дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
 
Инфо
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future Инфо - _
Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Електричниот кросовер кој е побрз и од суперавтомобил... Повеќе
 
 
Renault Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи Инфо - Renault
Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар... Повеќе
 
 
Volkswagen Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите Инфо - Volkswagen
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Две лица во секој момент мораат да ги надгледуваат системите за работа... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen вработува илјада информатичари Инфо - Volkswagen
Volkswagen вработува илјада информатичари
Виртуелна реалноста, нализа на големи купишта податоци... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Повлекување на Porsche 918 Spyder Инфо - Porsche 918 Spyder Hybrid
Повлекување на Porsche 918 Spyder
После проблемите со заштитните појаси, сега се пронајдени и недостатоци во суспензијата... Повеќе
 
 
_  Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили Инфо - _
Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
Властите го дигнаа данокот бидејќи слабата потрошувачка на горива ја празни државната благајна... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт Инфо - Peugeot
Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
Францускиот автомобилски производител ќе вложува во дигитално огласување... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota доби тужба поради глодари Инфо - Toyota
Toyota доби тужба поради глодари
Малите штетници ја изгризале секоја жица под поклопецот на моторот, штетата е 5.500 долари... Повеќе
 
 
BMW  BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година Инфо - BMW
BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
Тест возилата ќе бидат пуштени на улиците во Минхен следната година... Повеќе
 
 
_  Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач Инфо - _
Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
Срамен потег на Uber возач во Сан Франциско... Повеќе
 
 
_  Aston Martin и Ferrari добија казна поради преголема емисија на CO2 гасови Инфо - _
Aston Martin и Ferrari добија казна поради преголема емисија на CO2 гасови
Вкупната количина на штетни емисии во Европската Унија во 2015 година е намалена за 3% во однос на претходната година... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи Инфо - Tesla
Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Секоја минута повеќе помината на полначите на Tesla, европските корисници ќе ги чини 35 центи... Повеќе
 
 
Porsche  И Porsche манипулирал со потрошувачката? Инфо - Porsche
И Porsche манипулирал со потрошувачката?
Извор од Porsche цел случај го пријави во Германското министерство за сообраќај... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера Инфо - Fiat
Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера
Светска пермиера на се уште непознат модел... Повеќе
 
 
BMW  Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година Инфо - BMW
Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
До 2025 година, eco-friendly автомобилите ќе сочинуваат помалку од 20% од продажбата на BMW компанијата... Повеќе
 
 
Bugatti  Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици Инфо - Bugatti
Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици
Хиперавтомобилот со 1500 коњски сили досега го порачале 220 милионери... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ги повлекува полначите за електрични возила Инфо - Tesla
Tesla ги повлекува полначите за електрични возила
Спорните модели направија огромен трошок на компанијата... Повеќе
 
 
_ Уништени 120 BMW автомобили во несреќа Инфо - _
Уништени 120 BMW автомобили во несреќа
Возот кој ги превезувал излетал од шините... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител Инфо - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
Новиот француски автомобил би бил главен конкурент на Ford Focus RS... Повеќе
 
 
Bentley  Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели Инфо - Bentley
Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели
Проблеми со седиштата и плочата со инструменти... Повеќе
 
 
Porsche  Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила? Инфо - Porsche
Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?
Корисниците купуваат брзи автомобили за да ги возат, а не да бидат возени...... Повеќе
 
 
Volkswagen CC Произведен последниот Volkswagen CC Инфо - Volkswagen CC
Произведен последниот Volkswagen CC
Наследникот пристигнува во 2017 година, а најсилната верзија ќе располага со 380 коњски сили... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година Инфо - Jaguar
Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година
Инвестиција од 3,5 милијарди евра и вработување на 20.000 луѓе... Повеќе
 
 
_  Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили Инфо - _
Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили
Проблем со контролорот за воздушни перничиња... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија Инфо - Jaguar
Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија
Во Граз, најверојатно ќе се составуваат и Land Rover Discovery од петата генерација... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отпуша 30.000 работници за да се спаси Инфо - Volkswagen
VW отпуша 30.000 работници за да се спаси
Германскиот автомобилски производител сака да заштеди 3,7 милијарди евра годишно... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари Инфо - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари
Хибридниот суперавтомобил од Маранело кога беше произведен чинеше нешто помалку од два милиони долари... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили Инфо - Ferrari
Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили
Сите модели на Ferrari од 2019 година стануваат хибриди... Повеќе
 
