дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Audi
   
Официјално: - ова е новото Audi A5

Во 2007, Audi направи револуција во својата средна класа купеа, со моделот А5. Девет години подоцна, светот на автомобилизмот се запозна со комлетно новата А5....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Audi Q8 Audi го заштити името RS Q8 Новитет - Audi Q8
Audi го заштити името RS Q8
Спортскиот SUV ќе има ист мотор како и Lamborghini Urus, 4.0 литарски V8 twin-turbo мотор... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар? Занимливости - Audi
Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?
Идејата е да се направи екстремно Off-road возило... Повеќе
 
 
Audi  Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година Новитет - Audi
Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година
На почетокот на 2020 година, во салоните ќе се најде и електричен компакт... Повеќе
 
 
Audi  Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила Маркет / Бизнис - Audi
Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила
Автомобилските производители кои планираат наголемо да влезат во електричниот сегмент, полека ги стеснуваат своите граници... Повеќе
 
 
Audi S4 Audi S4 доаѓа во ABT верзија Тјунинг - Audi S4
Audi S4 доаѓа во ABT верзија
Сериозно брза ѕверка со моќност од 419 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q5 - 2017* Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили Новитет - Audi Q5 - 2017*
Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили
SUV модел под хаубата ќе добие 2.9 литарски V6 TFSI bi-turbo мотор... Повеќе
 
 
Audi A8 Претставен новиот Audi A8 Премиерa - Audi A8
Претставен новиот Audi A8
Луксузен автомобил со неверојатни перформанси... Повеќе
 
 
Audi  Audi RS моделите во понудата ќе пристигнат и со заден погон Новитет - Audi
Audi RS моделите во понудата ќе пристигнат и со заден погон
Екипата од Инголштад е уверена дека огромните вложувања, сепак ќе и се исплатат... Повеќе
 
 
Audi A8 Видео: Нова активна суспензија и самоуправувачки модул во Audi A8 Технологија - Audi A8
Видео: Нова активна суспензија и самоуправувачки модул во Audi A8
Премиерата на миленикот на Audi ќе се случи на 11 јули во Барселона... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 Spyder V10 кабриолет, со 610 коњски сили Новитет - Audi R8 e-tron
Audi R8 Spyder V10 кабриолет, со 610 коњски сили
Вистински топ-ган... Повеќе
 
 
Audi Германија го овини Audi за мамење Маркет / Бизнис - Audi
Германија го овини Audi за мамење
Со моделитe А7 и А8 компанијата манипулирала на NOx тестовите... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8 Супер автомобили - Audi R8 e-tron
Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
Abt Sportsline е познат по успешните тјунинг верзии на автомобилите од Volkswagen групацијата, а еден од последните е и атрактивниот модел Audi R8... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Овој Audi R8 е резервиран само за 200 купувачи Супер автомобили - Audi R8 e-tron
Овој Audi R8 е резервиран само за 200 купувачи
Оделот на Audi, специјализиран за модели со високо перформанси, неодамна го промени своето име од Quattro GmbH во Audi Sport GmbH... Повеќе
 
 
Audi Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron Новитет - Audi
Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron
Норвежаните први во светот можат да уплатат пари за новиот електричен автомобил на Audi... Повеќе
 
 
Audi Q8 Производството на Audi Q8 и Q4 започнува во 2018 и 2019 година Новитет - Audi Q8
Производството на Audi Q8 и Q4 започнува во 2018 и 2019 година
Најголемиот SUV во понудата со највисок пакет на опрема, ќе чини повеќе од 100.000 евра... Повеќе
 
 
Audi SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback Концепт - Audi
SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
Новиот Audi E-Tron Sportback е преттставен во вид на цртеж недела дена пред официјалното деби на Саемот за автомобили во Шангај.... Повеќе
 
 
Audi A8 Audi ја потврди премиерата на новиот A8, за 11 Јули Новитет - Audi A8
Audi ја потврди премиерата на новиот A8, за 11 Јули
На своето годишно собрание, од Audi и официјално информираа дека премиерата на новиот A8 Ќе се одржи на 11 јули на Audi Summit-от во Барселона.... Повеќе
 
 
Audi A1 Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година Новитет - Audi A1
Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година
Достапна ќе биде и хибридна верзија, а најсилната верзија S1 ќе развива неверојатни 250 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q7 CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7 Технологија - Audi Q7
CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7
Модуларен мултимедијална систематска платформа и Audi Virtual Cockpit... Повеќе
 
 
Audi Q3 Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил Новитет - Audi Q3
Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил
Audi Q3 ќе користи технологија превземена од е-Golf... Повеќе
 
 
Audi  Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит Премиерa - Audi
Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит
Цената, димензиите и луксузот ќе ги надминат BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe... Повеќе
 
 
Audi  Audi до 2018 ќе има 15 RS модели Инфо - Audi
Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
Компанијата од Инголштад на купувачите моментално им нуди RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS... Повеќе
 
 
Audi  Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4 Инфо - Audi
Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
Компактот од четвртата генерација во салоните пристигнува во 2019, а новиот СУВ во 2021 година... Повеќе
 
 
Audi A3 Audi A3 доби нов 2.0 литарски бензински мотор Новитет - Audi A3
Audi A3 доби нов 2.0 литарски бензински мотор
Развива 16 коњски сили и 28 Nm вртежен момент повеќе од 1.8 литарскиот турбобензински мотор, односно вкупно 186 коњски сили и 299 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Audi  Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate Маркет / Бизнис - Audi
Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate
Откуп и враќање во Европа... Повеќе
 
 
Audi Q5 - 2017* Audi SQ5 ќе може добро и да дрифта Новитет - Audi Q5 - 2017*
Audi SQ5 ќе може добро и да дрифта
Купувачите ќе можат да доплатат за доработен заден диференцијал, воздушна суспензија како и адаптивни амортизери... Повеќе
 
 
Audi  Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи Маркет / Бизнис - Audi
Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи
Идните модели ќе се возат на MSB платформа, произведена од Porsche... Повеќе
 
 
Audi  Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5 Маркет / Бизнис - Audi
Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5
Тукушто е претставена втората генерација на комапктниот СУВ автомобил на Audi, моделот Q5... Повеќе
 
 
Audi  Електричниот SUV на Audi ќе го носи името E-Tron Новитет - Audi
Електричниот SUV на Audi ќе го носи името E-Tron
Пристигнува конкурент на моделот X на Tesla... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Кога не знаеш да возиш, не троши пари на скап автомобил: За 100 метри, удри... Занимливости - Audi R8 e-tron
Кога не знаеш да возиш, не троши пари на скап автомобил: За 100 метри, удри...
Изгледа дека на некои им се доволни само стотина метри за да уништат целосно нов автомобил Audi R8 V10 Plus... Повеќе
 
 
Audi  Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан Саеми - Audi
Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан
Покрај популарниот Q5, Audi на саемот за автомобили во Париз го претстави и RS3 седанот, под чија хауба се крие моќен петцилиндарски мотор со моќност од 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q5 - 2017* Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5! Саеми - Audi Q5 - 2017*
Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5!
Audi штотуку ја претстави втората генерација на Q5 SUV моделот, која неодоливо потсетува на поголемиот Q7, но во помало и покомпактно пакување... Повеќе
 
 
Audi  Спортска нота: Audi TT Coupe & Roadster S Line Competition Новитет - Audi
Спортска нота: Audi TT Coupe & Roadster S Line Competition
Audi дополнително ја збогати актуелната понуда на моделите TT Coupe и Roadster со претставувањето на новата едиција S Line Competition... Повеќе
 
 
Audi Q5 Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина Идни модели - Audi Q5
Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина
Пред кратко од Audi најавија дека во Париз ќе претстават нов модел на Q5, но сега претставија една интересна новина... Повеќе
 
 
Audi Q5 Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз Идни модели - Audi Q5
Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз
Германскиот производител најави комплетно нов Q5 кој ќе биде претставен во Париз... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Видео од фабриката на Audi во Унгарија Занимливости - Audi TT Coupe
Видео од фабриката на Audi во Унгарија
Audi фабриката во нашето соседство е една од најголемите и технолошки нај напредни, и од нејзе доаѓа и бескомпромисниот TT RS со моќни 400 КС... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi најави facelift на Q3 Идни модели - Audi Q3
Audi најави facelift на Q3
Германците веќе работат на нов модел на Q3, но пред него ни доаѓа освежена Q3-ка... Повеќе
 
 
Audi A8 Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината Премиерa - Audi A8
Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината
Од Инглштад потврдија дека во следната генерација на А8 ќе бидат изоставени физичките копчиња во кабината... Повеќе
 
 
Audi A5 Sportback Audi го претстави новиот А5/Ѕ5 Sportback Новитет - Audi A5 Sportback
Audi го претстави новиот А5/Ѕ5 Sportback
Пред да биде претставен во Париз, Audi објави слики и подтоци за новата А5/Ѕ5... Повеќе
 
 
Audi Q6 Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година Идни модели - Audi Q6
Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година
Релативно непогоден од скандалот на Volkswagen, Ауди, инаку бренд од истата групација, се фокусира на целосно електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi Audi спрема целосно електричен A9 Новитет - Audi
Audi спрема целосно електричен A9
Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите производители. Audi планира целосно електричен модел од високата класа, кој ќе биде директен конкурент на Model S... Повеќе
 
 
Audi Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн Идни модели - Audi
Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн
Денес скоро сите модели на Audi личат еден на друг, можеби дури и претерано, а и самиот дизајн за многумина е пресигурен и застарен. Едната работа треба да се смени – новите модели на Audi ќе изгледаат многу п... Повеќе
 
 
Audi S1 Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон Идни модели - Audi S1
Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
За оние на кои не им се доволни 231 КС во најмалиот Audi, производителот од Инголштад спрема нов поспортски модел RS1 кој ќе има 310 КС... Повеќе
 
 
Audi Ауди до 2020та ќе претстави три електрични автомобили Новитет - Audi
Ауди до 2020та ќе претстави три електрични автомобили
Производителот од Инглоштад ќе основа целосно нова компанија задолжена само за електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi  Audi лансира 12 нови автомобили за 2016 година Новитет - Audi
Audi лансира 12 нови автомобили за 2016 година
Шефот на Audi, Руперт Штадлер најави неверојатни 12 нови автомобили за 2016 Длабоко вдишете, одиме!... Повеќе
 
 
Audi S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi Идни модели - Audi
S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi
Со мотор од моделот S3 кој развива 310 КС, овој мал кросовер ќе „збеснува“ по улиците.... Повеќе
 
 
Audi Новите модели на Audi со фабрички вградена SIM-картичка Занимливости - Audi
Новите модели на Audi со фабрички вградена SIM-картичка
Автомобил поврзан на интернет без роаминг.... Повеќе
 
 
Audi Официјално: - ова е новото Audi A5 Премиерa - Audi
Официјално: - ова е новото Audi A5
Во 2007, Audi направи револуција во својата средна класа купеа, со моделот А5. Девет години подоцна, светот на автомобилизмот се запозна со комлетно новата А5.... Повеќе
 
 
Audi Конечно пристигна новото Audi A5! Идни модели - Audi
Конечно пристигна новото Audi A5!
Новото Аudi A5 2017 coupé ќе биде претставено оваа недела со специјална церемонија во Инглоштад, а продажбата започнува следната година.... Повеќе
 
 
Audi A8 Новото Audi A8 во салоните во 2017 година Премиерa - Audi A8
Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
Четвртата генерација на луксузниот седан од Инголштад ќе има 6.0 W12 битурбо мотор со 600 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi  Audi работи на нов спортист заедно со Porsche Новитет - Audi
Audi работи на нов спортист заедно со Porsche
Ќе биде сместен во гамата помеѓу моделите TT и R8, а ќе се произведува во соработка со Porsche... Повеќе
 
 
Audi A5 S5 Coupe Audi S5 Sportback пристигнува со 354 коњски сили Новитет - Audi A5 S5 Coupe
Audi S5 Sportback пристигнува со 354 коњски сили
До 100 километри на час, забрзува за 4,8 секунди, а максималната брзина изнесува 248 километри на час... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Audi TT RS и RS 3 добиваат целосно нови мотори Новитет - Audi TT Coupe
Audi TT RS и RS 3 добиваат целосно нови мотори
Турбобензинец 2.5 со пет цилиндри изработен целосно од почеток, кој нема никаква врска со претходникот... Повеќе
 
 
Audi A8 Погледнете го најдолгото Audi A8 L Занимливости - Audi A8
Погледнете го најдолгото Audi A8 L
Има 6,36 метри, 310 коњски сили и до стотка забрзува за 7,1 секунда... Повеќе
 
 
Audi A3 Премиерно претставен Audi A3 за 2017 година Новитет - Audi A3
Премиерно претставен Audi A3 за 2017 година
Audi објави фотографии и технички детали поврзани со рестилизираниот модел А3... Повеќе
 
 
Audi  Audi A3 и S3 на затегнување на брчките Новитет - Audi
Audi A3 и S3 на затегнување на брчките
Продажбата започнува идниот месец, а цените започнуваат од 23.300 евра... Повеќе
 
 
Audi  Audi воведува пораки преку LED светлата Технологија - Audi
Audi воведува пораки преку LED светлата
Порачајте им нешто на возачите околу себе со помош на светлата на вашиот автомобил... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10 Премиерa - Audi R8 e-tron
Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10
На актуелниот саем за автомобили во Њујорк светска премиера имаше и новото Audi R8 со отворен кров... Повеќе
 
 
Audi RS7 Невидена трка: Audi RS7 против авиони, хеликоптери и падобранци Занимливости - Audi RS7
Невидена трка: Audi RS7 против авиони, хеликоптери и падобранци
Во продолжение можете да погледнете 8 дисцплини, вветуваме дека ќе уживате во прекрасното адреналинско возење... Повеќе
 
 
Audi A4 Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата Тест - Audi A4
Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата
Ова е новиот Audi A4. Многумина од вас тоа веројатно и нема да може да го забележат, а може и да згрешат дека се работи за Audi A6 или пак A3 седан. Сепак, тоа не значи дека овој модел не е скок во однос на пр... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Новото Audi R8 ќе има biturbo 3.0 V6 мотор Новитет - Audi R8 e-tron
Новото Audi R8 ќе има biturbo 3.0 V6 мотор
Почетниот мотор, ќе се вградува со 450 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q7 Audi го претстави SQ7 V8 TDI Премиерa - Audi Q7
Audi го претстави SQ7 V8 TDI
И најголемиот член на “Q” семејството, Audi Q7, доби своја спортска верзија – SQ7, а благодарение на новиот, силен V8 TDI мотор, до 100 километри на час, забрзува за само 4,8 секунди... Повеќе
 
 
Audi Q2 Audi Q2 претставен на саемот во Женева Премиерa - Audi Q2
Audi Q2 претставен на саемот во Женева
Audi во Женева и официјално го претстави најновиот член на “Q” семејството – моментално најмалиот СУВ во својата понуда, моделот Q2... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 со најдобра реклама досега, претставен како ракета Занимливости - Audi
Audi R8 со најдобра реклама досега, претставен како ракета
Реклама на годината, но и видео кое ги буди старите спомени, од златното време на вселенската трка.... Повеќе
 
 
Audi Ексклузивни фотографии од новиот Audi Q2! Новитет - Audi
Ексклузивни фотографии од новиот Audi Q2!
Германскиот премиум производител дефинитивно ќе ја збогати гамата со уште помал SUV и со тоа ќе има најбогата таква понудат во сегментот. Моделот ќе се вика Q2, а еве ги првите фотографии... Повеќе
 
 
Audi  Audi подготвува нови RS модели Занимливости - Audi
Audi подготвува нови RS модели
Откриени наредните планови на Audi, за кои се планира да се спроведат на американскиот пазар... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 не е најлошото оружје за дрифт напад на снежна планина Занимливости - Audi
Audi R8 не е најлошото оружје за дрифт напад на снежна планина
Аudi R8, рели возач и замрзната планинска патека... Повеќе
 
 
Audi  Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro Премиерa - Audi
Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro
Audi представи Караванска и Седан верзија на A4, а сега на ред дојде и A4 Allroad Quattro... Повеќе
 
 
Audi Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород Саеми - Audi
Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород
Некои производители иднината ја гледаат во електричните, додека некои во автомобилите со погон на водород. Audi иднината ја гледа и во двата погони – после неколку e-tron концепти, тие претставија и h-tron кон... Повеќе
 
 
Audi A2 Audi подготвува наследник за моделот A2 Новитет - Audi A2
Audi подготвува наследник за моделот A2
Модел на Audi со најпристапна цена на пазарот...... Повеќе
 
 
Audi Audi додава RS значка на Q5 и A6 Allroad? Новитет - Audi
Audi додава RS значка на Q5 и A6 Allroad?
Два, релативно здодевни модели на Audi, А6 Аllroad и Q5 наскоро би требало да станат многу позанимливи доколку Audi започне да ги испорачува со префикс RS…... Повеќе
 
 
Audi  Audi најави нови кросовери, Q5 и Q2 кои ни доаѓаат оваа година Новитет - Audi
Audi најави нови кросовери, Q5 и Q2 кои ни доаѓаат оваа година
Соопштение кое Audi го издаде заедно со својот инвестициски план за 2016 година.... Повеќе
 
 
Audi Q6 Audi Q6 h-tron ќе биде достапен и со погон на водород Новитет - Audi Q6
Audi Q6 h-tron ќе биде достапен и со погон на водород
Моментално, има две водечки технологии за погонување на автомобилите, кои треба да ги заменат моторите со внатрешно согорување – водород и струја. Производителите се поделени, но Audi ќе вложуваат и во двете ... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот Тјунинг - Audi TT Coupe
Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот
Вкупно 750 КС, кои во комбинација со постојаниот погон на сите тркала ова Audi TT-RS го претвораат во ракета која може да се вози по патиштата... Повеќе
 
 
Audi A4 Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра! Македонија - Audi A4
Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра!
Целосно нова платформа, освежен дизајн, супер економични мотори и исклучителен ентериер – накратко вака најдобро може да се опише новата А4-ка на Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои Саеми - Audi
Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои
Audi R8, Audi RS7 и Audi S8 Plus се автомобилите кои германскиот производител ги прикажа во три одлични бои, кои потсетуваат на визуелните трендови од комунистичкиот период... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та Електрични автомобили - Audi R8 e-tron
Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та
Audi најави електрична верзија на својот R8 модел уште во 2009-та година, но тогаш не го одржа ветувањето. Сега пристигна информација дека во 2016-та германскиот производител конечно ќе понуди ваква изведба... Повеќе
 
 
Audi A4 Нови резултати од Euro NCAP тестот за безбедност Безбедност - Audi A4
Нови резултати од Euro NCAP тестот за безбедност
Во најновата серија на тестирања, моделот Audi А4 го помина тестот за безбедност со рејтинг од максимални пет ѕвездички ... Повеќе
 
 
Audi RS6 Avant Претставени Performance изведби на Audi RS6 Avant и RS7 Sportback Новитет - Audi RS6 Avant
Претставени Performance изведби на Audi RS6 Avant и RS7 Sportback
Audi одлучи дополнително да ја зголеми атрактивноста на моделите RS6 Avant и RS7 Sportback преку понуда на поснажни Performance изведби кои ќе развиваат моќност и до 605 КС... Повеќе
 
 
Audi Audi A5 DTM - купе кое му пркоси на скандалот „dieselgate“ Новитет - Audi
Audi A5 DTM - купе кое му пркоси на скандалот „dieselgate“
A5 DTM е придвижуван од истиот 3,0-литарски V6 TDI агрегат кој е вгреден во А6, А7 и А8, но и во кросовер моделите Q5 и Q7... Повеќе
 
 
Audi Audi оди на Месечината Технологија - Audi
Audi оди на Месечината
Повеќето производители се задоволни со конструкција на автомобили наменети за возење на планетата Земја, но не и Audi. Со возилото за кое пишуваме во оваа статија, германскиот производител буквално се стреми к... Повеќе
 
 
Audi Q6 Франкфурт 2015: новиот електричен SUV на Audi, Q6 e-tron! Новитет - Audi Q6
Франкфурт 2015: новиот електричен SUV на Audi, Q6 e-tron!
Audi штотуку го зададе најголемиот удар на Tesla, претставувајќи го новиот Q6, SUV модел кој ќе има погон само на струја, сила од 500 КС и автономија со едно полнење од околу 500 километри... Повеќе
 
 
Audi Q1 Q1 – најмалиот SUV на Audi! Новитет - Audi Q1
Q1 – најмалиот SUV на Audi!
Моделите како Nissan Juke и Mazda CX-3, дефинитивно повлекоа многу други производители да влезат во сегментот на мини SUV автомобили, каде наскоро ќе се придружи и Audi со новиот Q1... Повеќе
 
 
Audi Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!? Прашања и одговори - Audi
Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!?
Користењето бензин наместо дизел гориво може, но и не мора да предизвика трајно оштетување на моторот... Повеќе
 
 
Audi S8 - 2014 * Audi S8 plus - луксузен седан со 605 КС Новитет - Audi S8 - 2014 *
Audi S8 plus - луксузен седан со 605 КС
Луксузниот седан Audi A8 доби своја нова премиум верзија. Над моделот S8, во хиерархијата на германскиот производител отсега ќе се наоѓа S8 plus, кој е придвижуван од 4,0-литарски осум цилиндричен мотор со мак... Повеќе
 
 
Audi Audi ги претстави Matrix LED светлата за новиот A4 Технологија - Audi
Audi ги претстави Matrix LED светлата за новиот A4
Меѓу новитетите кај новиот Audi A4 се и Matrix LED светлата, кои сопственикот може да ги добие со доплата, како замена за стандардните Xenon Plus фарови... Повеќе
 
 
Audi Audi, BMW и Daimler се нови сопственици на системот Here од Nokia Технологија - Audi
Audi, BMW и Daimler се нови сопственици на системот Here од Nokia
Германското премиум трио гарантира дека услугата ќе остане на располагање за сите клиенти во автомобилската индустрија, но и во други сектори... Повеќе
 
 
Audi Q7 Audi SQ7 со моќност од 435 КС Новитет - Audi Q7
Audi SQ7 со моќност од 435 КС
На интернет „протекоа“ информации од официјалната брошура за овој модел, кои покажуваат дека моќноста на неговиот агрегат ќе изнесува 320 kW односно 435 КС... Повеќе
 
 
Audi Q6 Дали е ова најавата за Audi Q6? Концепт - Audi Q6
Дали е ова најавата за Audi Q6?
На интернет почнаа да кружат нацрти за нов концепт од Audi, кој најверојатно премиерно би бил претставен на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Audi A3 Освежениот Audi A3 ќе биде достапен со дигитална инструмент табла Технологија - Audi A3
Освежениот Audi A3 ќе биде достапен со дигитална инструмент табла
Обновениот Audi А3 кој е најавен за следната година, нема да доживее преголеми визуелни промени, но во однос на технологијата ќе биде потемелно ревитализиран ... Повеќе
 
 
Audi S4 Новиот Audi S4 со моќност до 350 КС Новитет - Audi S4
Новиот Audi S4 со моќност до 350 КС
Audi неодамна ја претстави новата генерација на A4, а сега тука се и најновите информации за моделот S4... Повеќе
 
 
Audi Некои автомобили трошат повеќе масло од потребното Маркет / Бизнис - Audi
Некои автомобили трошат повеќе масло од потребното
Поновите возила не би требало да имаат проблеми со потрошувачката на моторно масло, односно меѓу две замени не треба да има дополнувања. Сепак, според најновите сознанија, некои нови мотори трошат повеќе масло... Повеќе
 
 
Audi Q7 Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра Македонија - Audi Q7
Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра
Исклучително простран, луксузен и функционален се првите ептитети кои доаѓаат на памет кога се зборува за новиот Q7 на Audi, кој отсега е достапен и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Audi A4 Audi го претстави новиот A4 Новитет - Audi A4
Audi го претстави новиот A4
Германскиот производител ја претстави новата генерација (B9) на моделот А4 во седан и караван изведба. Новиот модел со т.н. еволутивен дизајн е значително полесен, нуди повеќе простор во рамки на патничката ка... Повеќе
 
 
Audi Незгода при тестирањето на новиот Audi SQ7 на Нурбургринг тркачката патека (Видео) Новитет - Audi
Незгода при тестирањето на новиот Audi SQ7 на Нурбургринг тркачката патека (Видео)
Кога ќе ги преминете границите на автомобилот се случува она што најмалку го очекувате... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт Концепт - Audi
Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт
Според последните извештаи, на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт, Audi ќе го претстави својот нов концепт, неофицијално именуван Q6... Повеќе
 
 
Audi Q8 Прв неофицијален визуелен приказ на Audi Q8 Идни модели - Audi Q8
Прв неофицијален визуелен приказ на Audi Q8
Audi веќе го потврди моделот Q8 кој би требало да биде лансиран во 2019-та година, а сега пред нас имаме и неофицијален визуелен приказ за тоа како би изгледал овој автомобил... Повеќе
 
 
Audi A8 Новото Audi A8 со можност за самоуправување до 60 km/h Новитет - Audi A8
Новото Audi A8 со можност за самоуправување до 60 km/h
Новата генерација на Audi A8, која треба на пазарот да се појави во 2017 година, ни носи многу изненадувања... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го најави новиот Q8 Идни модели - Audi Q8
Audi го најави новиот Q8
Без навлегување во детали, Audi најави како планира да ја прошири својата кросовер фамилија, односно во блиска иднина на купувачите ќе биде понуден нов Q модел.... Повеќе
 
 
Audi Audi успеа да произведе и е-бензин Технологија - Audi
Audi успеа да произведе и е-бензин
Германскиот производител отиде чекор понатаму во своите напори за производство на синтетички горива... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе претстави нов 2.0 TFSI агрегат Мотори - Audi
Audi ќе претстави нов 2.0 TFSI агрегат
Германскиот производител откри дека на саемот „Vienna Motor Symposium“, кој ќе се одржи кон крајот на мај, на јавноста ќе и биде претставен новиот 2,0-литарски TFSI агрегат... Повеќе
 
 
Audi Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen! Колумна - Audi
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Што прави еден бренд навистина премиум? Всушност, дали воопшто постои премиум како категорија? ... Повеќе
 
 
Audi Последни сознанија во врска со новиот Audi A6 Идни модели - Audi
Последни сознанија во врска со новиот Audi A6
Следната генерација на Audi моделот кој важи за конкурент на BMW Серија 5 и Mercedes E-Class, односно новиот А6, на пазарот се очекува во втората половина на следната година или најдоцна до почетокот на 2017-т... Повеќе
 
 
Audi Audi ги произведе првите количини на е-дизел гориво Маркет / Бизнис - Audi
Audi ги произведе првите количини на е-дизел гориво
Audi уште пред неколку години, поточно во 2012-та, прв пат објави дека го започнува развојот на синтетички горива, а сега е објавено дека успешно е развиена и произведена првата серија на eco-friendly, e-дизел... Повеќе
 
 
Audi Премиум клиентите на Amazon ќе добијат достава до нивните возила Занимливости - Audi
Премиум клиентите на Amazon ќе добијат достава до нивните возила
Од Amazon сметаат дека ваквата иновација ќе го направи онлајн купувањето уште полесно и пофлексибилно... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8, претворено во Skoda? И чини 300.000 евра! Новитет - Audi
Audi R8, претворено во Skoda? И чини 300.000 евра!
Ова што го гледате на фотографиите е вистинска слика. Од вистински автомобил. И да, се работи за Audi R8, редизајниран да изгледа како Skoda. Ама како Skoda од минатото и тоа моделот 130 RS, кој бил многу успе... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај Концепт - Audi
Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај
Германскиот производител ќе го прикаже концепт автомобилот Prologue по трет пат - сега во „soft-roader“ руво. Станува збор за уште еден јасен показател за дизајнот што може да го очекуваме кај новиот А8... Повеќе
 
 
Audi S3 - old2 EVO – Audi S3 НЕ е забавен автомобил! Занимливости - Audi S3 - old2
EVO – Audi S3 НЕ е забавен автомобил!
Се чини многу од производителите почнаа да бркаат се повеќе и повеќе бројки на хартија и затоа имаме се повеќе и повеќе компакти со енормно моќни турбо мотори. Новата S3-ка има 300 КС, Quattro погон на сите че... Повеќе
 
 
Audi A4 Први фотографии од новиот Audi A4! Новитет - Audi A4
Први фотографии од новиот Audi A4!
Британскиот Auto Express тврди дека ова е новиот A4, кој треба да ја доживее премиерата на саемот за автомобили во Франкфурт во Септември. Ќе лежи на целосно нова платформа и ќе донесе многу новитети, но само ... Повеќе
 
 
Audi RS6 Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС Тјунинг - Audi RS6
Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС
Како инспирација за дизајнот послужил изгледот на автомобилите кои учествуваат на шампионатот Deutsche Tourenwagen Masters (DTM)... Повеќе
 
 
Audi Минатиот месец Audi го надмина Mercedes во однос на продажбата Маркет / Бизнис - Audi
Минатиот месец Audi го надмина Mercedes во однос на продажбата
Гледано во целост, во текот на февруари Audi успеал да продаде 2.280 автомобили повеќе од Mercedes... Повеќе
 
 
Audi Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi Електрични автомобили - Audi
Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi
Првиот целосно електричен автомобил од германскиот производител ќе биде моделот Q6 E-tron, а како отприлика би изгледал дизајнот на возилото може да се види на приложената слика... Повеќе
 
 
Audi Audi го најави новиот A4 Идни модели - Audi
Audi го најави новиот A4
Понудата на мотори ќе биде богата и ќе вклучува TFSI и TDI агрегати, а на клиентите ќе им бидат понудени и хибридни изведби... Повеќе
 
 
Audi Прва официјална фотографија од новиот Audi R8 Новитет - Audi
Прва официјална фотографија од новиот Audi R8
Следната генерација на Audi R8 своето големо деби ќе го има за само неколку дена на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави комплетно новиот R8 пред премиерата во Женева Новитет - Audi
Audi го претстави комплетно новиот R8 пред премиерата во Женева
Според досега најавените автомобили, може да кажеме дека оваа година не очекува вистинско шоу во Женева... Повеќе
 
 
Audi Audi TT со скромни 4 ѕвезди на Euro NCAP тестирањето (Видео) Совети за безбедност - Audi
Audi TT со скромни 4 ѕвезди на Euro NCAP тестирањето (Видео)
Во првата серија тестови во новата година организацијата Euro NCAP го тестираше спортскиот модел TT... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави студискиот Prologue Avant Концепт - Audi
Audi го претстави студискиот Prologue Avant
Audi пред женевската премиера службено го претстави концепт автомобилот наречен Prologue Avant... Повеќе
 
 
Audi Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата Концепт - Audi
Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата
Audi Prologue концептот, кој минатата година се појави на саемот во Лос Анџелес ги привлече погледите на сите наоколу... Повеќе
 
 
Audi BMW X6 и Mercedes GLE, чувајте се, пристигнува Audi Q6 Идни модели - Audi
BMW X6 и Mercedes GLE, чувајте се, пристигнува Audi Q6
BMW го има X6, Mercedes го има GLE Coupe, а Audi? “Theophilus Chin” даде предлог кој одговара на ова прашање... Повеќе
 
 
Audi Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео) Хибриди - Audi
Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео)
Најавениот супер хибрид Audi Q7 e-tron чиј погонски систем е сочинет од 3.0 литарски TDI и електро мотор, претставен од техничка страна... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Како би изгледал Audi Q7 во пик-ап изведба Занимливости - Audi Q7 - old
Како би изгледал Audi Q7 во пик-ап изведба
Не грижете се, ова се само компјутерски фотографии... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Пристигнува новиот Audi Q7 – Дали ќе биде предводник на класата? Новитет - Audi Q7 - old
Пристигнува новиот Audi Q7 – Дали ќе биде предводник на класата?
Автомобил кој за прв пат се појави во 2005 година на саемот во Франкфурт ја доби втората генерација... Повеќе
 
 
Audi До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила Електрични автомобили - Audi
До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила
Се работи за e-tron верзијата на R8 моделот и кросовер, кој ќе биде директен конкурент на Tesla Model X... Повеќе
 
 
Audi Audi преку доста интересна реклама ги претстави своите нови системи (Видео) Новитет - Audi
Audi преку доста интересна реклама ги претстави своите нови системи (Видео)
На најголемиот светски саем за електроника CES 2015 во Лас Вегас беа прикажани најновите изуми... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го подготвува ривалот на BMW X6 и Mercedes GLE Coupe Идни модели - Audi Q8
Audi го подготвува ривалот на BMW X6 и Mercedes GLE Coupe
На почетокот на декември Mercedes го претстави новиот модел кој ќе биде ривал на BMW X6. Третиот германски производител на премиум автомобили, Audi, исто така сака дел од колачот во сегментот на купе - кросове... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта Технологија - Audi Q7 - old
Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта
Таблет уреди наменети за патниците од задната клупа... Повеќе
 
 
Audi R8 Нацрти кои го предвидуваат изгледот на новиот Audi R8 Идни модели - Audi R8
Нацрти кои го предвидуваат изгледот на новиот Audi R8
Новиот R8 ќе ги задржи своите V8 и V10 мотори, за кои мора да се признае дека најсоодветно му прилегаат... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Прво видео за новиот Audi Q7 Новитет - Audi Q7 - old
Прво видео за новиот Audi Q7
Кога се зборува за дизајнот на новите Audi модели, најчесто се користи зборот „еволуција“ - стилските разлики меѓу две генерации се кријат во деталите... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Први фотографии од новиот Audi Q7 Новитет - Audi Q7 - old
Први фотографии од новиот Audi Q7
На интернет се појавија првите фотографии од втората генерација на најголемиот SUV модел од Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi ги испорача новите возила за фудбалерите на Реал Мадрид Маркет / Бизнис - Audi
Audi ги испорача новите возила за фудбалерите на Реал Мадрид
Играчите на фудбалскиот клуб Реал Мадрид секоја година имаат можност да се подноват со автомобил од гамата на нивниот главен спонзор, компанијата Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi подготвува конкурент на Tesla Model S Идни модели - Audi
Audi подготвува конкурент на Tesla Model S
Се чини дека Volkswagen групацијата нема да остави ништо на случајноста кога станува збор за во моментов алтернативните, но во иднина можеби конвенционални начини за моторизација на возилата ... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го потврди лансирањето на моделот Q8 Идни модели - Audi Q8
Audi го потврди лансирањето на моделот Q8
Шефот за истражување и развој на Audi, Улрих Хакенберг потврди дека производителот наскоро ќе го лансира моделот Q8, којшто ќе се базира врз основа на новиот Q7... Повеќе
 
 
Audi Концепт Audi Prologue Концепт - Audi
Концепт Audi Prologue
Ако сте еден од оние фанови кои со нетрпение чекаа Audi јавно да го презентира новиот дизајнерски јазик, вашата желба е конечно исполнета. Имено, германската марка на саемот за автомобили во Лос Анџелес го пр... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 со освежен изглед Новитет - Audi A1
Audi A1 со освежен изглед
Главните технички новитети се 3-цилиндричниот бензински мотор 1.0 TFSI и турбо дизелот 1.4 TDI... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi ги поднови моделите Q3 и RS Q3 (Видео) Новитет - Audi Q3
Audi ги поднови моделите Q3 и RS Q3 (Видео)
Три години по првичното претставување на Q3, компанијата реши да донесе мало освежување на пазарот... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Ексклузивно: Погледнете ja внатрешноста на новиот Audi Q7 (Фото) Идни модели - Audi Q7 - old
Ексклузивно: Погледнете ja внатрешноста на новиот Audi Q7 (Фото)
Пред неколку дена се појавија првите “шпионски” фотографии од ентериерот на втората генерација на Audi Q7... Повеќе
 
 
Audi A3 Audi подготвува директен конкурент на BMW 2 Active Tourer Идни модели - Audi A3
Audi подготвува директен конкурент на BMW 2 Active Tourer
Станува збор за возило во MPV сегментот, базирано на Audi A3... Повеќе
 
 
Audi Во новите Audi модели радио приемникот ќе биде поврзан преку интернет мрежа Идни модели - Audi
Во новите Audi модели радио приемникот ќе биде поврзан преку интернет мрежа
Слушањето обично радио во автомобил повеќе не е “in”... Повеќе
 
 
Audi A4 Limousine - old Новото Audi A4 пристигнува во 2016 година Идни модели - Audi A4 Limousine - old