дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели
 
Идни модели
   
_ Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година

Голем број на мали компании од целиот свет се натпреваруваат да бидат први кои ќе им ги донесат летечките автомобили на клиентите, а многу од нив предвидуваат дека 2017 година ќе биде пресвртница за индустријата....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Suzuki  Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство Идни модели - Suzuki
Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство
Suzuki е награден со наградата "Производител на автомобили на годината"... Повеќе
 
 
Ferrari Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години Идни модели - Ferrari
Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години
Нема да добие мотор од F1 болид, но новиот хибриден автомобил ќе поседува моќност од најмалку 1100 коњски сили.... Повеќе
 
 
Opel Corsa Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија Идни модели - Opel Corsa
Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија
Шестата генерација на Opel Corsa пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Bentley Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа Идни модели - Bentley
Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
Кратење на трошоците поради Dieselgate скандалот продолжува... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS Идни модели - Renault Megane RS
Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS
Новиот Megane RS ќе атакува на титула на „ Nürburgring“, а ќе се нуди со мануелен менувач... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри Идни модели - Ford Fiesta ST - 2013
Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри
Наредната генерација на еден од моделите на Ford со „ST“ значка би можеле да ја видиме со 3 цилиндри... Повеќе
 
 
_ Ни пристигнува нов SUV модел од Seat Идни модели - _
Ни пристигнува нов SUV модел од Seat
Идната година би требало премиерно да биде претставен моделот Arona... Повеќе
 
 
_ Нови Citroën C5 и C6 ќе пристигнат на почетокот на следната деценија Идни модели - _
Нови Citroën C5 и C6 ќе пристигнат на почетокот на следната деценија
Како што дознаваме, францускиот производител планира повторно да произведува С5 и С6... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV Идни модели - Dacia Sandero
Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV
Романскиот производител го искористи саемот во Париз за да претстави освежени верзии на Sandero, Sandero и Logan MCV... Повеќе
 
 
_ Замислете да возите F1 автомобил во секојдневието Идни модели - _
Замислете да возите F1 автомобил во секојдневието
Сега тоа е можно. Mercedes го потврди производството на нов „hypercar“ со хибриден погон... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца
Претходната генерација изгледаше како да е наменета само за понежниот пол, но со оваа работите се сменија... Повеќе
 
 
_ Audi потврди : Пристигнува RS3 седан со 400 КС Идни модели - _
Audi потврди : Пристигнува RS3 седан со 400 КС
Од Инглштад конечно ни потврдија дека ќе се случи премиера на принова на нивната RS фамилија... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година Идни модели - Volkswagen Polo
Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година
Премиерата ќе се случи идната година во Женева, а продажбата ќе започне непосредно после премиерата... Повеќе
 
 
Audi Q5 Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина Идни модели - Audi Q5
Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина
Пред кратко од Audi најавија дека во Париз ќе претстават нов модел на Q5, но сега претставија една интересна новина... Повеќе
 
 
_ Lexus го претстави ентериерот на концептот UX Идни модели - _
Lexus го претстави ентериерот на концептот UX
Lexus пред околу две недели ја објави првата фотографија од нивниот нов концепт... Повеќе
 
 
KIA Soul KIA го најави освежениот SOUL Идни модели - KIA Soul
KIA го најави освежениот SOUL
На престојниот саем за автомобили во Париз ќе го видиме освежениот SOUL, каде најголема новина е новиот бензински агрегат... Повеќе
 
 
 Sea Ateca X–perience – Поинаква изведба на off – road моделот на шпанскиот производител Идни модели -
Sea Ateca X–perience – Поинаква изведба на off – road моделот на шпанскиот производител
Од „Seat“ ни го претставија својот првенец во off-road светот, а сега имаме X-perience изведба на истиот... Повеќе
 
 
Nissan Micra Ни пристигнува нова Nissan Micra Идни модели - Nissan Micra
Ни пристигнува нова Nissan Micra
Nissan ги објави првите фотографии од новата Micra... Повеќе
 
 
 RN30 : Новиот концепт од HYUNDAI кој изгледа интересно Идни модели -
RN30 : Новиот концепт од HYUNDAI кој изгледа интересно
Корејкиот производител го претстави својот нов концепт, на кој би се засновал i30 моделот во Performance изведба... Повеќе
 
 
 Bentayga, како што најавивме, е првото Bentley со дизел погон Идни модели -
Bentayga, како што најавивме, е првото Bentley со дизел погон
Пред некаде 15на дена го најавивме првото Bentley со дизелски агрегат. Сега ќе се запознаеме малку подетално со него... Повеќе
 
 
 Доаѓа замената за моделот KA на Ford Идни модели -
Доаѓа замената за моделот KA на Ford
Ford KA заминува во историјата. Поздравете ја новата KA+... Повеќе
 
 
Audi Q5 Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз Идни модели - Audi Q5
Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз
Германскиот производител најави комплетно нов Q5 кој ќе биде претставен во Париз... Повеќе
 
 
 Porsche најави покомпактна изведба на моделот Mission E Идни модели -
Porsche најави покомпактна изведба на моделот Mission E
По се изгледа дека концептот ке добие свој помал брат... Повеќе
 
 
 Новини за концептот на Volkswagen Идни модели -
Новини за концептот на Volkswagen
Откриени се нови детали за електричниот концепт од Volkswagen кој ќе го видиме во Париз... Повеќе
 
 
 Volkswagen GTI ќе добие четири врати во 2018та Идни модели -
Volkswagen GTI ќе добие четири врати во 2018та
Спортскиот hatchback, во идинина ќе го добиваме само со четири врати... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi најави facelift на Q3 Идни модели - Audi Q3
Audi најави facelift на Q3
Германците веќе работат на нов модел на Q3, но пред него ни доаѓа освежена Q3-ка... Повеќе
 
 
 Dacia најави освежување Идни модели -
Dacia најави освежување
Sandero и Logan се моделите кои ќе добијат освежување... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery 4 Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery Идни модели - Land Rover Discovery 4
Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery
Од Land Rover со второто претставување одкриа повеќе детали... Повеќе
 
 
 Volvo V90 Cross Country Идни модели -
Volvo V90 Cross Country
Со доаѓањето на најпрестижниот модел, V90, Volvo ја заокружи понудата во серијата 90... Повеќе
 
 
KIA Rio KIA го претстави новото RIO Идни модели - KIA Rio
KIA го претстави новото RIO
При дизајнирањето на новиот модел учествуваше студиото на KIA во Германија, како и она во Калифорнија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Завесите се кренаа во Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT
Завесите се кренаа во Mercedes
Конечно можеме да ги видиме новите AMG GT и GT-C Roadster... Повеќе
 
 
 Новиот Hyundai i30 ќе биде основа на цело едно семејство на модерни автомобили Идни модели -
Новиот Hyundai i30 ќе биде основа на цело едно семејство на модерни автомобили
Новиот Hyundai i30 ќе биде претставен во Париз ... Повеќе
 
 
 Peugeot подготвува off-road чудовиште Идни модели -
Peugeot подготвува off-road чудовиште
Што ќе добиеме од Peugeot како автомобил кој би се натпреварувал во релито Дакар... Повеќе
 
 
 Намерно или не, добивме„sneak peek “ во новиот crossover на Alfa Идни модели -
Намерно или не, добивме„sneak peek “ во новиот crossover на Alfa
FIAT Chrysler Automobiles (FCA) во вчерашнто видео откри повеќе од посакуваното... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Spider Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели Идни модели - Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели
Италијанскиот производител го фокусира своето внимание на Crossover сегментот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo GTV Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio Идни модели - Alfa Romeo GTV
Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio
Италијанскиот производител го најави својот нов SUV, моделот кој ќе биде претставен во Los Angeles... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT Новитет од Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT
Новитет од Mercedes
Најавен нов AMG GT C Roadster... Повеќе
 
 
Volvo V70 Volvo најави V90 Cross Country Идни модели - Volvo V70
Volvo најави V90 Cross Country
Шведскиот производител најави cross country изведба на својот модел V90... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба Идни модели - Mercedes-Benz E-Class Estate
Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба
Неодамна Mercedes ни го претстави новиот E – class караван, па да го погледнеме... Повеќе
 
 
Citroën C3 Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3 Идни модели - Citroën C3
Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3
Во Париз, „Citroen“ ќе ја претстави новата С3... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед Идни модели - Porsche Panamera
Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед
Новата Panamera троши 2,5 литри на изминати 100км... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2017 * BMW објави ново промо видео Идни модели - BMW Серија 5 - 2017 *
BMW објави ново промо видео
Баварскиот произведувач објави ново видео за новата серија 5... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2017* Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа Идни модели - Honda Civic - 2017*
Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа
Од „Honda“ најавија премиера на европскиот „Civic“, па да погледнеме што е најавено... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq со 240 КС Идни модели - Škoda Kodiaq
Škoda Kodiaq со 240 КС
Можно ли е да го видиме новиот SUV на Škoda, Kodiaq „напумпан“ до 240 кс... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 Peugeot најави премиера на нов 5008 Идни модели - Peugeot 5008
Peugeot најави премиера на нов 5008
На претстојниот саем во Париз, Peugeot ќе претстави нова, втора генрација на 5008... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS Performance Line на Citroen е тука Идни модели - Citroën DS3
DS Performance Line на Citroen е тука
Беше успешна година за Citroen, прва победа во Формула Е, презентиран концепт со високи перформанси и електричен погон и лансирање на нови верзии на DS3 и DS3 Cabrio... Повеќе
 
 
Audi Q6 Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година Идни модели - Audi Q6
Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година
Релативно непогоден од скандалот на Volkswagen, Ауди, инаку бренд од истата групација, се фокусира на целосно електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн Идни модели - Audi
Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн
Денес скоро сите модели на Audi личат еден на друг, можеби дури и претерано, а и самиот дизајн за многумина е пресигурен и застарен. Едната работа треба да се смени – новите модели на Audi ќе изгледаат многу п... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили
Успехот на Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите големи производители – Mercedes-Benz ќе лансира цел под-бренд кој ќе има само електрични модели... Повеќе
 
 
Audi S1 Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон Идни модели - Audi S1
Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
За оние на кои не им се доволни 231 КС во најмалиот Audi, производителот од Инголштад спрема нов поспортски модел RS1 кој ќе има 310 КС... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн
Најмалиот модел во гамата на Nissan постави нови мерила во класата кога беше претставен во 90-тите години, но како поминуваше времето конкуренцијата апсолутно ја изеде малата Micra... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Пристигнува продолжена Porsche Panamera Идни модели - Porsche Panamera
Пристигнува продолжена Porsche Panamera
Кабриолет - изведбата на луксузната лимузина ќе дебитира на есенскиот салон за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
_  Mercedes развива автомобил од 1300 коњски сили! Идни модели - _
Mercedes развива автомобил од 1300 коњски сили!
Овој автомобил ќе се произведе во чест на 50-тиот роденден на AMG... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та Идни модели - Ferrari LaFerrari *
Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та
Ferrari LaFerrari за прв пат се појави во јавноста во 2013-та година на саемот за автомобили во Женева, кога го зазема централното место на пиедесталот и покрај масовната конкуренција од McLaren P1 и Lamborghi... Повеќе
 
 
Ford Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage Идни модели - Ford
Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage
Heritage верзијата на GT зема дизајнерски сегменти од освојувањето на LeMans во 1966 со Ford GT40, секако, сеуште инкорпорирајќи модерни елементи.... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra пристигнува во 2018 Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra пристигнува во 2018
Според најновите шпекулации, се очекува премиера на новата Supra во 2018, а следи и BMW Z5... Повеќе
 
 
Suzuki Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед Идни модели - Suzuki
Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед
Следниот Suzuki Swift ќе значи "повеќе забава" со мал автомобил - во салоните следната година!... Повеќе
 
 
Peugeot  Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед Идни модели - Peugeot
Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед
Дизајнот - Coupe Franche livery, достапен за новите верзии на Peugeot 3008 - GT и GT Line.... Повеќе
 
 
Jeep  Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!! Идни модели - Jeep
Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!!
Jeep планира да ја открие замената за SUV моделите Compass и Patriot во Бразил оваа есен, а за прв пат во Северна Америка, планира да го покаже возилото на автомобилскиот саем во Лос Анџелес во ноември.... Повеќе
 
 
_  Извини Тесла, ама најбрзиот електричен автомобил е направен во Хрватска! Идни модели - _
Извини Тесла, ама најбрзиот електричен автомобил е направен во Хрватска!
Странските медиуми одушевени од изумот на Римац.... Повеќе
 
 
_ Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година Идни модели - _
Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година
Голем број на мали компании од целиот свет се натпреваруваат да бидат први кои ќе им ги донесат летечките автомобили на клиентите, а многу од нив предвидуваат дека 2017 година ќе биде пресвртница за индустрија... Повеќе
 
 
Toyota Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW Идни модели - Toyota
Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW
Заедничката соработка на BMW и Toyota продолжува со развојот на спортски модел... Повеќе
 
 
_  Пристигнува линија на руски луксузни автомобили Идни модели - _
Пристигнува линија на руски луксузни автомобили
Иницијативата на Владимир Путин, според која Русија би требала да развие сопствен луксузен автомобилски бренд, полека го поприма својот облик.... Повеќе
 
 
Citroën  Дали Citroen го започна производството на Aircross? Идни модели - Citroën
Дали Citroen го започна производството на Aircross?
Прилагодувањето на фабриката во Рен, се очекува да биде за долгоочекуваниот хибриден SUV на Citroen.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри Идни модели - Alfa Romeo
Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри
Италијанскиот SUV ќе го добие и 2.9 литарскиот V6 twin-turbo од Giulia QV... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија
До крајот на 2016-та година на пазарот ќе пристигнат хибридите Е350 е, и GLC Coupe 350 e 4-MATIC.... Повеќе
 
 
Land Rover  Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6 Идни модели - Land Rover
Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6
Jaguar Land Rover, ќе влезе во SUV - Coupe продажната класа, со својот прв модел конкретно направен за асфалтирани патишта.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes S550e ќе има безжично полнење Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes S550e ќе има безжично полнење
Поголемата батерија осигурува автономија од 50 километри.... Повеќе
 
 
Tesla Tesla понуди поефтин Model S Идни модели - Tesla
Tesla понуди поефтин Model S
Новиот модел има пониска цена, но со тоа губи и дел од „автономијата“... Повеќе
 
 
McLaren McLaren 650S добива наследник во 2017-та Идни модели - McLaren
McLaren 650S добива наследник во 2017-та
Новиот британски суперавтомобил можно е да има над 700 КС... Повеќе
 
 
Audi S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi Идни модели - Audi
S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi
Со мотор од моделот S3 кој развива 310 КС, овој мал кросовер ќе „збеснува“ по улиците.... Повеќе
 
 
Ford Ford на мисла за нов RS500 Идни модели - Ford
Ford на мисла за нов RS500
Ford со новиот RS, веќе директно ги нападна Audi RS3 и Mercedes-AMG A45, а со нов RS500 може апсолут