 
Audi  Audi до 2018 ќе има 15 RS модели Инфо - Audi
Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
Компанијата од Инголштад на купувачите моментално им нуди RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS... Повеќе
 
 
Audi  Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4 Инфо - Audi
Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
Компактот од четвртата генерација во салоните пристигнува во 2019, а новиот СУВ во 2021 година... Повеќе
 
 
BMW  BMW повлекува 136 илјади возила Инфо - BMW
BMW повлекува 136 илјади возила
Проблем со пумпата за гориво... Повеќе
 
 
Seat Alhambra * Seat го гаси моделот Alhamra Инфо - Seat Alhambra *
Seat го гаси моделот Alhamra
Производството на моделот Ibiza (караван) престана уште во мај... Повеќе
 
 
Toyota  1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња Инфо - Toyota
1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
Toyota мора да врати на сервис 1,5 милиони автомобили во Европа... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер Инфо - Hyundai
Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
Корејскиот автомобилски произовдител тргнува во сериозен напад на премиум пазарот... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените Инфо - Volkswagen
Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените
На секој вработен по 4.000 евра, 2.000 помалку за разлика од минатата година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI GTI VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4 Инфо - Volkswagen Golf VI GTI
VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4
Моќниот комапкт стана најбрзиот сериски автомобил со преден погон на Nurburgrin... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво Инфо - Mitsubishi
Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво
Акциите веднаш ја изгубиле својата вредност за 15%... Повеќе
 
 
Tesla  Apple превзема експерти од Tesla Инфо - Tesla
Apple превзема експерти од Tesla
Поранешниот шеф за развој на Aston Martin и Land Rover станува лидер на проектот Titan... Повеќе
 
 
_  Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi? Инфо - _
Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi?
Испрограмиран далечната 1999 година, шест години бил чуван во тајност... Повеќе
 
 
_  UN сака повеќе активна безбедносна опрема во возилата Инфо - _
UN сака повеќе активна безбедносна опрема во возилата
Задолжителни ESC и AEB за автомобили, ABS за моторциклите... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 Повик до сопствениците на BMW од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7
Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
Неисправен контролен модул на воздушното перниче... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Veyron веќе не е најбрз на светот! Инфо - Bugatti Veyron
Veyron веќе не е најбрз на светот!
Лоша вест за сите сопственици на Bugatti Veyron Super Sport: нивниот автомобил повеќе не е најбрз во светот, туку само бавно, безвредно нешто во портокалово - црна комбинација... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak Инфо - Peugeot 208
Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak
Францускиот производител до максимум ги искористува своите позитивни страни... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор Инфо - Infiniti
Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор
Ако брендoт е настојчив во својата намера, соработката со Фетел би можела да им помогне да создадат перформанси што ќе придонесат Infiniti да се искачи нагоре, по скалата на чиј врв се наоѓаат големите конкуре... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes-Benz најдобар бренд, според JD Power Инфо - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes-Benz најдобар бренд, според JD Power
JD Power е компанија за истражување на пазарите, а моделите на Mercedes-Benz покажале најдобри резултати на анктетата... Повеќе
 
 
Ford Mustang Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang Инфо - Ford Mustang
Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang
Shelby исто така создаваше спортски икони, како Cobra и CSX... Повеќе
 
 
 Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!? Инфо -
Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!?
Досега добивавме две сезони во годината. Во 2012-та, само една... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 И наслоните за глава – проблем за BMW Инфо - BMW Серија 3
И наслоните за глава – проблем за BMW
Од таа причина, BMW повлекува 7.600 автомобили од новата Серија 3... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 - old BMW повлекува 24.000 возила Инфо - BMW Серија 3 - old
BMW повлекува 24.000 возила
Поради проблем со емисијата на штетни гасови – CO2... Повеќе
 
 
Fiat Panda Panda повторно напаѓа, со напредни технологии Инфо - Fiat Panda
Panda повторно напаѓа, со напредни технологии
Fiat уште една успеа да направи мал и градски автомобил кој има за цел целосно да задоволи сечии„компактни“ потреби. ... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km Инфо - Mazda 3 old
Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km
Иако хибридните и електричните автомобили во моментов привлекуваа големо внимание кога потрошувачката е во прашање, тоа не значи дека производителите ги запоставија своите “неелектрични и нехибридни” мотори. Д... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 
Suzuki Swift
Најпопуларни
 
Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили

Повеќе >
_  Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
 
Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Volkswagen вработува илјада информатичари
Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km


Тестови
 
Toyota  RAV 4 - Hybrid
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Прочитајте
Citroën  C3
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Прочитајте
Toyota  Corolla
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил