дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Peugeot
   
Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината

Жирито составено од 58 европски новинари од 22 земји, денес во Женева, го изгласа новиот SUV на Peugeot за Еврпоски автомобил на годината. Ова е вкупно 5та титула за Peugeot, а прва воопшто што ја освојува некој SUV модел....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Peugeot 301
Тест - Редизајниран Peugeot 301
Автомобилот кој со голем успех поминува кај македонските купувачи го дочека и првиот редизајн. Вметнувајќи го новиот корпоративен идентитет на марката, особено во предниот дел, сега 301 изгледа малку полуто и ... Повеќе
 
 
Peugeot  Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината Награди - Peugeot
Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината
За време на 18-тата Меѓународна Награда за Мотор на Годината што се одржа во Штутгарт, меѓународното жири на новинари ја додели наградата "Мотор на Годината за 2017" на турбо-бензинскиот мотор PureTech 1.2 лит... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Тест - Peugeot 2008 Тест - Peugeot 2008
Тест - Peugeot 2008
Растечката популарност на малите градски кросовери е причина произведувачите да ја шират гамата на својата понуда и да завземаат крајно сериозен пристап кон ваквите модели ... Повеќе
 
 
Peugeot Milwaukee со презентација во Скопје Македонија - Peugeot
Milwaukee со презентација во Скопје
Светски познатиот бренд за производство на алати Milwaukee Electric Tool Corp., деновиве е во Скопје, на презентација на продажната програма. ... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot Oxia - концепт од пред своето време Занимливости - Peugeot
Peugeot Oxia - концепт од пред своето време
Се сеќавате ли на еден од легендарните концепти на Peugeot?... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел
Сите средства се пренаменети во зголемувањето на глобалната присутност... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија
Трета година по ред, Еуроимпекс беше пријател на Ротаракт Клубот Скопје за oрганизација на хуманитарен тениски турнир „Ротаракт Опен“. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308 Новитет - Peugeot 308
Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308
Peugeot претстави рестилизиран модел 308, кој не само што доби подобар изглед, туку и потполно нова погонска единица, како и 8-степенски автоматски менувач.... Повеќе
 
 
Peugeot Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград Маркет / Бизнис - Peugeot
Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград
Еуроимпекс е регионален застапник за брендот Peugeot трета година по ред, а втора година успешно ја претставува најмладата гама на францускиот производител, во просек помлада од 3 години, на интернационалниот ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен Новитет - Peugeot 208
Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен
Peugeot веќе подолго време работи на развој на наследник на актуелниот модел 208. Според последните информации, наследникот на пазарот би се појавил најрано во текот на наредната година, но уште сега се познат... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel Маркет / Бизнис - Peugeot
PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel
Како што се најавуваше неколку пати, и веќе официјално е - PSA групацијата го превзема брендот Opel, што значи дека автомобилската индустрија има нов гигант. ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината Награди - Peugeot 3008
Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината
Жирито составено од 58 европски новинари од 22 земји, денес во Женева, го изгласа новиот SUV на Peugeot за Еврпоски автомобил на годината. Ова е вкупно 5та титула за Peugeot, а прва воопшто што ја освојува нек... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија Македонија - Peugeot 3008
Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија
Викендов што измина, за нас од автомобилска вероисповест беше мал празник. Тоа што за боемите е кафаната, а за љубовџиите жената, за нас се автомобилите. Па, кога има паркирано повеќе автомобили и било какво в... Повеќе
 
 
Peugeot Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон? Корисни Авто-Совети - Peugeot
Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон?
Инспирирани од фактот дека SUV моделите стануваат и тоа како популарни, не само глобално туку и во Македонија конкретно, а уште повеќе од фактот дека голем дел од SUV моделите што се продаваат во Македонија не... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го купува Opel за 2 милијарди Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot го купува Opel за 2 милијарди
Секој ден стигнуваат нови детали околу можната трансакција на векот во автомобилиската индустрија. ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Прво возење - новиот Peugeot 3008 Премиерa - Peugeot 3008
Прво возење - новиот Peugeot 3008
Како што е ред, по промоција, имавме можност за прв пат да го пробаме новиот 3008 на Peugeot.... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт Инфо - Peugeot
Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
Францускиот автомобилски производител ќе вложува во дигитално огласување... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител Инфо - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
Новиот француски автомобил би бил главен конкурент на Ford Focus RS... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го претстави рестилизираниот модел 301 Новитет - Peugeot
Peugeot го претстави рестилизираниот модел 301
После четири години, конечно редизајн на средината од производствениот циклус... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Возевме: Peugeot 2008 порасна во чистокрвен урбан SUV Новитет - Peugeot 2008
Возевме: Peugeot 2008 порасна во чистокрвен урбан SUV
Неодамна објавивме дека новата 2008-ка на Peugeot пристигна и на нашиот пазар, а сега имавме можност и да го повозиме освежениот модел, чии промени главно се однесуваат на цементирање на SUV карактерот на воз... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Euro NCAP - Mercedes-Benz E-Class и Peugeot 3008 постигна резултат од 5 ѕвезди Безбедност - Peugeot 3008
Euro NCAP - Mercedes-Benz E-Class и Peugeot 3008 постигна резултат од 5 ѕвезди
Euro NCAP ги објави конечните резултати од тестирањето на нови автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 - 2017 Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн Саеми - Peugeot 5008 - 2017
Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн
Францускиот производител годинава целосно ја менува својата гама на MPV автомобили со нови, SUV модели – еден од е и големиот 5008, кој ќе биде исклучително функционален а воедно и модерно дизајниран лесен те... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008 Македонија - Peugeot 2008
Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008
Peugeot го освежи својот најмал SUV во понудата - 2008, кој сега запливува подлабоко во SUV водите со поагресивен надворешен изглед и повисок клиренс... Повеќе
 
 
Peugeot  Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR Премиерa - Peugeot
Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR
Францускиот производител ќе го искористи домашниот терен на саемот за автомобили во Париз за претставувањето на трите светски премиери – 3008, 5008 и 3008 DKR... Повеќе
 
 
Peugeot Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат Награди - Peugeot
Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат
Трицилиндричниот турбо бензински мотор, развиен од PSA групацијата, дефинитивно го заслужува именувањето ''2016 Мотор на годината'', од меѓународниот совет на новинари. ... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 Peugeot најави премиера на нов 5008 Идни модели - Peugeot 5008
Peugeot најави премиера на нов 5008
На претстојниот саем во Париз, Peugeot ќе претстави нова, втора генрација на 5008... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Видео: Peugeot 3008 прероден во чистокрвен SUV модел Новитет - Peugeot 3008
Видео: Peugeot 3008 прероден во чистокрвен SUV модел
Втората генерација на 3008 на Peugeot влегува целосно во SUV водите, конкурирајќи во средната класа, а тука го претставуваме првото видео во кое може да се видат сите детали од екстериерот и ентериерот... Повеќе
 
 
Peugeot  Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед Идни модели - Peugeot
Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед
Дизајнот - Coupe Franche livery, достапен за новите верзии на Peugeot 3008 - GT и GT Line.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Golf 1.9 TDI или 308 2.0 HDi? Корисни Авто-Совети - Peugeot 308
Golf 1.9 TDI или 308 2.0 HDi?
Два половни автомобили, иста цена, слична кубикажа, но различен производител. Но дали е сеедно кој ќе го купиме?... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид Новитет - Peugeot 3008 - old
Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид
До 2021 година, PSA на пазарот ќе лансира седум хибриди и четири електрични модели... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Пристигна новиот Peugeot 3008, прероден во чистокрвен SUV модел Новитет - Peugeot 3008
Пристигна новиот Peugeot 3008, прероден во чистокрвен SUV модел
Втората генерација на 3008 на Peugeot влегува целосно во SUV водите, за разлика од претходникот кој беше мешавина на SUV со моноволумен, а ќе се натпреварува во класата на компактни SUV возила... Повеќе
 
 
Peugeot Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016 Македонија - Peugeot
Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016
Во саботата се одржа нова изложба на историски возила, овој пат пред Оп. Центар, а во организација на Амк Џип Рели Спорт и Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Peugeot „Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс Македонија - Peugeot
„Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс
Официјалниот увозник на возилата од гамата на Peugeot во нашата земја, повторно е организатор на меѓународната изложба на историски “oldtimer” возила, која ќе се одржи на 7 Мај во 11 часот, пред бараките на Оп... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot претстави кокпит од новата генерација Новитет - Peugeot
Peugeot претстави кокпит од новата генерација
Редизајниран управувач, нов HUD и поголем екран... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Peugeot 3008 пристигнува со одличен ентериер Новитет - Peugeot 3008 - old
Peugeot 3008 пристигнува со одличен ентериер
Премиерата на францускиот кросовер ќе се одржи во октомври, а продажбата започнува во 2017 година... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува Македонија - Peugeot
Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува
Посебно е чувството кога ќе се најдете на штандот на Peugeot во странство и ќе сфатите дека зад него стои една македонска компанија ... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Наследникот на Peugeot 508 пристигнува во 2017 година Новитет - Peugeot 508 - 2014 *
Наследникот на Peugeot 508 пристигнува во 2017 година
Француската компанија со официјална потврда за наследникот на моделот 508.... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија Македонија - Peugeot
Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија
Нашиот Euroimpex станува еден од најголемите увозници на автомобили на Балканот - после Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, сега тие се присутни и на пазарот во Албанија... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally! WRC - Peugeot 2008
Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally!
Фрнацускиот производител ја потврди доминацијата на најтешкото рели во светот - нивниот 2008 со погон само на предните тркала се покажа како најбрз и најиздржлив на натпреварот... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Тест – Peugeot 208 Pure Tech – перфектен спој на стилот со функционалноста Тест - Peugeot 208
Тест – Peugeot 208 Pure Tech – перфектен спој на стилот со функционалноста
Една од најуспешните приказни во ниската класа во Европа секако е онаа на Peugeot моделите од серијата 200, која со новиот 208 најдобро покажува зошто купувачите често се одлучуваат за овие модели... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Citroen ќе објави најверодостојни податоци за штетните емисии на своите возила Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot Citroen ќе објави најверодостојни податоци за штетните емисии на своите возила
Францускиот производител на автомобили Peugeot Citroen, планира да спроведе тестирања во реални услови, по кои ќе ги добие и објави најверодостојните резултати во врска со потрошувачката на гориво и емисијата... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Видео од Peugeot 308 R со 500 КС Хибриди - Peugeot 308
Видео од Peugeot 308 R со 500 КС
Последниот викенд од GT Tour шампионатот беше одлична можност за Peugeot Sport да ја прикаже пред - продукциската верзија од својот хипер - хечбек автомобил... Повеќе
 
 
Peugeot Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија Македонија - Peugeot
Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија
Еуроимпекс е првата компанија во Македонија чие работење е насочено кон трговија со автомобили и моторни возила од лесна категорија.... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Ова е „чудовиштето“ со кое Peugeot ќе се натпреварува на релито Дакар Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Ова е „чудовиштето“ со кое Peugeot ќе се натпреварува на релито Дакар
Треба да се нагласи дека не станува збор за сосема нов автомобил, туку за екстремна еволуција на стариот... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ги обвинува политичарите за раното згаснување на Hybrid Air технологијата Технологија - Peugeot
Peugeot ги обвинува политичарите за раното згаснување на Hybrid Air технологијата
Извршниот директор на Peugeot, Максим Пикат, изјави дека Hybrid Air технологијата на францускиот производител во моментов не може да се лансира, бидејќи некои влади не ги поддржуваат алтернативните технологии... Повеќе
 
 
Peugeot Bipper Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра! Македонија - Peugeot Bipper
Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра!
Патничката верзија на Bipper, отсега е достапна и за фирмите и компаниите, со можност за поврат на ДДВ. Дизелскиот модел чини само 9.990 евра!... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Франкфурт 2015: Peugeot 308 R Hybrid со 500 КС и жешкиот 308 GTI! Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Франкфурт 2015: Peugeot 308 R Hybrid со 500 КС и жешкиот 308 GTI!
Самата помисла дека видовме компактен модел кој има моќност како еден супер автомобил, направи да не пролазат морници низ телото. И да, веројатно ќе влезе во производство!... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето
Во 2019-та година, Европската унија ќе ја направи задолжителна обврската електричните автомобили да создаваат звуци, со цел да се подобри безбедноста на пешаците и велосипедистите... Повеќе
 
 
Peugeot Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal Концепт - Peugeot
Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal
Peugeot Fractal е уникатен концепт, кој наскоро ќе биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт. Во прилог на оваа објава имате можност да ги погледнете и првите официјални фотографии од најновиот кон... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer Идни модели - Peugeot
PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer
Францускиот производител и официјално потврди дека е склучен договор за стратешко партнерство со групацијата Bolloré, кој се однесува на продажбата и производството на моделот Bolloré Bluesummer... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Слушнете го моќниот звук на Peugeot 308 GTi 270 Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Слушнете го моќниот звук на Peugeot 308 GTi 270
По неодамнешната онлајн премиера на новиот, спортски настроен модел, 308 GTi 270, Peugeot сега објави и видео клип за овој автомобил каде што можете да уживате во моќниот звук на 1,6-литарскиот мотор... Повеќе
 
 
Peugeot 108 Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот Премиерa - Peugeot 108
Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот
Најновиот модел на Peugeot од мини класата пристигна и кај нас, донесувајќи нова свежина во класата, која последниве неколку години беше преплавена со функционални, но недоволно уникатни и стилски автомобили.... Повеќе
 
 
Peugeot Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година Македонија - Peugeot
Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година
Секторите за Пост-продажба и сервис и Резервни делови се повторно победници на натпреварувањето за 2014-та година, кое секоја година го организира Принципалот - Automobiles Peugeot за своите импортери... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer Електрични автомобили - Peugeot
PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer
PSA Peugeot Citroen и Bolloré склопија партнерство што ќе резултира со продукциска изведба на моделот Bluesummer. Инаку, станува збор за електричен кабриолет кој се базира на моделот Bluecar, за чиј дизајн е з... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Пристигнува Peugeot 308 GTi Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Пристигнува Peugeot 308 GTi
Покрај моделот Golf, уште еден „hot hatch“ носи ознака „GTi“. Се разбира, станува збор за Peugeot 308... Повеќе
 
 
Peugeot Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“ Македонија - Peugeot
Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“
Шестиот по ред хуманитарен тениски настан го организираше Ротаракт Клуб Скопје во соработка со Еуроимпекс, Генералниот увозник на Peugeot за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Peugeot 108 пристигна во Македонија! Македонија - Peugeot 3008
Peugeot 108 пристигна во Македонија!
Со акцент на стилот, економичноста и забавата во возењето, новиот 108 пристигна и кај нас, преку ексклузивниот застапник Euroimpex... Повеќе
 
 
Peugeot Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје! Македонија - Peugeot
Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје!
Во организација на Euroimpex, увозникот за автомобилите од гамата на Peugeot кај нас, се одржа 10-тата по ред изложба на стари автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски Македонија - Peugeot
Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски
Неодамна напишавме за искуствата со чип тјунингот, вграден во Peugeot 308 со 1.6 HDi дизел моторот и бевме многу позитивно изненадени од придобивките и во поглед на перформансите и во поглед на економичноста... Повеќе
 
 
Peugeot Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex Македонија - Peugeot
Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex
Увозникот за програмата на возилата на Peugeot во нашата земја, Србија, Црна Гора и Косово, Euroimpex, повторно е организатор на меѓународната изложба за историски возила, која ќе се одржи оваа сабота, со поче... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија Тјунинг - Peugeot
Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија
Тимот на Еуроимпекс ја изложи програмата на Професионален Тјунинг на 07.06.2015 година, на вториот Car Show настан во Гевгелија... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Peugeot 308 GTi „уловен“ без заштитни маски Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Peugeot 308 GTi „уловен“ без заштитни маски
На годинашниот фестивал на брзината во Goodwood, Peugeot ќе ја прикаже најмоќната верзија на моделот 308. Имено, 308 GTi во хиерархијата на оваа серија ќе биде позициониран над 308 GT... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме - Peugeot 308
Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
„Чипувањето“, односно подобрувањето на перформансите на моторот со промена на чипот или на софтверот кај автомобилите е исклучително популарен во последно време, бидејќи за реално ниска цена, се добиваат многу... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Peugeot е подготвен за официјална промоција на 308 GTi Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Peugeot е подготвен за официјална промоција на 308 GTi
Францускиот производител потврди дека на Фестивалот на брзината во Goodwood, кој ќе се одржи на 25-ти овој месец, премиерно ќе биде претставена GTi изведба на моделот 308... Повеќе
 
 
Peugeot И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot Македонија - Peugeot
И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot
„Еуроимпекс“ - генералниот увозник на Peugeot возила за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, веќе втора година по ред е домаќин на меѓународна изложба со историски возила... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Следната генерација на 508 ќе има полу - автономно управување Идни модели - Peugeot 508
Следната генерација на 508 ќе има полу - автономно управување
Од Peugeot доаѓа веста дека следната генерација на моделот 508 ќе добие технологија за автономно управување, но засега не е јасно за каков систем конкретно станува збор односно кои се неговите карактеристики... Повеќе
 
 
Peugeot Пристигнува Peugeot 408 GT - купе со 4 врати Идни модели - Peugeot
Пристигнува Peugeot 408 GT - купе со 4 врати
Според најновите информации, Peugeot наводно работи на развој на нов седан модел, кој во основа ќе биде купе со четири врати и ќе претставува своевидна конкуренција на Volkswagen CC... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила Електрични автомобили - Peugeot
PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила
Француската групација PSA објави дека почнувајќи од 2020-та година, ќе лансира нова генерација на електрични автомобили кои во поглед на цените ќе бидат значително попристапни, а исто така ќе нудат и поголема ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии Концепт - Peugeot
Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии
Peugeot е една од оние автомобилски компании, кои често развиваат дизајнерски студии на тема спортски и луксузни автомобили. Сепак, шансите за нивна сериска реализација се секогаш мали. Но, дали тоа ќе биде та... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 208 со BlueHDi агрегат го собори рекордот за минимална потрошувачка Занимливости - Peugeot
Peugeot 208 со BlueHDi агрегат го собори рекордот за минимална потрошувачка
Моделот 208 1.6 BlueHDi на Peugeot го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво при возење на долги растојанија во редовен сообраќај... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot најави нов спортски концепт Концепт - Peugeot
Peugeot најави нов спортски концепт
Францускиот производител објави кратко промотивно видео за возило кое очигледно претставува спортски концепт автомобил... Повеќе
 
 
Peugeot GM и PSA Peugeot Citroen ќе работат на ново лесно комерцијално возило Идни модели - Peugeot
GM и PSA Peugeot Citroen ќе работат на ново лесно комерцијално возило
Овој модел на пазарот би бил лансиран во 2018-та година... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * 308 R Hybrid е најмоќниот Peugeot со 500 КС! Новитет - Peugeot 308 GTi - 2015 *
308 R Hybrid е најмоќниот Peugeot со 500 КС!
Францускиот производител, на саемот за автомобили во Шангај, претстави концептна изведба на одличниот компакт 308, со хибриден погон со вртоглави 500 КС, целосно развиен од тркачката дивизија на Peugeot. И да,... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Le Bistrot - луксузно комбе за подготовка на храна Занимливости - Peugeot
Peugeot Le Bistrot - луксузно комбе за подготовка на храна
Се' започна со мобилните кујни за тако, но во моментов комбињата за подготовка на храна доживуваат вистинска еволуција ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Еуроимпекс на Саемот за Автомобили во Белград! Новитет - Peugeot
Peugeot Еуроимпекс на Саемот за Автомобили во Белград!
Особено е убаво кога ќе се слушне дека македонски бренд се проширил и на соседните пазари, како што се случајот со претставникот на Peugeot возилата кај нас, Еуроимпекс, кој имаше успешен настап на Интернацион... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го припрема концептниот 6008 Концепт - Peugeot
Peugeot го припрема концептниот 6008
Извори блиски до PSA групацијата најавуваат како Peugeot планира на слединот саем во Пекинг да го претстави концепт моделот наречен 6008... Повеќе
 
 
Peugeot Partner Tepee Peugeot ја поднови серијата Partner Новитет - Peugeot Partner Tepee
Peugeot ја поднови серијата Partner
По претставувањето на фејслифт изведбата на Berlingo од Citroen, Peugeot исто така најави неколку новитети за Partner... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot го редизајнираше 208 моделот Новитет - Peugeot 208
Peugeot го редизајнираше 208 моделот
Французите пред женевскиот саем, кој ќе се одржи на почетокот од идниот месец, ја претстави освежената изведба од добро познатиот 208... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex слави 25 години постоење! Македонија - Peugeot
Euroimpex слави 25 години постоење!
Официјалниот увозник на возилата на Peugeot во Македонија, а од неодамна и во Србија, Црна Гора и Косово, слави 25 години од своето постоење. По тој повод, во своите простории (салонот на Peugeot), „Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R Тјунинг - Peugeot RCZ
Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R
Peugeot е една од неколкуте автомобилски компании кои произведуваат возила на 4, како и 2 тркала... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Peugeot 308 GT официјално претставен Новитет - Peugeot 308 GT *
Peugeot 308 GT официјално претставен
Пред неколку дена Peugeot ги објави официјалните фотографии како и голем број на технички податоци за автомобилот кој беше најавуван со месеци наназад... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс - ексклузивен увозник и за Косово Маркет / Бизнис - Peugeot
Еуроимпекс - ексклузивен увозник и за Косово
Автомобилската компанија „Еуроимпекс“, од годинава стана нов увозник на автомобилите Peugeot за Косово. Потсетуваме, од 01-ви јули 2014 година освен Македонија, „Еуроимпекс“ почна со увоз и дистрибуција на бре... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Тест – Peugeot 508 2.0 HDi Тест - Peugeot 508
Тест – Peugeot 508 2.0 HDi
Знаменосецот на францускиот бренд, го доби и првиот фејслифт, кој донесе нов и посвеж дизајн, но и подобрувања во квалитетот на возењето и внатрешноста, нешто што имавме можност да го тестираме претходниве нек... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон
Раководителот на PSA Peugeot Citroen, Карлос Таварес, обелодени дека идните performance модели на овој француски производител ќе бидат придвижувани со помош на plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Peugeot „Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово Македонија - Peugeot
„Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово
Најновата информација од „Еуроимпекс” Македонија е дека компанијата се проширува и во Косово, откако од 1 јули официјално стана генерален увозник и дистрибутер на Peugeot во Србија и Црна Гора... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС! Македонија - Peugeot 508
Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС!
Со многу помоќен настап, но и внатрешни подобрувања со цел уште поголемо премиум искуство, освежениот Peugeot 508 пристигна и кај нас... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot дизајнира трамвај Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot дизајнира трамвај
Концептот на трамвајот наменет за сообраќајот во Стразбур се темели на задржување на познатиот идентитет, но со примена на нови дизајнерски решенија... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината Награди - Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината
Сезоната за избор на автомобили на годината е конечно тука! Покрај оние главните избори кои се атрактивни за јавноста, меѓутоа и многу често се доведувани во прашање поради разни влијанија и интриги, тука се и... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија и Црна Гора Маркет / Бизнис - Peugeot
Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија и Црна Гора
Секогаш е добро да се слушне наша компанија да се прошири надвор од земјата, а особено ако се работи за автомобилскиот сектор, кој секоја година се соочува со пад во продажбата... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Peugeot 2008 DKR Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Peugeot 2008 DKR
Покрај новата боја и налепниците, на новинарите им беше соопштено дека 2008 DKR покажал одлични резултати на тестирањата... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија Маркет / Бизнис - Peugeot
Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија
Компанијата Euroimpex Autogroup е нов ексклузивен увозник на марката Peugeot во Србија. Станува збор за компанија со иста сопственичка структура како и Euroimpex, кој од 1992-ра година е главен увозник за Peug... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot сними рекламен спот во Хрватска Занимливости - Peugeot 2008
Peugeot сними рекламен спот во Хрватска
Хрватска во последно време е се поинтересна дестинација за снимање промотивни материјали за автомобилските марки... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата
PSA е во потрага на технички партнер, со кој ќе ги подели трошоците за развој и комерцијализација на Hybrid Air погонскиот систем... Повеќе
 
 
Peugeot Погледнете како Peugeot му честиташе на Џокович за новородениот син Занимливости - Peugeot
Погледнете како Peugeot му честиташе на Џокович за новородениот син
Пристигнати многу честитки, но посебно интересна е честитката на Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot Boxer Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014 Македонија - Peugeot Boxer
Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014
Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора, на саемот „Технома“ пред македонската јавност го претстави новиот Boxer, а потоа и Alientech уредите за кои компанијата има застапниш... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Спортски настроениот Peugeot 308 GT пристигна во Париз Новитет - Peugeot 308 GT *
Спортски настроениот Peugeot 308 GT пристигна во Париз
Новиот француски тркач спремен за натпревар со своите ривали... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз
Уникатниот Quartz ја најавува следната генерација на моделот 3008 ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Објавена цената на Peugeot 208 GTi 30th Новитет - Peugeot 208 GTi
Објавена цената на Peugeot 208 GTi 30th
Неодамна беше објавена цената за ограничената серија на Peugeot 208 GTi (30th anniversary Limited Edition), посебна изведба на францускиoт хечбек со три врати ... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot Exalt со европски спецификации Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot Exalt со европски спецификации
На својот штанд во Париз, Peugeot го прикажа фасцинантниот концепт Exalt со европски спецификации... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Тест – Peugeot 508 1.6 THP Тест - Peugeot 508
Тест – Peugeot 508 1.6 THP
Целосно нова номенклатура и целосно нова идеологија. 508 не само што ја наследува 407-ката, туку и внесува елементи карактеристични за повисоката класа, во која своевремено се натпреваруваше 607... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Почнува продажбата на редизајнираниот Peugeot 508 Новитет - Peugeot 508 - 2014 *
Почнува продажбата на редизајнираниот Peugeot 508
Peugeot го потврди почетокот на продажбата на редизајнираниот модел од средната класа - 508.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Peugeot го откри новиот 308 GT Новитет - Peugeot 308 GT *
Peugeot го откри новиот 308 GT
Peugeot ги објави првичните фотографии од GT изведбата на 308 моделот... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km. Хибриди - Peugeot 208
Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km.
Да, добро прочитавте - 2 литри на 100 километри... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt
Засега не е познато дали освен како концепт, Exalt ќе го видиме и во некоја сериска изведба... Повеќе
 
 
Peugeot 508 15-16 правила кога возите автомобил на свадба Занимливости - Peugeot 508
15-16 правила кога возите автомобил на свадба
Некој од Koli.com.mk неодамна беше кум. Возеше Peugeot 508, па, импресиониран од настанот свадба, сподели неколку мисли. Не се нешто посебно мудри мислите, ама конкретни се. Може да ви користат.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi - 2015 * Најнови сознанија за Peugeot 308 GTI Идни модели - Peugeot 308 GTi - 2015 *
Најнови сознанија за Peugeot 308 GTI
На претстојниот саем за автомобили во Париз, францускиот производител ќе ја претстави сериската верзија на моделот 308 GTI ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели Концепт - Peugeot
Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели
За три децении францускиот производител конструирал повеќе од 70 концепт возила... Повеќе
 
 
Peugeot 308 100.000 нарачки за новиот Peugeot 308 Маркет / Бизнис - Peugeot 308
100.000 нарачки за новиот Peugeot 308
Автомобилот на годината бележи одлични продажни резултати ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата Македонија - Peugeot 308
Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата
„Еуроимпекс“ во соработка со CSS Performance Tuning, на тест возењето организирано минатиот викенд, покажа дека навистина има разлика во перформанси, и тоа на тјуниран дизел мотор... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot бeлежи раст во продажбата на глобално ниво Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot бeлежи раст во продажбата на глобално ниво
Францускиот производител изврши промена во својата стратегија и фокус, а преземените чекори придонесоа за позиционирање на брендот на повисоко ниво, што се рефлектираше и со поголема побарувачка... Повеќе
 
 
Peugeot Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia Македонија - Peugeot
Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia
Направете паметен потег и заштедете за вашиот одмор... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора Македонија - Peugeot
Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора
Освен во Македонија, „Еуроимпекс“ прераснува во генерален увозник и дистрибутер на брендот Peugeot и во Србија и Црна Гора. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Тест – Peugeot 308 1.6 HDi Тест - Peugeot 308
Тест – Peugeot 308 1.6 HDi
Поставен на целосно новата платформа на PSA групацијата, новиот конкурент во компакната класа на Peugeot, го задржа само името од претходникот, што, барем досега, не беше пракса, но со ветување дека ќе биде на... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Peugeot го претстави 2008 DKR со 345 КС Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Peugeot го претстави 2008 DKR со 345 КС
„Францускиот лав“ ги објави најновите информации, но исто така и пригоден видео запис за својот нов рели модел... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Два нови модели ќе го заменат актуелниот Peugeot 508 Идни модели - Peugeot 508 - 2014 *
Два нови модели ќе го заменат актуелниот Peugeot 508
Еден од моделите е замислен како просторен и удобен, а другиот како спортски и значително подинамичен... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Запознајте го редизајнираниот Peugeot 508 Новитет - Peugeot 508
Запознајте го редизајнираниот Peugeot 508
Три години по воведувањето на Peugeot 508 на пазарот, француската компанија ja претстави и неговата модернизирана верзија... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис
ЕУРОИМПЕКС ПО ШЕСТИ ПАТ меѓу победниците во Пост-Продажба и Сервис, на Светското натпреварување организирано од страна на Automobiles Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Тест – Peugeot 301 1.2 VTi Тест - Peugeot 301
Тест – Peugeot 301 1.2 VTi
Откако имавме можност да го тестираме братскиот модел, C-Elysee, во дизел верзија, овој пат имавме можност да ја пробаме и бензинската верзија и тоа на Peugeot 301... Повеќе
 
 
Peugeot Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето Македонија - Peugeot
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето
Настан за паметење и за сите генерации... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење
„Еуроимпекс“, Генералниот увозник за Peugeot во Македонија, оваа година е домаќин на IX-тата по ред меѓународна изложба со историски возила. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење
На ден 31.05.2014 (сабота), ќе се одржи IX-тата Меѓународна изложба на историски возила (old-timers). Настанот, чиј домаќин е „Еуроимпекс“, ќе биде реализиран во соработка со „АМК Џип рели спорт“ и ќе биде лоц... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 RX * Peugeot го планира производството на 2008 RX - модел со три врати Идни модели - Peugeot 2008 RX *
Peugeot го планира производството на 2008 RX - модел со три врати
Францускиот производител Peugeot размислува за нова изведба од моделот 2008 која ќе има три врати. Сликите што имате можност да ги видите во рамки на оваа објава покажуваат како би изгледал потенцијалниот 2008... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Ѓоковиќ главна ѕвезда во реклама за Peugeot 208 Занимливости - Peugeot 208
Ѓоковиќ главна ѕвезда во реклама за Peugeot 208
Станува збор за комична реклама, во која на Ноле му снемува тениски топчиња па тој започнува со долго возење во потрага по нови... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308 Македонија - Peugeot 308
Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308
Веб страницата на Peugeot Македонија на сите корисници им овозможува брзи и квалитетни информации за најновите понуди и модели кои се достапни за македонските купувачи... Повеќе