дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис
 
Маркет / Бизнис
   
Volkswagen Passat Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел

Како што јавуваат одредени новински агенции од САД, Volkswagena вчера и официјално ја призна кривицата во врска со лажливиот софтвер. Ако се сеќавате, се работи за подесување на софтвер на начин што се мамат еколошките прописи, а со тоа и бројките за емисија на штетни гасови, па со тоа и потрошувач...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
BMW BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили
Изминатата година од фабриката на BMW излегоа 2,37 милиони возила... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини
После двегодишното доцнење, проектот заминува во архива... Повеќе
 
 
Porsche  Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил? Маркет / Бизнис - Porsche
Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил?
Веројатно секој од вас, се прашува колку заработуваат автомобилските производител од продажбата на еден автомобил?... Повеќе
 
 
Volvo Volkswagen го продава Ducati? Маркет / Бизнис - Volvo
Volkswagen го продава Ducati?
на продажба оди омилениот бренд на поранешниот CEO Фердинанд Пиешс... Повеќе
 
 
Lada Niva 4x4 Lada Niva слави 40 години постоење Маркет / Бизнис - Lada Niva 4x4
Lada Niva слави 40 години постоење
Рускиот теренец го слави 40-тиот роденден. На здаровје Lada Niva!... Повеќе
 
 
Ford Fiesta Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец Маркет / Бизнис - Ford Fiesta
Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец
Ford Fiesta е најпродаваниот автомобил во Европа во март оваа година, соопштуваат од компанијата „JATO Dynamics“... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz AMG GT
Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони
Во почетокот на оваа година, во Токио е отворен првиот самостоен AMG продажен салон, а Daimler корпорацијата веќе најавува слични објекти и во Сиднеј, Шангај и Абу Даби.... Повеќе
 
 
Honda Honda влегува во импресивен воздушен тунел Маркет / Бизнис - Honda
Honda влегува во импресивен воздушен тунел
Симулирање на брзина на ветер од 309 километри на час.... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus Маркет / Бизнис - Ford Focus
Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus
Електричните автомобили се иднината, тука нема сомнеж, но за Ford иднината се уште не пристигна... Повеќе
 
 
Volkswagen Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот Маркет / Бизнис - Volkswagen
Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот
The Pontiac Silverdome е само една од неколкуте локации во Америка каде што се наоѓаат десетици илјади Volkswagen автомобили, повлечени од употреба после Dieselgate скандалот.... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година Маркет / Бизнис - BMW X3
BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година
Авганистанци - радувајте се! Пристигнуваат нови 40 модели на BMW, и тоа во период од само една година! Да, 40 модели за една година... Повеќе
 
 
Peugeot Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград Маркет / Бизнис - Peugeot
Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград
Еуроимпекс е регионален застапник за брендот Peugeot трета година по ред, а втора година успешно ја претставува најмладата гама на францускиот производител, во просек помлада од 3 години, на интернационалниот ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година
Најпродавана марка е VOLKSWAGEN, со нешто повеќе од 1,7 милиони продадени автомобили во 2016та, пред Renaut и Ford. Комплетната листа на првите 20 ја има подолу.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел
Како што јавуваат одредени новински агенции од САД, Volkswagena вчера и официјално ја призна кривицата во врска со лажливиот софтвер. Ако се сеќавате, се работи за подесување на софтвер на начин што се мамат е... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа Маркет / Бизнис - Opel Corsa
Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа
Според најновите сознанија, следната генерација на Corsa ќе стигне малку подоцна од планираното, а причина за тоа е биде фактот дека по превземањето на Opel од страна на PSA групацијата, настанаа низа промени ... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel Маркет / Бизнис - Peugeot
PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel
Како што се најавуваше неколку пати, и веќе официјално е - PSA групацијата го превзема брендот Opel, што значи дека автомобилската индустрија има нов гигант. ... Повеќе
 
 
Ferrari Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон Маркет / Бизнис - Ferrari
Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон
Шефот на Ferrari, Серџо Макрионе изјави дека сите нови модели на Ferrari од 2019-та година ќе бидат опремени со некоја вид на хибридна технологија. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
Не е повеќе тајна дека купувачите на Mercedes последните години не се баш задоволни од квалитетот што го нудат моделите од кои се очекува да се најдоверливи. ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го купува Opel за 2 милијарди Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot го купува Opel за 2 милијарди
Секој ден стигнуваат нови детали околу можната трансакција на векот во автомобилиската индустрија. ... Повеќе
 
 
_  Најдобрата година за автомобилските компании во Германија Маркет / Бизнис - _
Најдобрата година за автомобилските компании во Германија
Само во декември, регистрирани се 256.000 нови автомобили, што е за околу 4% повеќе од декември во 2015 година... Повеќе
 
 
Tesla  Започна со производство мегафабриката на Tesla Маркет / Бизнис - Tesla
Започна со производство мегафабриката на Tesla
Батериите имаат висока енергетска густина, со што се гарантираат подобри перформанси на возилата... Повеќе
 
 
_  Takata ќе биде приморана да плати милијарда долари оштета Маркет / Бизнис - _
Takata ќе биде приморана да плати милијарда долари оштета
Takata не ги известила корисниците за неисправни воздушни перничиња во предвидениот рок... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори
Дел ќе се откупат, дел ќе се повлечат во сервисните центри... Повеќе
 
 
_  Uber во 2016 година изгуби 3 милијарди долари Маркет / Бизнис - _
Uber во 2016 година изгуби 3 милијарди долари
Вредноста на популарниот превозен сервис е проценета на 69 милијарди долари... Повеќе
 
 
_  Продажбата на нови автомобили во Европа, посилна во однос на 2015 година Маркет / Бизнис - _
Продажбата на нови автомобили во Европа, посилна во однос на 2015 година
Во првите 11 месеци се продадени 13,9 милиони нови возила... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали
Јапонците сакаат да го забрзаат преминот на останатите производители кон eco-friendly возилата... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda сепак не заминува на пазарот на САД Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda сепак не заминува на пазарот на САД
Непознатата марка, нема продажни и сервисни мрежи, што значи потенцијална канибализација... Повеќе
 
 
Volkswagen  Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување Маркет / Бизнис - Volkswagen
Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување
Германскиот концерн мораше да плати рекордни 32 милиони долари... Повеќе
 
 
_  Daimler вложува 10 милијарди евра во развој на електрични возила Маркет / Бизнис - _
Daimler вложува 10 милијарди евра во развој на електрични возила
До 2025 се очекуваат десет нови модели... Повеќе
 
 
Lotus Evora Lotus во плус после 40 години Маркет / Бизнис - Lotus Evora
Lotus во плус после 40 години
Британската марка оваа година ќе произведе нешто повеќе од 2000 автомобили... Повеќе
 
 
_  Intel заинтересиран за самовозачка технологија Маркет / Бизнис - _
Intel заинтересиран за самовозачка технологија
Угледниот производител на чипови во идните две години ќе вложи 250 милиони долари... Повеќе
 
 
BMW  BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили
До крајот на ова десетлетие, пристигнуваа и електричниот Mini, како и електричниот BMW X3... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar поради Porsche не може да ја купи Silverstone Маркет / Бизнис - Jaguar
Jaguar поради Porsche не може да ја купи Silverstone
Британскиот произведувач сака да ја купи легендарната стаза, поради тестирање на своите возила... Повеќе
 
 
Toyota  Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила Маркет / Бизнис - Toyota
Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила
Различните модели ќе имаат автономија поголема од 300 километри... Повеќе
 
 
Tesla  Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа Маркет / Бизнис - Tesla
Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа
Освен батерии, во фабриката ќе се произведуваат и автомобили... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla објави одлични финансиски резултати Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla објави одлични финансиски резултати
Раст од 145% во однос на минатата година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes EQ заминува во сериско производство Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes EQ заминува во сериско производство
Концептот Generation EQ на Mercedes започнува со сериско производство на моделот... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ја гаси марката Scion Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ја гаси марката Scion
... Повеќе
 
 
Ford  Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува Маркет / Бизнис - Ford
Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува
Американските купувачи велат дека е сличен со Mustang... Повеќе
 
 
_  Најголемата европска аукција некогаш направена Маркет / Бизнис - _
Најголемата европска аукција некогаш направена
Две илјади тркала бараат нови сопственици на спектакуларна аукција во Милано... Повеќе
 
 
Audi  Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate Маркет / Бизнис - Audi
Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate
Откуп и враќање во Европа... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV? Маркет / Бизнис - Toyota Avensis
Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV?
SUV и кросовер автомобилите имаат толкава експанзија на пазарот, што јапонскиот производител најверојатно ќе престане да го произведува својот популарен седан...?... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan и официјално го купи Mitsubishi Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan и официјално го купи Mitsubishi
Карлос Гошн, претседателот на управата на конзорицумот Renault-Nissan ги потврди информациите... Повеќе
 
 
Audi  Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи Маркет / Бизнис - Audi
Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи
Идните модели ќе се возат на MSB платформа, произведена од Porsche... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Повлекување на Jeep Wrangler Маркет / Бизнис - Jeep Wrangler
Повлекување на Jeep Wrangler
Проблеми со сензорот за судир... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri повторно одложен Маркет / Бизнис - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri повторно одложен
Луксузниот спортски автомобил во салоните ќе пристигне дури 2020 или 2021 година... Повеќе
 
 
Audi  Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5 Маркет / Бизнис - Audi
Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5
Тукушто е претставена втората генерација на комапктниот СУВ автомобил на Audi, моделот Q5... Повеќе
 
 
_  Започнаа порачките за новиот DeLorean DMC-12 Маркет / Бизнис - _
Започнаа порачките за новиот DeLorean DMC-12
Ограничената серија од 300 примероци пристигнува следната година... Повеќе
 
 
_  Apple се откажа од правењето автомобил? Маркет / Бизнис - _
Apple се откажа од правењето автомобил?
Компанијата отпушти стотици луѓе кои работеле на проектот...... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството
Почетната цена на електричниот автомобил е 35.000 долари, додека автономијата на возилото изнесува 346 километри... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот” Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот”
После забраната во Германија, следи и забрана во САД... Повеќе
 
 
Citroën Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën Маркет / Бизнис - Citroën
Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën
Citroën ви нуди финансиски решенија прилагодени за вашиот бизнис кои гарантираат оптимална понуда за сите компании.... Повеќе
 
 
Aston Martin  Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа? Маркет / Бизнис - Aston Martin
Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа?
Поради данокот за луксуз, британското спортско купе има цена трипати поголема од таа во Европа... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во... Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во...
Интересна стратегија на германскиот гигант...... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии
Најголемиот светски производител и најуспешниот производител на помали автомобили во светот, Toyota и Suzuki, објавија дека се во преговори за идна соработка во истражување и развој на нови технологии... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата Маркет / Бизнис - Rolls-Royce Phantom
Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата
За гостите на кинескиот Лас-Вегас... Повеќе
 
 
_  Cadillac затвора 43% од салоните во САД Маркет / Бизнис - _
Cadillac затвора 43% од салоните во САД
Секој сопственик на продажен салон ќе добие компензација од 180.000 долари... Повеќе
 
 
Infiniti  Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија Маркет / Бизнис - Infiniti
Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија
Јапонците се фокусирани на подобрување на купе-верзијата на третата генерација на Infiniti Q60... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа
Со Kodiaq, Škoda сакаат во 2017 година да се пробијат на корејскиот пазар.... Повеќе
 
 
Tesla Model S Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз
Нивниот електричен седан развива 469 коњски сили, а не 691 коњска сила како што се рекламира... Повеќе
 
 
Mazda  Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз Маркет / Бизнис - Mazda
Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз
Не можат да се пробијат до купувачите покрај француските автомобилски произведувачи... Повеќе
 
 
MINI Paceman Mini Paceman престанува да постои Маркет / Бизнис - MINI Paceman
Mini Paceman престанува да постои
Британскиот кросовер годишно се продава во помалку од 9.000 примероци... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW поправи само 10% од автомобилите во Европа Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW поправи само 10% од автомобилите во Европа
До крајот на 2016, сепак би требало да бидат средени поголем дел од возилата со некомпатибилен софтвер.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот
Дали ќе ги зафати Европа, прозиводителот, потрошувачите можеби... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
Трокраката ѕвезда повторно е најпродаван бренд на премиум и луксузни автомобили во светот според новите извештаи, поминувајќи го BMW на првото место... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf Маркет / Бизнис - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf
Двата најпродавани автомобили на сите времиња се воедно и два најпродавани автомобили во светот во првата половина на 2016 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови Маркет / Бизнис - Volkswagen Touareg
Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови
Само што Volkswagen се договори со сопствениците на 2.0 TDI моторите во САД и начинот на кој ќе им компензира за штетата од аферата со издувните гасови, нови извори наведуваат дека во 3.0 TDI агрегатите е про... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го дуплираше профитот Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo го дуплираше профитот
Наглиот раст на профитот се должи на моделите S90 и V90... Повеќе
 
 
Dacia Duster Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster Маркет / Бизнис - Dacia Duster
Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster
Dacia Duster, oтсега со 3.99% каматна стапка, без трошоци за одобрување и само 15% учество... Повеќе
 
 
Renault Нова понуда во салонот на Renault Маркет / Бизнис - Renault
Нова понуда во салонот на Renault
Омилениот Renalut модел, oтсега со помалку од 4% каматна стапка... Повеќе
 
 
BMW  Специјална понуда во салонот на BMW Македонија Маркет / Бизнис - BMW
Специјална понуда во салонот на BMW Македонија
За секој X-модел следува подарок опрема во вредоност од 10.000 евра... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L, веќе од 10.990 евра Маркет / Бизнис - Fiat 500L
Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
Поголемото, моноволуменско братче на Fiat 500 сега ни е достапно со одлична понуда во салонот на Fiat Македонија... Повеќе
 
 
_ Производителите конечно почнуваат да профитираат со само-возечката технологија Маркет / Бизнис - _
Производителите конечно почнуваат да профитираат со само-возечката технологија
Сензор-софтверски бум се очекува до 2020 година. Технологијата LIDAR, која користи светлина од ласер за да ја следи оддалеченоста на предметите, најверојатно ќе ужива растечка побарувачка имајќи го предвид нам... Повеќе
 
 
BMW Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари Маркет / Бизнис - BMW
Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари
Во салонот на Маккар со нова понуда за контрола и сервис на вашиот клима уред... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД
Ако од VW се бараше да ги откупат назад поголемите, поскапи 3,0-литарски возила, тоа можеше да значи плус милијарди долари за трошоците.... Повеќе
 
 
_  Brexit ќе влијае и на британското производство на автомобили Маркет / Бизнис - _
Brexit ќе влијае и на британското производство на автомобили
Царина од 10% на возилата што се произведуваат на островот... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката Маркет / Бизнис - Mitsubishi
Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката
На 25 - годишницата, први трагови за лажирање на потрошувачката.... Повеќе
 
 
Volkswagen  Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел!
До пред некој месец, Volkswagen си имаше поставено цел да ги претекне Toyota и General Motors и да стане најголем автомобилски производител на светот. Но, месеци по скандалот за лажирани резултати во однос на ... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, сега на 15% попуст! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, сега на 15% попуст!
Минатогодишниот автомобил на годината во Македонија, направен по врвни стандарди, опремен со најсовремени технологии и системи и дизајн кој никого не остава рамнодушен, сега на 15% попуст!... Повеќе
 
 
_  Во Мотоцентар со промотивни цени за летната сезона Маркет / Бизнис - _
Во Мотоцентар со промотивни цени за летната сезона
Подгответе се за топлото лето и возете удобно и пријатно во вашето возило.... Повеќе
 
 
Ford Fiesta Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра Маркет / Бизнис - Ford Fiesta
Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра
Ford Mi-Da Grand Motors објави голема акција со која нуди 15% попуст на моделите на Ford.... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра!
Со својот динамичен дизајн, ниската линија на покривот и агресивните дизајнерски линии, ова е поелегантно и поагресивно ново Mondeo од било кога.... Повеќе