстави унапредените системи за помош при паркирање
Toyota Motor Corporation ja унапреди својата технологија на интелигентен сонар (Intelligence Clearance Sonar - ICS), која служи за спречување или ублажување на ударите при паркирање и движење... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra ќе чини повеќе од Chevrolet Corvette Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra ќе чини повеќе од Chevrolet Corvette
Toyota во здружени сили со BMW работи на креирање на нова генерација на јапонската легенда, Supra... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Тест – Toyota Aygo X-Wave Тест - Toyota Aygo
Тест – Toyota Aygo X-Wave
Фенси, спортски, супер модерно, новото Aygo искрши изненадувачки многу вратови по скопските улици. Моделот X-Wave со панорамски покрив, кој го имавме на тест, дополнително ги заинтересира случајните минувачи и... Повеќе
 
 
Toyota Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе Тјунинг - Toyota
Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе
Toyota во август претстави неколку нови пик-ап возила наменети за американскиот пазар... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели Хибриди - Toyota
Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели
Шефот на Toyota со јасни планови за во иднина... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke Хибриди - Toyota
Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke
На претстојниот саем за автомобили во Париз големо внимание ќе им биде посветено на компактните crossover-и и SUV модели ... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Новото Aygo пристигна и во Македонија Македонија - Toyota Aygo
Новото Aygo пристигна и во Македонија
Новото AYGO ја следи идејата на Akio Toyoda да се создаваат се подобри и подобри автомобили, кои при тоа ќе бидат и забавни за возење... Повеќе
 
 
Toyota Toyota подобра од Ford на американскиот пазар Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota подобра од Ford на американскиот пазар
Иако постојат многу статии според кои Американците не купуваат јапонски автомобили, неодамна објавените резултати од продажбата во САД го кажуваат токму спротивното ... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Genius Тест - Toyota Yaris
Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Genius
Најуспешниот модел на Toyota на европскиот пазар ја доживеа и третата генерација, која конечно ќе се обиде да го привлече и посилниот пол... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota го претстави градскиот превоз на иднината Технологија - Toyota Mirai
Toyota го претстави градскиот превоз на иднината
Француски град во подножјето на Алпите ќе стане пионер во новите тенденции во поглед на мобилноста... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород Хибриди - Toyota Mirai
Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород
Автомобилот кој веќе од следната година ќе биде достапен и со спецификации за европскиот и американскиот пазар, ќе чини околу 50.000 евра... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Нови проблеми: Toyota повлекува уште 2,2 милиони автомобили Безбедност - Toyota Yaris
Нови проблеми: Toyota повлекува уште 2,2 милиони автомобили
Проблемот e лоциран кај воздушните перничиња кои може дури и да се запалат ... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Тест – Toyota Corolla D4-D Тест - Toyota Corolla
Тест – Toyota Corolla D4-D
Најпродаваниот автомобил на сите времиња, ја доби својата 11-та реинкарнација. Неколку пати со променет пристап во конструирањето, но секогаш со истата премиса – да биде перфектниот автомобил за фамилијарните ... Повеќе
 
 
Toyota Verso - S Toyota Verso-S доби нов лик Новитет - Toyota Verso - S
Toyota Verso-S доби нов лик
Кога станува збор за помалите модели, иновациите на Toyota забрзано напредуваат. По новата генерација на Aygo и модернизираниот Yaris, време му дојде и на MPV моделот Verso-S... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota ќе повлече вкупно 6,4 милиони возила ширум светот Безбедност - Toyota Corolla - old
Toyota ќе повлече вкупно 6,4 милиони возила ширум светот
По се' изгледа постојат сериозни шанси 2014-та да остане запаметена како година на рекордни повлекувања на дефектни автомобили. Најновата вест е дека Toyota ќе повлече 6,39 милиони возила ширум светот, бро... Повеќе
 
 
Toyota Prius - 2015 * Вака ќе изгледа новиот Prius Идни модели - Toyota Prius - 2015 *
Вака ќе изгледа новиот Prius
Новиот Toyota Prius на пазарот ќе биде лансиран следната година, а од својот претходник ќе се разликува по многу нешта... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе користи Skyactiv мотори од Mazda Мотори - Toyota
Toyota ќе користи Skyactiv мотори од Mazda
По се' изгледа дека Toyota ќе има малку повеќе „zoom-zoom“ во иднина. Jапонскиoт автомобилски гигант неодамна склучи договор со Mazda за да ги користи Skyactiv моторите за можната замена на Yaris... Повеќе
 
 
Toyota Auris Hybrid Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа Хибриди - Toyota Auris Hybrid
Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа
Популарноста на автомобили кои комбинираат бензински и електричен мотор постојано расте. Минатата година, во Европа се продадени 214.237 автомобили со хибриден погон, што претставува зголемување од 40 % во спо... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Женева 2014: новото, модерно и бесно Toyota Aygo! Новитет - Toyota Aygo
Женева 2014: новото, модерно и бесно Toyota Aygo!
Toyota веќе одамна не игра на сигурна карта кога се во прашање новите модели, а најдобар доказ за тоа е новото Aygo, кое привлекува погледи веројатно како ниту еден модел на брендот досега!... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Прва официјална фотографија од новата Toyota Aygo Новитет - Toyota Aygo
Прва официјална фотографија од новата Toyota Aygo
На Меѓународниот саем за автомобили во Женева ќе се случи премиерата на новата генерација Toyota Aygo ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повторно број 1 во светот, по продажба во 2013 Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota повторно број 1 во светот, по продажба во 2013
Јапонскиот гигант постави и нов рекорд за продадени возила во една година, со 9.98 милиони, за малку не надминувајќи ја границата од 10 милиони продадени возила... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris Македонија - Toyota Yaris
Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris
Увозникот на возилата на Toyota во нашата земја, Авто Центар, му подари на младиот кик боксер, воедно и светски шампион во категоријата до 74 килограми нов Yaris, кој ќе треба да му помогне во понатамошните по... Повеќе
 
 
Toyota Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra? Концепт - Toyota
Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra?
Toyota изненади на саемот за автомобили во Детроит, претставувајќи го спортскиот концепт FT-1... Повеќе
 
 
Toyota Verso Toyota Verso 1.6 D-4D - прв модел со дизел мотор од BMW Мотори - Toyota Verso
Toyota Verso 1.6 D-4D - прв модел со дизел мотор од BMW
Воведувањето на 1,6-литарскиот D-4D агрегат со моќност од 112 КС, ја проширува постоечката гама на мотори за моделот Verso, која сега се состои од четири дизел и два бензински мотори... Повеќе
 
 
Toyota Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota? Концепт - Toyota
Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota?
На саемот за автомобили во Токио, Toyota најави три концепти JDM Aqua, за потоа јапонците да се одлучат дека нема да биде лошо доколку додадат уште еден. Може да се констатира дека не погрешиле, бидејќи Premi ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota развива нов систем за избегнување на сообраќајни незгоди Безбедност - Toyota
Toyota развива нов систем за избегнување на сообраќајни незгоди
Голем број на производители работат на развивање на целосно автономни возила, но се чини дека основата за ваквите технологии, најпрво ќе се појави во вид на полу-автономни системи за безбедност и удобност при ... Повеќе
 
 
Toyota Од 2015-та Toyota воведува нова платформа Технологија - Toyota
Од 2015-та Toyota воведува нова платформа
Многуте повлекувања на автомобили во текот на последниве неколку години ја принудија Toyota да воведе нови технички решенија... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра! Македонија - Toyota Corolla
Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра!
Надворешни димензии како од класа повисоко, многу повеќе простор во внатрешноста и драстично подобрени возни својства, се квалитетите со кои Corolla од 11-тата генерација повторно претендира на тронот „светски... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra ќе наликува на BMW Z5?! Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra ќе наликува на BMW Z5?!
Се’ уште чекаме модел што треба да претставува плод од соработката меѓу BMW и Toyota. Додека производителите се таинствени, шпекулациите се шират со полна брзина... Повеќе
 
 
Toyota Hybrid-R Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris Концепт - Toyota Hybrid-R
Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Toyota ќе го претстави новиот возбудлив концепт Hybrid-R... Повеќе
 
 
Toyota Toyota подготвува спортски автомобил за сечиј џеб Идни модели - Toyota
Toyota подготвува спортски автомобил за сечиј џеб
GT 86 се покажа како вистински погодок за Toyota, но Јапонците по се’ изгледа, не планираат да запрат тука... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе лансира модуларна платформа Технологија - Toyota
Toyota ќе лансира модуларна платформа
Toyota најави дека има намера на пазарот да лансира модуларна платформа, слична на MQB платформата на Volkswagen, на која ќе се базираат повеќе нови модели, од кои прв треба да биде следниот Prius... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Camatte 57 s - концепт за деца Занимливости - Toyota
Toyota Camatte 57 s - концепт за деца
На саемот за играчки во Токио, Toyota се презентираше со студијата Camatte 57 s со која јапонскиот производител има намера возачкото искуство да го приближи до најмладите и во исто време да го поврзе целото се... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно ќе се произведува во Турција Технологија - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно ќе се произведува во Турција
Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) неодамна одржа свечената церемонија, што го означи почетокот на производството на 11-та генерација Corolla во фабриката во Сакарија... Повеќе
 
 
Toyota Водородниот автомобил на Toyota ќе има опсег од 480 километри Идни модели - Toyota
Водородниот автомобил на Toyota ќе има опсег од 480 километри
И натаму малку се знае за возилото на водородни горивни ќелии што Toyota ќе го понуди во 2015-та година, но како што се приближуваме до промоцијата која ќе се случи овој ноември на саемот за автомобили во Токи... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Ford Fiesta против Toyota GT86 Споредби - Toyota GT-86
Ford Fiesta против Toyota GT86
Toyota GT86 во последно време се наметна како совршено решение за ентузијастите со поплиток џеб, но дека конкуренцијата на компактни возила не планира толку лесно да се предаде, најдобро покажува тестот за спо... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Тест – Toyota RAV4 2.2 D4-D Тест - Toyota RAV 4
Тест – Toyota RAV4 2.2 D4-D
Првиот лесен теренец, а воедно и најпродаваниот SUV во историјата, ја доживеа својата четврта генерација. Отсекогаш наменет за оние со подинамичен стил на живот, новиот RAV 4 ќе се обиде да биде пофункционален... Повеќе
 
 
Toyota Prius Toyota повторно повлекува автомобили Безбедност - Toyota Prius
Toyota повторно повлекува автомобили
Европскиот систем за брза размена на информации за опасни производи, RAPEX, неодамна објави дека во Грција е започнато повлекување на автомобили Toyota Prius кај кои бил регистриран проблем со системот за сопи... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Прво официјално видео од новата Toyota Corolla Новитет - Toyota Corolla
Прво официјално видео од новата Toyota Corolla
Пред нас го имаме и првото официјално видео, кое ги открива најважните детали на новата 2014 Corolla... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе повлече околу 242.000 хибридни возила на глобално ниво Безбедност - Toyota
Toyota ќе повлече околу 242.000 хибридни возила на глобално ниво
Toyota Motor Corp. ќе повлече околу 242.000 хибридни возила во светски рамки, вклучувајќи 86.500 Toyota Prius и Lexus HS 250h модели во САД, за да се санира веќе утврден проблем... Повеќе
 
 
Toyota Тешки денови за Тојота Безбедност - Toyota
Тешки денови за Тојота
Јапонскиот автомобилски гигант, на корисниците на негови возила ќе мора да им исплати компензација во вкупна вредност од 22,6 милиони долари ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota тестира систем за интеракција со сообраќајната сигнализација Технологија - Toyota
Toyota тестира систем за интеракција со сообраќајната сигнализација
Системот е дел од пакетот „системи за поддршка на безбедното возење (DSSS)“, промовиран од страна на јапонската национална полициска агенција... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Први, неофицијални информации за 2014 Toyota Corolla Идни модели - Toyota Corolla
Први, неофицијални информации за 2014 Toyota Corolla
Toyota ќе го лансира моделот Corolla 2014 во текот на оваа година а благодарение на глобалната мрежа протекоа неколку клучни детали за новиот седан... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повлече 1,7 милиони возила поради неисправни воздушни перничиња Безбедност - Toyota
Toyota повлече 1,7 милиони возила поради неисправни воздушни перничиња
Најновото повлекување кое се случи на 11-ти април, само покажува дека нема крај на проблемите со кои се соочува јапонскиот производител, во поглед на безбедноста на своите автомобили... Повеќе
 
 
Toyota На влакно од смртта – мотоциклист во последен момент избегнува судир! Занимливости - Toyota
На влакно од смртта – мотоциклист во последен момент избегнува судир!
Доколку сакате да се забавувате со брзи возила, најпрво осигурете се дека имате одлични рефлекси. Мотоциклистот од видеово најверојатно е премногу балагодарен за неговата брза реакција која во конкретниов случ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Touring Sports Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports Саеми - Toyota Auris Touring Sports
Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports
Toyota е секогаш прва во нешто, а овој пат го лансираше првиот хибриден караван во Европа, новиот Auris Touring Sports. Нормално, се нуди и со бензинци и дизели... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept Концепт - Toyota GT-86
Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept
Излегоа првите фотографии од кабрио верзијата на GT86, која како концепт верзија ќе биде претставена на саемот во Женева. Сериска верзија доаѓа 99%... Повеќе
 
 
Toyota Auris Тест – Toyota Auris 1.6 Valvematic Тест - Toyota Auris
Тест – Toyota Auris 1.6 Valvematic
Чекај, ова е новиот Auris? Такви беа коментарите на новиот, подинамичен дизајн, кој нема ама баш никаква допирна точка со тој на претходникот... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра! Македонија - Toyota RAV 4
Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра!
Пионерот на компактната SUV класа и најпродаваниот кросовер со 4,5 милиони примероци, стигна до четвртата генерација. Многу поголем и покомфорен, но и натаму со акцент на динамичноста, RAV4 почнува од 26.990 е... Повеќе
 
 
Toyota Auris Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра! Македонија - Toyota Auris
Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра!
Од Toyota го најавуваат како целосно нов модел, како револуција, а не како еволуција. Но, тоа е видливо уште на прв поглед – новиот Auris изгледа многу поспортски, со пониска силуета и поагресивна предна маска... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 GT86 и во кабрио варијанта Идни модели - Toyota GT-86
GT86 и во кабрио варијанта
Прашината која ја дигна во целиот свет на автомобилизмот и големата популарност, ги натераа главните во Toyota да размислуваат и за отворена варијанта на купето GT86, која во концепт верзија ќе се појави наред... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повторно најпродавана во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota повторно најпродавана во светот
Јапонскиот производител, претходната година повторно го зазема местото најпродаван бренд во светот, со 9,7 милиони возила, пред General Motors со 9,29 милиони... Повеќе
 
 
Toyota Land Cruiser V8 Land Cruiser од мраз, во вистинска големина! Занимливости - Toyota Land Cruiser V8
Land Cruiser од мраз, во вистинска големина!
Поголемиот Land Cruiser V8 е прилично жешко парче во арапските земји и пустините, па Русите се обидоа да го направат покул... Повеќе
 
 
Toyota Toyota и BMW заедно до нов спортски автомобил! Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota и BMW заедно до нов спортски автомобил!
Јапонците ги фати октанското лудило по лансирањето на GT86, па сега, во соработка со BMW, ќе лансираат наследник и на Celica!... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT86 во караван изведба! Занимливости - Toyota GT-86
Toyota GT86 во караван изведба!
Не се возбудувајте, се работи само за замислен концепт на момците од “Car Throttle”, кои по примерот на Ferrari FF, направија Shooting Brake верзија и на популарното купе на Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia! Концепт - Toyota Corolla
Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia!
Ако вториот најпродаван на сите времиња, Golf, игра сигурно со секоја нова генерација, најпродаваниот автомобил на сите времиња, Corolla, според најавата од концептот Furia, ќе добие исклучително футуристички ... Повеќе
 
 
Toyota Prius Prius има вграден држач за шампањ! Занимливости - Toyota Prius
Prius има вграден држач за шампањ!
Јапонците сигурно не го замислиле токму за таа намена, но фиоката пред совозачот перфектно добро одговара за шише шампањ, или вино... Повеќе
 
 
Toyota Prius Новиот Prius ќе добие електричен AWD погон!? Технологија - Toyota Prius
Новиот Prius ќе добие електричен AWD погон!?
Оваа информација му се “испуштила” не еден од инженерите во Toyota... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та Награди - Toyota GT-86
Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та
Jeremy Clarkson толку го испофали, што со сигурност ќе им набие комплекс на останатите, далеку поскапи конкуренти... Повеќе
 
 
Toyota Toyota развива нови системи за безбедност Безбедност - Toyota
Toyota развива нови системи за безбедност
Истите ќе ја предвидуваат опасноста, и ќе овозможат двојно повеќе моќ на сопирање, споредено со редовните околности... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес Саеми - Toyota RAV 4
Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес
Има многу новитети, но има и такви кои се издвојуваат од толпата... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија Саеми - Toyota RAV 4
Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија
Беше презентиран вчера, на саемот во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!? Идни модели - Toyota GT-86
Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!?
Како може да се направи Toyota GT86 уште поатрактивен и позабавен? Едноставно – отстранете му го покривот... Повеќе
 
 
Toyota Prius Ова е автомобилот што крадците го избегнуваат Занимливости - Toyota Prius
Ова е автомобилот што крадците го избегнуваат
Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот автомобил нема да биде украден, купете си Toyota Prius... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Од Toyota најавуваат хибриден GT86!? Хибриди - Toyota GT-86
Од Toyota најавуваат хибриден GT86!?
A тоа не е од онаа, “стандардна” причина – намалување на потрошувачката, туку заради зголемување на моќноста... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Новиот Toyota RAV4 со дизајн сличен на новиот Auris Идни модели - Toyota RAV 4
Новиот Toyota RAV4 со дизајн сличен на новиот Auris
А во продолжение можете да го погледнете првото Teaser видео... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Видео: Како реагираат сопругите на Toyota GT86? Занимливости - Toyota GT-86
Видео: Како реагираат сопругите на Toyota GT86?
Посебно ако сопругот го купил без претходна најава и разговор со нив... Повеќе
 
 
Toyota Јубилеј – 75 години од основањето на Toyota Занимливости - Toyota
Јубилеј – 75 години од основањето на Toyota
Во 1930-тите, младиот Kiichiro Toyoda, заедно со неговиот татко, ја основале најголемата автомобилска компанија на денешницата... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Тест – Toyota GT 86 Тест - Toyota GT-86
Тест – Toyota GT 86
Направен од вљубеници, за вљубеници во автомобилите, GT 86 е тотална спротивност на она што досега го правеше компанијата. Со моќ да допре во најдлабоките адреналински пори, првиот спортист на Toyota по многу ... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Погледнете како Toyota GT-86 (не) избегнува лос Занимливости - Toyota GT-86
Погледнете како Toyota GT-86 (не) избегнува лос
Инаку, ова е стандарден безбедносен тест во Шведска... Повеќе
 
 
Toyota BMW ќе “замеша прсти” во новата Toyota Supra? Маркет / Бизнис - Toyota
BMW ќе “замеша прсти” во новата Toyota Supra?
А како основа ќе биде успехот на Toyota GT-86... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013 Награди - Toyota GT-86
Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013
На листата има секакви – од компакти, седани, спортски, луксузни... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Вака ќе изгледа новата Toyota RAV4? Идни модели - Toyota RAV 4
Вака ќе изгледа новата Toyota RAV4?
Со цел да не го загуби својот дел од пазарниот колач, инженерите на Toyota напорно работат на наследник на веќе застарениот RAV4... Повеќе
 
 
Toyota Auris Новата Toyota Auris – 30mm подолга и 55mm пониска Идни модели - Toyota Auris
Новата Toyota Auris – 30mm подолга и 55mm пониска
Со што е подобрен комфорот, аеродинамичноста и економичноста... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid Toyota повлекува 778.000 возила Безбедност - Toyota RAV 4 - Hybrid
Toyota повлекува 778.000 возила
Засегнати возила се Toyota RAV4 и Lexus HS250h, а проблемот е лоциран во потпирањето на возилата... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 Вака ќе изгледа новата Toyota RAV 4 Идни модели - Toyota RAV 4
Вака ќе изгледа новата Toyota RAV 4
Главна карактеристика на новиот компактен SUV на Јапонците е помек и поатрактивен стајлинг... Повеќе
 
 
Toyota Auris “Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris Идни модели - Toyota Auris
“Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris
Јапонците ниту ги потврдуваат овие информации, ниту ги демантираат. По се изгледа, се работи за “она вистинското”... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota за 77 години произведе 200 милиони возила Занимливости - Toyota Corolla - old
Toyota за 77 години произведе 200 милиони возила
Точниот податок е 76 години и 11 месеци, што дава дополнителна тежина на постигнувањето... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT 86 пристигна и кај нас! Премиерa - Toyota GT-86
Toyota GT 86 пристигна и кај нас!
Моделот кој предизвика цел нов култ низ светов и за кој Toyota работи под полна пареа за ги исполни сите нарачки, веќе е присутен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Toyota Prius Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична Хибриди - Toyota Prius
Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична
Со цел да се подобри дистанцата која ќе ја поминува и намалување на потрошувачката на гориво... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota Corolla e најпродаван автомобил на сите времиња Занимливости - Toyota Corolla - old
Toyota Corolla e најпродаван автомобил на сите времиња
Со 39 милиони примероци. Следува листа со 10-те најпродавани автомобили... Повеќе
 
 
Toyota Prius Домаќинствата ќе користат струја од автомобилот Технологија - Toyota Prius
Домаќинствата ќе користат струја од автомобилот
И обратно, со Toyota Vehicle-To-Home иновативниот систем... Повеќе