дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Магазин
 
Магазин
   
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил

Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите со SUV предзнак. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Историски факти за нафтата кои можеби не сте ги знаеле Историјат - _
Историски факти за нафтата кои можеби не сте ги знаеле
Од Романија до Шведска - заборавениот брат Нобел и најстарата рафинерија... Повеќе
 
 
Porsche Macan SUV - Бум, хистерија или тренд?	Колумна - Porsche Macan
SUV - Бум, хистерија или тренд?
Од врвни модели до нискобуџетни, SUV има за секого. Побарувачката е голема, а кога има побарувачка има и понуди. Некои марки го прават тоа полесно, некои потешко, но евидентно е дека борбата во SUV сегментот е... Повеќе
 
 
_ CIA шпиунира и преку автомобилите Технологија - _
CIA шпиунира и преку автомобилите
Последниот серијал од околу 8.000 документи кои ги објави WikiLeaks се на тема шпиунажа и во областа на мобилните платформи и апликации.... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил Колумна - Hyundai Tucson
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите с... Повеќе
 
 
Ford Идните Ford автомобили ќе го препознаваат расположението на возачот Технологија - Ford
Идните Ford автомобили ќе го препознаваат расположението на возачот
Ford e на добар пат да претстави уште една напредна технологија за фацијално препознавање. ... Повеќе
 
 
_ Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future Инфо - _
Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Електричниот кросовер кој е побрз и од суперавтомобил... Повеќе
 
 
Renault Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи Инфо - Renault
Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии... Повеќе
 
 
_ Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps Технологија - _
Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps
Понудата на Uber станува составен дел од апликацијата на Google... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар... Повеќе
 
 
Volkswagen Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите Инфо - Volkswagen
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година... Повеќе
 
 
_  CES 2017: PSA и Ericsson развиваат 5G за вмрежени автомобили Технологија - _
CES 2017: PSA и Ericsson развиваат 5G за вмрежени автомобили
Петата генерација на мобилна телефонија ќе овозможи меѓусебна комуникација помеѓу возилата... Повеќе
 
 
_  CES 2017: Intel купува 15% од уделот во компанијата Here Технологија - _
CES 2017: Intel купува 15% од уделот во компанијата Here
Напредна навигација со вештачка интелигенција... Повеќе
 
 
Audi Q7 CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7 Технологија - Audi Q7
CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7
Модуларен мултимедијална систематска платформа и Audi Virtual Cockpit... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017 Технологија - Nissan
Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017
Напредна вештачка интелигенција која е способна да управува со автомобилот подобро и од човекот... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5 Технологија - BMW Серија 5 - 2017 *
CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5
Прототипот покажува дека баварскиот гигант е подготвен... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 

Најпопуларни
 
Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг

Повеќе >
koli.com.mk -  Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг
 
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
Топ 12 најубави автомобили кај нас
Топ 7 најгрди автомобили кај нас
TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?
Хостеси - Sema 2009
Безбедност? Не и кај нас!
Прашање од читател: Плински уред во Polo 1.4?
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Архива на Магазин


Тестови
 
Toyota  RAV 4 - Hybrid
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Прочитајте
Citroën  C3
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Прочитајте
Toyota  Corolla
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил