дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новости
 
Новости
   
За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор

Opel е еден од ретките производители, кој може да се пофали да во сегментот на кросовери, односно компактни SUV автомобили, на пазарот претстави дури три нови претставници

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_  Италијанска коњаница: Парада повод 50 години постоење на Ferrari клубот во Велика Британија Занимливости - _
Италијанска коњаница: Парада повод 50 години постоење на Ferrari клубот во Велика Британија
Ferrari клубот од Велика Британија го прослави своето 50 годишно постоење со возење преку Forth Road Bridge мостот кој беше посебно затворен за нив... Повеќе
 
 
Škoda  Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq Новитет - Škoda
Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq
Технолошкиот близнак на Seat Ateca Cupra, е се уште во фаза на дискусија и разгледување... Повеќе
 
 
Porsche 911 Неочекувано: Porsche 911 GTS побрз од GT3 верзијата Супер автомобили - Porsche 911
Неочекувано: Porsche 911 GTS побрз од GT3 верзијата
Најновиот модел Porsche 911 GTS неодамна ја посети познатата патека Нурбургринг каде што направи побрзо време од верзијата GT3... Повеќе
 
 
Opel Mokka X За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор Новитет - Opel Mokka X
За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор
Opel е еден од ретките производители, кој може да се пофали да во сегментот на кросовери, односно компактни SUV автомобили, на пазарот претстави дури три нови претставници... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Hyundai Tucson добива N ознака Новитет - Hyundai Tucson
Hyundai Tucson добива N ознака
Корејскиот SUV модел ќе добие подобри тркала, подобрени возни карактеристики и многу повеќе сила... Повеќе
 
 
BMW M2  Новото BMW M240i M Performance Edition Тјунинг - BMW M2
Новото BMW M240i M Performance Edition
Атрактивните делови на M Performance моделот, го подобруваат динамичниот карактер на спортското купе... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308 Новитет - Peugeot 308
Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308
Peugeot претстави рестилизиран модел 308, кој не само што доби подобар изглед, туку и потполно нова погонска единица, како и 8-степенски автоматски менувач.... Повеќе
 
 
Hyundai  Првиот pickup автомобил на Hyundai пристигнува после 2020 година Новитет - Hyundai
Првиот pickup автомобил на Hyundai пристигнува после 2020 година
Се уште е дискутабилно прашањето дали ова ќе биде вистински pickup или пак шминкерски автомобил... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche го доживеа својот дијамантски јубилеј Занимливости - Porsche 911
Porsche го доживеа својот дијамантски јубилеј
Дијамантски јубилеј: Милион произведени примероци на моделот Porsche 911... Повеќе
 
 
Opel Adam Претставен новиот Opel Adam Black Jack Новитет - Opel Adam
Претставен новиот Opel Adam Black Jack
Од Opel пристигна нова, атрактивна верзија на популарниот модел Adam, кој го носи името Black Jack... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GL Off Roader Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63 Тјунинг - Mercedes-Benz GL Off Roader
Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
Германската тјунинг-куќа Mansry, која се занимава со преработка на луксузни автомобили, претстави нов Mercedes-AMG GLS 63 со неверојатни 840 коњски сили... Повеќе
 
 
_  Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео) Занимливости - _
Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)
Американските NASCAR трки можеби не се интересни за нас од Европа, но секако овозможуваат добра забава,, а неетко обилуваат и со карамболи, како што е овој во продолжение... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2 Новитет - BMW Серија 2
BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2
Германскиот производител на автомобили ја рестилизираше својата Серија 2, и тоа редизајн добија Coupe, Cabrio, но и спортската M2 верзија... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8 Супер автомобили - Audi R8 e-tron
Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
Abt Sportsline е познат по успешните тјунинг верзии на автомобилите од Volkswagen групацијата, а еден од последните е и атрактивниот модел Audi R8... Повеќе
 
 
BMW  BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили
Изминатата година од фабриката на BMW излегоа 2,37 милиони возила... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 
Suzuki Swift
Најпопуларни
 
Официјално – претставен новиот Ford Focus!!

Повеќе >
koli.com.mk - Ford Focus Официјално – претставен новиот Ford Focus!!
 
Го загревате моторот на автомобилот пред да тргнете во зима? Добро прочитајте го текстов...
Ќе се укине акцизата за возилата до 3.000 евра
Дами и Господа, новиот VW Passat!
Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis
Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка!
Golf најпродаван модел во Македонија во Јануари 2011
Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008
Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија
Архива на Новости


Тестови
 
Toyota  RAV 4 - Hybrid
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Прочитајте
Citroën  C3
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Прочитајте
Toyota  Corolla
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил