дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Mercedes-Benz
   
Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец!

Сензуален дизајн на купе, со чувство на SUV присуство. Ваков автомобил е навистина реткост, а човекот кој стои зад ова ремек дело е македонецот......

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Mercedes-Benz CLS Coupe Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година Новитет - Mercedes-Benz CLS Coupe
Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година
Во понудата ќе се најде само купе... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес Занимливости - Mercedes-Benz G-Class
Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес
Mercedes-Benz кон крајот на деведестите години сакаше да го стопира производството на G-класата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче Безбедност - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче
Заштита за пешаците во случај на сообраќајна несреќа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53 Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53
Вистинско изненадување за љубителите на Mercedes-AMG сериите... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  И Mercedes-Benz влегува во Formula E Formula 1 - Mercedes-Benz
И Mercedes-Benz влегува во Formula E
Германците поради тоа го напуштаат DTM во кој настапуваа 26 години... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta
Германците своите 25% ги продадоа на рускиот нафтен тајкун Тимур Сардаров... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Теренската икона од Mercedes-Benz го прослави производството на 300.000 примероци Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Теренската икона од Mercedes-Benz го прослави производството на 300.000 примероци
G-класата е посебна по многу работи, а за две години ќе прослави 40 години од своето постоење... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes го претстави новото промо видео снимано во Хрватска Занимливости - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes го претстави новото промо видео снимано во Хрватска
Производителите се повеќе ги користат убавините на Балканот за снимање на новите модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот
Продажбата во Европа започнува во септември... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт Инфо - Mercedes-Benz S-Class
Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт
Луксузните автомобили ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Франфурт.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes ја зголеми предноста пред BMW Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes ја зголеми предноста пред BMW
Компанијата од Штутгард во првите чест месеци продаде 1.14 милиони автомобили, додека компанијата од Баварија 1.03 милиони... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Sony и Mercedes заеднички ќе развиваат преносен компјутер Занимливости - Mercedes-Benz
Sony и Mercedes заеднички ќе развиваат преносен компјутер
При палење на компјутерот, ќе се слуша звукот на Mercedes моторите од звучниците... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid Новитет - Mercedes-Benz A-Class
Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid
Новиот германски премиум компактен автомобил, својата премиера ќе ја има во 2018 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година
После растот на продажбата од 44% во односн а 2015 година, AMG оваа година сака да сруши нови рекорди.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Daimler отвора голема фабрика за батерии Технологија - Mercedes-Benz
Daimler отвора голема фабрика за батерии
Дел од големиот план кој ќе ја разелени понудата на возила на Daimler... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GL Off Roader Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63 Тјунинг - Mercedes-Benz GL Off Roader
Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
Германската тјунинг-куќа Mansry, која се занимава со преработка на луксузни автомобили, претстави нов Mercedes-AMG GLS 63 со неверојатни 840 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео) Супер автомобили - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео)
Со преку 600 коњски сили под хаубата, Mercedes-AMG E63 S е вистински ѕвер, кој без лимитер, достигнува брзина од 300 километри на час... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Daimler ќе користи рендгенски зраци за тестирање на автомобилите Технологија - Mercedes-Benz
Daimler ќе користи рендгенски зраци за тестирање на автомобилите
Наскоро, ќе може да се гледа и низ лимот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили Тјунинг - Mercedes-Benz A-Class
Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили
Идната генерација на спортскиот комапкт од Штудгард пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz AMG GT
Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони
Во почетокот на оваа година, во Токио е отворен првиот самостоен AMG продажен салон, а Daimler корпорацијата веќе најавува слични објекти и во Сиднеј, Шангај и Абу Даби.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба
По примерот на Tesla, во понудата на Mercedes се пронајдоа батерии со капцитет до 20 kWh... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Новата G-класа останува со коцкаст облик Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Новата G-класа останува со коцкаст облик
Новото видео ни открива прилично интересни детали поврзани со надворешниот изглед.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe SUV Пристигнаа и AMG верзиите на GLC - Mercedes AMG GLC 63 и GLC 63 Coupe Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe SUV
Пристигнаа и AMG верзиите на GLC - Mercedes AMG GLC 63 и GLC 63 Coupe
После верзијата GLC 43 AMG, Mercedes ја претстави и посилната GLC 63 верзија, и тоа како во класична СУВ, така и во Coupe форма.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува конкурент на Panamera? Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува конкурент на Panamera?
Според последните сознанија, на претстојниот авто-саем во Женева, Mercedes би требало да претстави најавен концепт за нов модел кој ќе биде директен конкурент на Porsche Panamera. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
Не е повеќе тајна дека купувачите на Mercedes последните години не се баш задоволни од квалитетот што го нудат моделите од кои се очекува да се најдоверливи. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera Новитет - Mercedes-Benz AMG GT
Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera
Во салоните спортскиот седан пристигнува 2019 година, а ќе има и единствена суспензија, карактеристична само за овој модел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива 400 коњски сили Новитет - Mercedes-Benz A45 AMG
Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива 400 коњски сили
Германскиот автомобилски производител нема повеќе да користи 4-цилиндарски 2.0 литарски мотор... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник Премиерa - Mercedes-Benz GLA
Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник
Освежувањето ќе биде козметичко, предните и задните светла ќе имаат нешто поинаква графика... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Две лица во секој момент мораат да ги надгледуваат системите за работа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes Formula 1 - Mercedes-Benz
F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
Можеби ги изневерив Ferrari, но како да одбијам ваква понуда, изјави Роси... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG размислува за моделот GT RS Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG размислува за моделот GT RS
Под хаубата би бил вграден 4.0 литарски V8 twin-turbo мотор со 605 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста
Дронови, вештачка интелигенција, како и нови концепти... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class Mercedes планира седанска изведба на A-класата Новитет - Mercedes-Benz A-Class
Mercedes планира седанска изведба на A-класата
А45 4Matic, седан со 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Преку оглас, Mercedes бара нов возач за Formula 1 Занимливости - Mercedes-Benz
Преку оглас, Mercedes бара нов возач за Formula 1
Личност задолжена за управување на F1 болидот за време на трка... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL-Class Roadster Mercedes-Benz SL станува четворосед Новитет - Mercedes-Benz SL-Class Roadster
Mercedes-Benz SL станува четворосед
Моделот SL65 ќе добие 6.0 литарски V12 twin-turbo мотор со моќност од 600 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet Премиерa - Mercedes-Benz
Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet
За клиентите на Mercedes, со дефинитивно најдлабок џеб, во Лос Анџелес е претставена Maybach S 650 Cabriolet верзија од актуелната S-класа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Хиперавтомобилот на Mercedes ќе биде со моќност од 1000 коњски сили Новитет - Mercedes-Benz
Хиперавтомобилот на Mercedes ќе биде со моќност од 1000 коњски сили
Важноста на силата ја превзема масата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes EQ заминува во сериско производство Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes EQ заминува во сериско производство
Концептот Generation EQ на Mercedes започнува со сериско производство на моделот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега
Автомобилот исто така ќе има и посебен мод за дрифт-возење... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
Pick-up Stylish Explorer и Powerfull Adventurer... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми
Во понудата ќе биде и AMG верзија со 4.0 V8 и V12 twin-turbo мотори... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Париз 2016: Mercedes Generation EQ Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Mercedes Generation EQ
Mercedes на саемот за автомобили во Париз пристигна со футористички концепт на електричен СУВ кој го носи името Generation EQ, а кој во сериско производство се очекува во 2019 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes
Mercedes-Benz со Generation EQ концептот кој го претстави во Париз, дефинитивно ни дава до знаење дека е целосно посветен на електричната гама на возила - до 2025 година ќе имаат дури 10 електрични автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck Концепт - Mercedes-Benz
Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck
Целосно електричен камион со автономија од 200 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Завесите се кренаа во Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT
Завесите се кренаа во Mercedes
Конечно можеме да ги видиме новите AMG GT и GT-C Roadster... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Новитет од Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT
Новитет од Mercedes
Најавен нов AMG GT C Roadster... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба Идни модели - Mercedes-Benz E-Class Estate
Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба
Неодамна Mercedes ни го претстави новиот E – class караван, па да го погледнеме... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes припрема гама на електрични автомобили Електрични автомобили - Mercedes-Benz 207
Mercedes припрема гама на електрични автомобили
Овој Германски производител планира да лансира 6 до 9 електрични автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти Концепт - Mercedes-Benz 207
Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти
Автомобилите од иднината би можеле да ја превземат улогата на личен асистент... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC SUV Мислевте дека Мерцедес веќе нема каде да стави В6 мотори? Размислете уште еднаш Занимливости - Mercedes-Benz GLC SUV
Мислевте дека Мерцедес веќе нема каде да стави В6 мотори? Размислете уште еднаш
Фамилијата на прилично брзи семејни кросовери расте. Погледнете го новиот Мерцедес AMG GLC 43 купе, пред да пристигне во Париз.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
Трокраката ѕвезда повторно е најпродаван бренд на премиум и луксузни автомобили во светот според новите извештаи, поминувајќи го BMW на првото место... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили
Успехот на Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите големи производители – Mercedes-Benz ќе лансира цел под-бренд кој ќе има само електрични модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class Mercedes-Benz работи на новата „А класа“, ќе има значителни промени? Новитет - Mercedes-Benz A-Class
Mercedes-Benz работи на новата „А класа“, ќе има значителни промени?
Најмалиот модел во понудата на германскиот производител се покажа како прилично успешен на пазарот, но тоа не значи дека помина без забелешки од корисниците... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz ја претстави високо-технолошката голф количка со изглед на спортски автомобил Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz ја претстави високо-технолошката голф количка со изглед на спортски автомобил
Tри години откако побара фановите да ги достават идеите за "голф количка на иднината“, Mercedes-Benz со феноменеален резултат... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец! Новитет - Mercedes-Benz
Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец!
Сензуален дизајн на купе, со чувство на SUV присуство. Ваков автомобил е навистина реткост, а човекот кој стои зад ова ремек дело е македонецот...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Новата Mercedes E класа полна со елеганција Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Новата Mercedes E класа полна со елеганција
Со доаѓањето на летото, индустријата на автомобилизмот се буди... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет! Тјунинг - Mercedes-Benz
Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет!
Brabus ја искористи трката “24 часа Le Mans” за да го претстави својот тјуниран модел - Mercedes-AMG S63 Cabrio, кој сега и службено важи за најбрз и најмоќен кабриолет со четири седишта на светот. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија
До крајот на 2016-та година на пазарот ќе пристигнат хибридите Е350 е, и GLC Coupe 350 e 4-MATIC.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes S550e ќе има безжично полнење Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes S550e ќе има безжично полнење
Поголемата батерија осигурува автономија од 50 километри.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии Идни модели - Mercedes-Benz
2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии
Видено е возило-тестер од новиот GLB, кој е следниот додаток во SUV - сегментот на Mercedes-Benz. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива
До 2020 година, германскиот премиум автомобилски гигант ќе претстави два седана и два СУВ автомобили на електрична енергија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Brabus го враќа стариот сјај на моделите на Mercedes Занимливости - Mercedes-Benz
Brabus го враќа стариот сјај на моделите на Mercedes
Покрај тоа што се занимава со доработка на нови модели од германскиот производиел, Brabus одамна е познат и по реставрација на олд-тајмерите на Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен
Поради производството на двата нови модели, Mercedes во фабриката во Бремен ќе вработи дополнителни 200 работници... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate Mercedes E класа караван за 2017 година Новитет - Mercedes-Benz E-Class Estate
Mercedes E класа караван за 2017 година
Германскиот производител продолжува со работа на моделите од семејството на новата Е класа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz размислува за Maybach SUV Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz размислува за Maybach SUV
Битката во сегментот на луксузните SUV модели продолжува... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio Премиерa - Mercedes-Benz C63 AMG *
Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio
На саемот за автомобили во Њујорк премиера имаше и најбрзиот Mercedes C класа со отворен кров... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe SUV Mercedes-Benz размислува за GLC кабриолет Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe SUV
Mercedes-Benz размислува за GLC кабриолет
Шефовите на германскиот премиум производител веруваат дека SUV кабриолетите ќе бидат идниот хит на пазарот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Започна производството на новата E-класа Новитет - Mercedes-Benz E-Class
Започна производството на новата E-класа
Со 13 милиони продадени примероци, овој автомобил претставува најпродаваниот автомобил со значка на Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA-Class Coupe Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake Премиерa - Mercedes-Benz CLA-Class Coupe
Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz ги претстави своите миленичиња... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
Конкурентот на Amarok на база на Navara ќе се пласира под името X-класа.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Видео: Parking Pilot во новата Е-Класа Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Видео: Parking Pilot во новата Е-Класа
Паркирајте го вашиот автомобил преку мобилниот телефон... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG Премиерa - Mercedes-Benz E-Class - old
Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG
Германскиот производител ја претстави спортската, AMG верзија на својата луксузна лимузина... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet Женева 2016: Mercedes-Benz ја претстави кабрио изведбата на C Class Новитет - Mercedes-Benz C-Class Cabriolet
Женева 2016: Mercedes-Benz ја претстави кабрио изведбата на C Class
Mercedes-Benz ја збогатува фамилијата на C Class модели со кабриолет изведба, кој ќе се базира на купето, а ќе биде достапен на почетокот од летото, како и што наликува за еден ваков автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Coupe Нов модел, старо име: Претставен Mercedes-AMG C43 4 MATIC Coupe Новитет - Mercedes-Benz C-Class Coupe
Нов модел, старо име: Претставен Mercedes-AMG C43 4 MATIC Coupe
Mercedes кај новата C-класа Coupe ја “активираше” и старата ознака од 90-тите – C43 AMG... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Тенк на тркала: Mercedes-Maybach S600 Guard Новитет - Mercedes-Benz
Тенк на тркала: Mercedes-Maybach S600 Guard
Новиот Mercedes-Maybach S600 во таканаречена блиндирана Guard верзија, може да се пофали со највисок степен на заштита за цивилните возила - VR10... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  За големи деца: LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245 Занимливости - Mercedes-Benz
За големи деца: LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245
Еден од најсложените и најимпресивни модели од познатата LEGO Technic линија е камионот Mercedes-Benz Arocs 3245... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Brabus го претстави подобрениот Mercedes C450 AMG Sport Новитет - Mercedes-Benz C-Class
Brabus го претстави подобрениот Mercedes C450 AMG Sport
Со тригодишната гаранција, љубителите на овој автомобил удобно ќе можат да нагазат на педалата за гас... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz GLC F-Cell пристигнува следната година Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz GLC F-Cell пристигнува следната година
Mercedes малку се одалечи од својот електричен модел...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz E класа All-Terrain контра А6 Allroad Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz E класа All-Terrain контра А6 Allroad
Audi A6 Allroad го доби најсилниот конкурент во класата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Моделите AMG Sport во иднина ќе ја носат ознаката Mercedes-AMG Новитет - Mercedes-Benz
Моделите AMG Sport во иднина ќе ја носат ознаката Mercedes-AMG
Последниот таков пример е неодамна представениот Mercedes-AMG SLC43... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет Премиерa - Mercedes-Benz S-Class
На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет
Најскапата S-класа на Mercedes премиерно прикажана на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Официјално претставена десеттата генерација на Mercedes-Benz E Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class
Официјално претставена десеттата генерација на Mercedes-Benz E Class
Десеттата генерација на E Class, барем на хартија е за чиста десетка и треба особено многу да ги загрижи конкурентите во сегментот на луксузни автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Времеплов: Mercedes-Benz 560 SEC AMG се уште изгледа застрашувачки Занимливости - Mercedes-Benz
Времеплов: Mercedes-Benz 560 SEC AMG се уште изгледа застрашувачки
Пред 30-тина години, AMG дивизијата работеше независно од Mercedes-Benz и ова е една од нивните најмоќни креации – големото купе 560 SEC од 1990 година, кое во своето време беше најлуксузниот ваков автомобил н... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Coupe Први неофицијални фотографии од новиот Mercedes C-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz C-Class Coupe
Први неофицијални фотографии од новиот Mercedes C-Class Cabriolet
Кабриолет верзијата на Mercedes C-Class Coupe неодамна беше „уловена“ на неофицијални фотографии, без камуфлажа и со спуштен покрив ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLC-Class Претставен новиот Mercedes-Benz SLC Новитет - Mercedes-Benz SLC-Class
Претставен новиот Mercedes-Benz SLC
Пред неговото официјално деби на саемот за автомобили во Детроит, ги имаме првите фотографии од моделот SLC43 кој го заменува SLK55 AMG ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG S65 Cabriolet ќе чини над 250.000 долари Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG S65 Cabriolet ќе чини над 250.000 долари
Mercedes-AMG S65 не дава одговори на рационални, туку на чисто емоционални прашања. Впрочем, автомобилите кои чинат повеќе од 250.000 долари се нешто сосема спротивно од рационалноста... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes ги објави првите видеа од ентериерот на новиот Е-Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes ги објави првите видеа од ентериерот на новиот Е-Class
Видео записи од ентериерот односно краток опис на развојниот процес на десеттата генерација од овој автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA-Class Coupe A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не! Колумна - Mercedes-Benz CLA-Class Coupe
A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не!
Многу често, веќе преку 25 години, колку што паметам, налетувам на реченицата “Mercedes си е Mercedes”. Всушност, целата моја кариера во автомобилизмот, започна со таа премиса – дека секој модел со трокрака ѕв... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Видете колкав дисплеј има новата Mercedes – Benz E-Class! Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Видете колкав дисплеј има новата Mercedes – Benz E-Class!
Mercedes – Benz објави уште неколку официјални фотографии од ентериерот на новата E-Class, на кои може да се види ултра голем и широк дисплеј, кој ја спојува инструмент таблата со централната конзола... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Први фотографии од ентериерот на новиот E-Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Први фотографии од ентериерот на новиот E-Class
Се појавија неофицијални, „шпионски“ фотографии од ентериерот на новиот Mercedes-Benz E-Class, кој премиерно ќе биде претставен следниот месец на саемот за автомобили во Детроит... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Mercedes-AMG со специјален модел ја одбележа двојната круна во F1 Новитет - Mercedes-Benz A45 AMG
Mercedes-AMG со специјален модел ја одбележа двојната круна во F1
Mercedes-AMG одлучи пригодно да го прослави освојувањето на двојната круна (возачка и конструкторска) во годинашниот Формула 1 шампионат и тоа со специјално издание на моделот А45 со целосен назив Mercedes-AMG... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC SUV Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!? Идни модели - Mercedes-Benz GLC SUV
Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!?
Mercedes објави дека во втората половина на 2017-та година има намера на клиентите да им понуди F-Cell изведба од моделот GLC. Секако, се работи за верзија која ќе биде придвижувана со помош на горивни ќелии о... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL-Class Roadster Претставен обновениот Mercedes-Benz SL Новитет - Mercedes-Benz SL-Class Roadster
Претставен обновениот Mercedes-Benz SL
Моделот Mercedes-Benz SL доживеа одредени корекции наменети за новата 2016-та година кои се состојат од визуелни и технички измени... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE Coupe Brabus Mercedes GLE со 690 КС Тјунинг - Mercedes-Benz GLE Coupe
Brabus Mercedes GLE со 690 КС
Со 576 КС на располагање, новиот Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe е навистина моќна машина. Меѓутоа, за оние кои сакаат да одат до екстреми тука е Brabus ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL-Class Roadster Mercedes го најави обновениот SL Новитет - Mercedes-Benz SL-Class Roadster
Mercedes го најави обновениот SL
Mercedes ја објави првата, најавна фотографија за обновената изведба на моделот SL, која премиерно ќе биде претставена на саемот за автомобили во Лос Анџелес, што ќе се одржи кон крајот на месецов... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Музејот на Mercedes-Benz ќе започне со продажба на класици Занимливости - Mercedes-Benz
Музејот на Mercedes-Benz ќе започне со продажба на класици
Наместо да купат постар модел на Mercedes од приватен сопственик, заинтересираните отсега ќе може да купуваат класици директно од музејот на производителот лоциран во Штутгарт, Германија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLS Mercedes го претстави обновениот GL, кој отсега е GLS Новитет - Mercedes-Benz GLS
Mercedes го претстави обновениот GL, кој отсега е GLS
Познатиот и почитуван Mercedes GL помина низ т.н. естетска корекција, која покрај одредени промени на надворешноста и во ентериерот, носи и ново име... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии
Според најновите сознанија, Mercedes работи на развој на свој FCV модел, односно автомобил со погон на горивни ќелии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Нови слики од моделот Mercedes-Benz GLS Новитет - Mercedes-Benz
Нови слики од моделот Mercedes-Benz GLS
На интернет се појавија фотографии од новиот Mercedes-Benz GLS, чија промоција очекуваме да се случи во текот на месецов... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo
По промотивното видео кое го објави пред неколку дена, Mercedes во Токио го претстави својот нов концепт наречен Vision Tokyo, а всушност станува збор за MPV модел кој користи plug-in хибриден погон со горивни... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class Идни модели - Mercedes-Benz E-Class - old
Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class
Последниве неколку месеци на интернет кружат слики од идниот Mercedes-Benz E-Class, кои рака на срце и не откриваат многу. Сега, за прв пат имаме можност да се запознаеме со внатрешноста на автомобилот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Brabus Rocket 900 – луксузна ракета која чини колку една вила на Водно Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Brabus Rocket 900 – луксузна ракета која чини колку една вила на Водно
Вакви бесни преработки можеме да видиме само од тјунерот Brabus. Нивната преработка на Mercedes S Class има 6,3 литарски V12 со две турбини и 890 КС и чини 580.800 долари... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Погледнете како изгледа најсовремениот дизајнерски центар на Mercedes-Benz Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Погледнете како изгледа најсовремениот дизајнерски центар на Mercedes-Benz
Архитектонскиот тим на anySCALE тесно соработувал со тимот на Daimler Mercedes-Benz, со цел најдобро да се одговори на специфичните предизвици кои се јавуваат при градењето на современ дизајнерски центар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S - Class Cabriolet Франкфурт 2015: сушење на косата со стил, Mercedes – Benz S Class Cabriolet! Новитет - Mercedes-Benz S - Class Cabriolet
Франкфурт 2015: сушење на косата со стил, Mercedes – Benz S Class Cabriolet!
Кабриолет верзијата на S Class пружа невидени нивоа на комфор и луксуз, заедно со ветер во косите и поглед на небото. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика Концепт - Mercedes-Benz
Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика
Mercedes-Benz најави серија на активни аеродинамични компоненти и грациозен стил, претставувајќи го новиот футуристички концепт IAA ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLS - old Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт Новитет - Mercedes-Benz CLS - old
Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт
Иако првата фотографија од новиот концепт на Mercedes – Benz не открива премногу, уште веднаш можеме да оцениме дека ќе се работи за аеродинамичен дизајн, што производителот веќе го потврди.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km
Не треба да изненадува доколку автомобилот се наметне како ривал на Tesla Model S или X... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S Тјунинг - Mercedes-Benz C63 AMG *
Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S
На списокот на новитети кои ќе бидат претставени на саемот во Франкфурт е уште еден многу интересен автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes направи онлајн промоција на S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes направи онлајн промоција на S-Class Cabriolet
По неколкуте најавни скици, Mercedes се одлучи пред премиерата на саемот во Франкфурт, да направи т.н. онлајн презентација на својот нов „open-top“ адут... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes со прв официјален приказ на S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes со прв официјален приказ на S-Class Cabriolet
Според производителот од Штутгарт, станува збор за првата кабриолет изведба со четири седишта која се појавува по периодот од 1961-1971 кога биле актуелни W111 и W112... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe Новитет - Mercedes-Benz C63 AMG *
Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe
Mercedes-AMG C63 пред јавноста треба да дебитира за неколку дена, но ние и денес имаме увид во неговиот изглед, благодарение на скриена камера за време на ексклузивната презентација... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes-Benz го најави S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz го најави S-Class Cabriolet
Mercedes објави нацрт за својот нов кабриолет кој премиерно ќе биде прикажан следниот месец на саемот во Франкфурт... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz го претстави системот за далечинско паркирање Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz го претстави системот за далечинско паркирање
Овој систем првенствено ќе се користи во ситуации каде што има премногу малку простор за влез или излез од веќе паркирано возило... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Луис Хамилтон дрифта со Mercedes E63 AMG Занимливости - Mercedes-Benz
Луис Хамилтон дрифта со Mercedes E63 AMG
F1 шампионот одлучил да се проба во сосема поинаква дисциплина... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera? Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera?
Според најновите сознанија Mercedes-AMG работи на развој на целосно нов модел кој се очекува на пазарот да пристигне до 2018-та година, а би бил ривал на следната генерација на Porsche Panamera и други слични ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе инвестира милијарда евра за следната генерација на компактни модели Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes ќе инвестира милијарда евра за следната генерација на компактни модели
Производителот од Штутгарт го објави својот план за инвестиции во развој и производство на следната генерација на компактни модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Идните Mercedes-AMG модели ќе користат е-турбо мотори!? Мотори - Mercedes-Benz
Идните Mercedes-AMG модели ќе користат е-турбо мотори!?
Со ваквиот чекор би се намалиле емисијата на штетни гасови и потрошувачката, а би се зголемила ефикасноста... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Дрифтање со Mercedes 200D Занимливости - Mercedes-Benz
Дрифтање со Mercedes 200D
Со години луѓето на овие простори веруваат дека Mercedes 200D W123 е „трактор“ кој лесно може да пренесе два тони зеленчук до локалните пазари, но дека кога станува збор за перформансите, на нагорнини лесно мо... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Први фотографии од Mercedes-Benz GLC Новитет - Mercedes-Benz
Први фотографии од Mercedes-Benz GLC
Пристигнаа и првите фотографии од Mercedes-Benz GLC. Дефинитивно, станува збор за естетски (но и во секоја друга смисла) понапреден модел во споредба со претходниот GLK... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe SUV Mercedes-Benz ја потврди премиерата за GLC моделот