дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт
 
Концепт
   
Volkswagen Golf GTI Новиот VW Golf GTI – без драматични промени Новиот VW Golf GTI – без драматични промени

2.0-литарскиот TSI мотор продуцира 220 КС, а го носи Golf GTI од 0-100 km/h за 6.6 секунди...

fotografii фотографии 5 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_  Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка Концепт - _
Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка
480.000 долари за автомобил со кои ќе рушите рекорди по песочните дини... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави концептот Vmotion 3.0 Концепт - Nissan
Nissan го најави концептот Vmotion 3.0
Концептот на кросовер од иднината, со опција за самоуправување и персонализација на истиот.... Повеќе
 
 
Škoda Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера Концепт - Škoda
Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера
Електричен модел на Škoda ќе биде достапен од 2019 година... Повеќе
 
 
Audi SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback Концепт - Audi
SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
Новиот Audi E-Tron Sportback е преттставен во вид на цртеж недела дена пред официјалното деби на Саемот за автомобили во Шангај.... Повеќе
 
 
Seat Seat објави тизер фотографија за Aron Концепт - Seat
Seat објави тизер фотографија за Aron
Метежот во Б кросовер сегментот ќе стане уште поголем.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува конкурент на Panamera? Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува конкурент на Panamera?
Според последните сознанија, на претстојниот авто-саем во Женева, Mercedes би требало да претстави најавен концепт за нов модел кој ќе биде директен конкурент на Porsche Panamera. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen планира неколку нови I.D концепти Концепт - Volkswagen
Volkswagen планира неколку нови I.D концепти
Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел... Повеќе
 
 
_  CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината Концепт - _
CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината
При самоуправување, автомобилот станува врвен компјутерски уред на тркала... Повеќе
 
 
BMW  CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината Концепт - BMW
CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината
Тродимензионални холограми во самоуправувачки автомобил... Повеќе
 
 
Hyundai  CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i Концепт - Hyundai
CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i
Автомобил кој не може да предизвика судир... Повеќе
 
 
Chrysler  CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal Концепт - Chrysler
CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal
Самоуправувачки автомобил со опција за препознавање лица... Повеќе
 
 
_  Rinspeed Oasis е толку зелен што има и градина во себе Концепт - _
Rinspeed Oasis е толку зелен што има и градина во себе
Самоуправувачкиот електричен концепт е наменет за сите урбани ситуации... Повеќе
 
 
Hyundai  Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ Концепт - Hyundai
Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ
Премиерата ќе има на CES, идната година... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan претстави електрична подвижна канцеларија Концепт - Nissan
Nissan претстави електрична подвижна канцеларија
Концептот е-NV200, ефикасност во движење... Повеќе
 
 
_  Први фотографии од автомобилот кој ќе биде главен конкурет на Tesla Концепт - _
Први фотографии од автомобилот кој ќе биде главен конкурет на Tesla
Први фотографии од моделот Atieva Atvus... Повеќе
 
 
_ Renault Trezor – најновото од иднината на Renault Концепт - _
Renault Trezor – најновото од иднината на Renault
Renault на свој терен, во Париз, претстави концепт модел Trezor, чии дизајн е е како од иднината... Повеќе
 
 
Seat  Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept Концепт - Seat
Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept
Во однос на стандардната верзија на моделот Ateca, новиот концепт во поголема мерка е посветен на теренските способности и возењето надвор од асфалтот... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept Концепт - Mitsubishi
Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept
Најновата креација на јапонскиот производител Mitsubishi доаѓа под името GT-PHEV Concept и најавува револуционерни решенија во комбинација со класичен и електро погон... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai RN30 концептот најавува N серија Концепт - Hyundai
Hyundai RN30 концептот најавува N серија
До половината на 2017 година, Корејците ќе го претстават својот прв автомобил со N ознака... Повеќе
 
 
Nissan  Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard Концепт - Nissan
Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard
Автомобил кој може да пркоси на буквално секакви услови, наменет за најтешките спасувачки мисии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck Концепт - Mercedes-Benz
Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck
Целосно електричен камион со автономија од 200 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти Концепт - Mercedes-Benz 207
Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти
Автомобилите од иднината би можеле да ја превземат улогата на личен асистент... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината Концепт - Rolls-Royce
Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината
Vision Next 100 концептот ја одбележува 100 – годишнината на BMW, но се работи за концепт на Rolls Royce. Причината за тоа е што BMW е сопственик на легендарниот британски бренд... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota uBox концепт Концепт - Toyota
Toyota uBox концепт
Концептот е наменет за Генерација Z... Повеќе
 
 
_  Bell & Ross го претставија новиот концептен автомобил Концепт - _
Bell & Ross го претставија новиот концептен автомобил
Моделот е инспириран од авијацијата, но сепак ќе остане само на хартија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
Конкурентот на Amarok на база на Navara ќе се пласира под името X-класа.... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri ставен на чекање Концепт - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri ставен на чекање
Италијанскиот премиум производител ќе се посвети на замените за GranTurismo и GranCabrio... Повеќе
 
 
BMW i8 * Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8 Концепт - BMW i8 *
Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8
Швајцарската тјунерска компанија Rinspeed го претстави концепт моделот Σtos кој својата официјална премиера ќе ја доживее на претстојниот CES, односно саемот за електроника што ќе се одржи на почетокот од след... Повеќе
 
 
BMW CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме Концепт - BMW
CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме
Визиите кои ги имаме за насоката во која производителите на автомобили треба да го насочат дизајнот на своите возила, многу ретко се поклопуваат со идеите на оние кои се одговорни за тоа во реалноста, а денес ... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави концептот Compact Sedan Концепт - BMW
BMW го претстави концептот Compact Sedan
Станува збор за студија со која Баварците директно го најавуваат доаѓањето на сериска изведба од истиот автомобил. Да бидеме уште поконкретни, BMW наскоро ќе лансира седан верзија на Серија 1, односно Серија 2... Повеќе
 
 
Subaru Impreza Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza Концепт - Subaru Impreza
Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza е најавена со концепт автомобил прикажан на саемот за автомобили во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata Концепт - Mazda MX-5
Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata
Кој вели дека Porsche има монопол врз Speedster и Spyder модели? Mazda само што претстави вакви верзии за моделот MX-5 Miata 2016... Повеќе
 
 
Mitsubishi Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел Концепт - Mitsubishi
Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел
Во Токио беше презентиран концептот Mitsubishi eX кој покажува како во иднина ќе се развива електричната технологија на компанијата... Повеќе
 
 
Yamaha Yamaha Sports Ride - концепт со вкупна тежина од 750 kg Концепт - Yamaha
Yamaha Sports Ride - концепт со вкупна тежина од 750 kg
На саемот за автомобили во Токио, Yamaha ја претстави студијата Sports Ride, која е всушност наследник на претходниот концепт MOTIV.e... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил Концепт - Suzuki
Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил
Suzuki на саемот во Токио го претстави својот нов концепт за т.н. kei автомобил, кој го носи називот Mighty Deck... Повеќе
 
 
Nissan Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување Концепт - Nissan
Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување
На саемот во Токио, Nissan го претстави концептот IDS за кој се верува дека ја најавува следната генерација на моделот Leaf... Повеќе
 
 
Mazda Претставен концептот Mazda RX-Vision Концепт - Mazda
Претставен концептот Mazda RX-Vision
Mazda не се откажува од развојот на Wankel агрегатите, па ваквата технологија набрзо би можела повторно да се појави на пазарот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo
По промотивното видео кое го објави пред неколку дена, Mercedes во Токио го претстави својот нов концепт наречен Vision Tokyo, а всушност станува збор за MPV модел кој користи plug-in хибриден погон со горивни... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии Концепт - Lexus
Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии
На саемот за автомобили во Токио, Lexus го претстави концептот LF-FC кој всушност ја најавува следната генерација на моделот LS ... Повеќе
 
 
Subaru Impreza Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza Концепт - Subaru Impreza
Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza беше најавена со концепт автомобил претставен на годинашниот саем за автомобили во Токио... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептот Coupé Corbusier Концепт - Renault
Renault го претстави концептот Coupé Corbusier
Renault ги објави првите фотографии и детали за својот нов концепт модел, со кој производителот ја одбележува педесетгодишнината од смртта на познатиот француски архитект Ле Корбизје, чие вистинско име било Ша... Повеќе
 
 
Daihatsu Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km Концепт - Daihatsu
Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km
На саемот за автомобили во Токио, јапонскиот производител Daihatsu ќе го промовира концептот D-Base, што ќе биде едно од неколкуте возила на саемот кои припаѓаат во категоријата на т.н. kei автомобили... Повеќе
 
 
Yamaha Yamaha ќе претстави концепт автомобил на саемот во Токио Концепт - Yamaha
Yamaha ќе претстави концепт автомобил на саемот во Токио
Yamaha најави неколку нови мотоцикли кои годинава ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Токио. Сепак, тоа е нешто очекувано. Меѓутоа, она што е интересно е дека производителот најави и претставување ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио Концепт - Suzuki
Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио
Преку концепт модели кои набрзо ќе бидат прикажани на саемот за автомобили во Токио, Suzuki ќе ги навести своите дизајнерски идеи за во иднина... Повеќе
 
 
Subaru Impreza Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza Концепт - Subaru Impreza
Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza
Следната генерација на моделот Subaru Impreza ќе биде претставена со концепт автомобил кој ќе биде промовиран на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржи подоцна овој месец... Повеќе
 
 
Toyota Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR Концепт - Toyota
Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR
На интернет протекоа техничките спецификации за S-FR, спортскиот концепт oд Toyota кој ќе дебитира на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржува во текот на овој месец ... Повеќе
 
 
Opel Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!? Концепт - Opel
Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!?
Според последните извештаи, на следниот саем за автомобили во Женева кој ќе се одржи напролет идната година, Opel би требало да претстави концепт со кој ќе го најави наследникот на моделот GT... Повеќе
 
 
Toyota Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota Концепт - Toyota
Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota
Станува збор за надградба на претходниот концепт C-HR, кој годинава беше претставен во Париз, а сериската верзија би требало да биде промовирана следната година на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Hyundai Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман Концепт - Hyundai
Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман
Корејскиот производител, исто како и Bugatti, го избра германското шоу за да го претстави својот концепт Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Honda Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил Концепт - Honda
Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил
Honda прави автомобили и Honda прави мотоцикли. Всушност, компанијата прави и многу други работи, но тоа се двете области кои довеле до создавање на тотално примамливиот концепт Project 2&4 ... Повеќе
 
 
Nissan Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер Концепт - Nissan
Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер
Буквата „z“ во Gripz е всушност мал детаљ со кој се оддава почит на марката Z... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика Концепт - Mercedes-Benz
Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика
Mercedes-Benz најави серија на активни аеродинамични компоненти и грациозен стил, претставувајќи го новиот футуристички концепт IAA ... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Cactus Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура Концепт - Citroën C4 - Cactus
Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура
Од Citroen истакнуваат дека Cactus M е пред се' наменет да се користи на плажа, па оттаму е опремен со пар на стандардни штици за сурфање кои се врзани на покривот... Повеќе
 
 
Bugatti Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti Концепт - Bugatti
Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti
Bugatti ги откри деталите за својот концепт автомобил наменет за проектот Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Porsche Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla Концепт - Porsche
Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla
Според производителот, Mission E ќе може да регенерира 80% од својата енергија за само 15 минути, со помош на системот Porsche Turbo Charging... Повеќе
 
 
Honda Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4 Концепт - Honda
Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4
Има ли некој што не сака забава во возењето? По се' изгледа Honda Project 2&4 е вистински синоним за тоа... Повеќе
 
 
Opel Vivaro Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите Концепт - Opel Vivaro
Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите
Opel темелно се подготвува за Франкфурт. Покрај новата Astra, која сигурно ќе биде една од ѕвездите на салонот, сега се објавени и официјални фотографии од верзија на моделот Vivaro, адаптирана за одмор и рекр... Повеќе
 
 
Citroën Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум Концепт - Citroën
Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум
На меѓународниот саем за автомобили во Франкфурт, Citroen премиерно ќе го претстави концепт автомобилот инспириран од легендарниот Méhari: Citroen Cactus M... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Bugatti
Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт
На саемот за автомобили во Франкфурт, Bugatti ќе го претстави купе моделот инспириран од тркачките патеки, со назив Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Renault Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN Концепт - Renault
Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN
Renault го откри концептот ALASKAN и ги истакна своите амбициозни планови насочени кон пазарот за лесни комерцијални возила... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето
Во 2019-та година, Европската унија ќе ја направи задолжителна обврската електричните автомобили да создаваат звуци, со цел да се подобри безбедноста на пешаците и велосипедистите... Повеќе
 
 
_ Целосно електричен „e-raw“ мотоцикл Концепт - _
Целосно електричен „e-raw“ мотоцикл
Четири занаетчии придонеле во реализацијата на проектот, комбинирајќи материјали како метал и дрво... Повеќе
 
 
Lada Lada го претстави концептот Vesta Cross Концепт - Lada
Lada го претстави концептот Vesta Cross
На Off-Road шоуто во Москва, Lada ја претстави кросовер студијата која се базира на моделот Vesta, па оттука го носи називот Vesta Cross ... Повеќе
 
 
Peugeot Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal Концепт - Peugeot
Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal
Peugeot Fractal е уникатен концепт, кој наскоро ќе биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт. Во прилог на оваа објава имате можност да ги погледнете и првите официјални фотографии од најновиот кон... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe Концепт - Hyundai
Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe
Корејскиот производител ги објави првите фотографии и информации во врска со својот нов модел Vision G Concept Coupe, кој премиерно ќе биде прикажан викендов на годинашниот Pebble Beach Concours d'Eleganceu... Повеќе
 
 
Citroën Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Citroën
Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
До отворањето на вратите на саемот за автомобили во Франкфурт има малку повеќе од еден месец, а дека намерите на Citroen се искрени, покажува и се' поголемиот број на визуелни прикази... Повеќе
 
 
Audi Q6 Дали е ова најавата за Audi Q6? Концепт - Audi Q6
Дали е ова најавата за Audi Q6?
На интернет почнаа да кружат нацрти за нов концепт од Audi, кој најверојатно премиерно би бил претставен на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Ferrari Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та Концепт - Ferrari
Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та
Моделот, максимална брзина од 350 km/h постигнал во 1991-ва година, притоа победувајќи во својата класа на патеката Bonneville... Повеќе
 
 
BMW BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km? Концепт - BMW
BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km?
Според неофицијални извори, BMW работи на развојот на најекономичниот автомобил во своето постоење... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептниот Alpine Celebration Концепт - Renault
Renault го претстави концептниот Alpine Celebration
Renault овој викенд на Le Mans го претстави концепт моделот Alpine Celebration, со кој се обележуваа 60-тиот роденден на Alpina... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт Концепт - Audi
Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт
Според последните извештаи, на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт, Audi ќе го претстави својот нов концепт, неофицијално именуван Q6... Повеќе
 
 
BMW BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage Концепт - BMW
BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage
Производителот ќе го прикаже својот прекрасен нов 3.0 CSL Hommage концепт на настанот 2015 Concorso d’Eleganza Villa d’Este, свечената манифестација која секоја година се одржува на брегот на езерото Комо во И... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии Концепт - Peugeot
Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии
Peugeot е една од оние автомобилски компании, кои често развиваат дизајнерски студии на тема спортски и луксузни автомобили. Сепак, шансите за нивна сериска реализација се секогаш мали. Но, дали тоа ќе биде та... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot најави нов спортски концепт Концепт - Peugeot
Peugeot најави нов спортски концепт
Францускиот производител објави кратко промотивно видео за возило кое очигледно претставува спортски концепт автомобил... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Concept D Концепт - Honda
Honda го претстави Concept D
Како што претходно вети, на саемот за автомобили во Шангај, Honda го претстави Concept D. Автомобилот изгледа како мешавина на HR-V и трансформер, а служи како најава за идниот кросовер, кој ќе биде предводни... Повеќе
 
 
_ Претставен концептот Qoros 2 SUV PHEV Концепт - _
Претставен концептот Qoros 2 SUV PHEV
Студијата најверојатно го најавува претстојното пристигнување на нов кросовер од B сегментот... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај Концепт - Audi
Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај
Германскиот производител ќе го прикаже концепт автомобилот Prologue по трет пат - сега во „soft-roader“ руво. Станува збор за уште еден јасен показател за дизајнот што може да го очекуваме кај новиот А8... Повеќе
 
 
Citroën Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта Концепт - Citroën
Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта
Студија која дизајнерскиот јазик применет кај моделот Cactus, го пренесува на SUV изведба... Повеќе
 
 
Honda Civic Ова е концептот за новиот Honda Civic Концепт - Honda Civic
Ова е концептот за новиот Honda Civic
Новиот Honda Civic е пред нас, а оваа изведба е концепт само по називот. Всушност станува збор за доста прецизна најава на моделот за 2016-та година. Се разбира, во Њујорк е прикажан американскиот модел... Повеќе
 
 
_ LM2 Streamliner - концепт со 1.700 КС Концепт - _
LM2 Streamliner - концепт со 1.700 КС
LM2 Streamliner од 0 до 100 km/h ќе забрзува за само 2,2 секудни, додека пак неговата максимална брзина ќе изнесува 467 km/h... Повеќе
 
 
Volkswagen Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева Концепт - Volkswagen
Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева
Купе модел со четири врати инспириран од спортските автомобили, со ексклузивен дизајн и иновативен plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Bentley Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство Концепт - Bentley
Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство
Во однос на дизајнот очигледно е влијанието на модели како Continental GT... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско Концепт - Mercedes-Benz
Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско
Во последниве неколку години традиционалните производители на автомобили и технолошките компании ја прифатија идејата дека може да се создаде пазар за автономни возила... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2 Концепт - Suzuki
Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2
Официјално станува збор за концепти, но факт е дека и двата модели се речиси целосно подготвени за сериско производство... Повеќе
 
 
_ Italdesign Giugiaro GEA - еден од најубавите автомобили во Женева Концепт - _
Italdesign Giugiaro GEA - еден од најубавите автомобили во Женева
Познатата италијанска дизајнерска компанија Italdesign Giugiaro на женевскиот автосаем официјално го претстави својот нов концепт GEA кој официјално се опишува како „луксузна студија од блиската иднина“... Повеќе
 
 
Aston Martin Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер Концепт - Aston Martin
Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер
DBX донесува модерен, луциден пресврт во традиционалните стилски особености на Aston Martin... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel Концепт - Jeep Renegade
Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel
Концептот Jeep Renegade Hard Steel, кој е комбинација на стил, теренски способности и современа технологија, наскоро ќе дебитира на меѓународниот саем за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Seat Концепт 20V20 од Seat Концепт - Seat
Концепт 20V20 од Seat
Станува збор за студија која директно ја најавува сериската изведба што се очекува набрзо и би требало да биде визуелно слична со 20V20... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го претстави концептот LF-SA Концепт - Lexus
Lexus го претстави концептот LF-SA
Наскоро на саемот за автомобили во Женева, Lexus ќе ја претстави студијата LF-SA. Станува збор за мал градски автомобил со многу агресивен дизајн и со три врати кој потсетува на хечбек, мини SUV и на купе... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го припрема концептниот 6008 Концепт - Peugeot
Peugeot го припрема концептниот 6008
Извори блиски до PSA групацијата најавуваат како Peugeot планира на слединот саем во Пекинг да го претстави концепт моделот наречен 6008... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7? Концепт - BMW
BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7?
Според последните информации, BMW планира да произведе автомобил кој ќе биде директен конкурент на Model S од Tesla... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави студискиот Prologue Avant Концепт - Audi
Audi го претстави студискиот Prologue Avant
Audi пред женевската премиера службено го претстави концепт автомобилот наречен Prologue Avant... Повеќе
 
 
KIA Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото) Концепт - KIA
Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото)
Kia на саемот во Женева ќе го претстави концептот наречен Sportspace... Повеќе
 
 
_ Helios концепт јахта која собира сончева енегрија за патување околу светот Концепт - _
Helios концепт јахта која собира сончева енегрија за патување околу светот
Италијанските дизајнери Марко Ферари и Алберто Франчи развија соларно пловно средство... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија Концепт - Infiniti QX30 *
Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија
Ова е новиот мал кросовер од Infiniti кој ќе биде претставен на нивниот штанд во Женева... Повеќе
 
 
Rinspeed Rinspeed го претстави вистинското возило за иднината (Видео) Концепт - Rinspeed
Rinspeed го претстави вистинското возило за иднината (Видео)
Швајцарската компанија Rinspeed, позната по своите екстравагантни концепти, го претстави својот најнов проект нарешен Budii... Повеќе
 
 
Audi Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата Концепт - Audi
Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата
Audi Prologue концептот, кој минатата година се појави на саемот во Лос Анџелес ги привлече погледите на сите наоколу... Повеќе
 
 
Honda Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот Концепт - Honda
Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот
Доколку сте љубител на камперските возила, ова е за вас... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта Концепт - Suzuki
Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта
Неколку недели пред женевскиот саем Suzuki најави премиера на два нови концепт автомобили... Повеќе
 
 
_ Buick Blackhawk концептот по втор пат даден на аукција Концепт - _
Buick Blackhawk концептот по втор пат даден на аукција
Додека колекционерскиот автомобилски маркет ни нуди цени надвор од реалноста, од друга страна почестени сме со навистина ретки автомобили, од кои ќе не можете да го тргнете погледот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015 Концепт - Mercedes-Benz
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015... Повеќе
 
 
_ Edag Light Cocoon, автомобил со каросерија четири пати полесна од хартија Концепт - _
Edag Light Cocoon, автомобил со каросерија четири пати полесна од хартија
Германската компанија Egad објави фотографии од моделот Light Cocoon, кој ќе се појави на авто саемот во Женева... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите
F 015, или луксуз во движење како што го именува германците, е новиот футуристички концепт кој ни најавува што не очекува во иднината... Повеќе
 
 
_ Најдобрите концепт автомобили за 2014-та Концепт - _
Најдобрите концепт автомобили за 2014-та
Крајот на годината е секогаш посветен за правење анализи за тоа како поминала истата во одредена област. Кога станува збор за автомобилската индустрија темелно може да се разгледуваат, рангираат и оценуваат мн... Повеќе
 
 
Infiniti Концепт Infiniti Vision Gran Turismo Концепт - Infiniti
Концепт Infiniti Vision Gran Turismo
Денес секое возило е дизајнирано со одредени ограничувања. Можеби единствениот исклучок од ваквиот стандард е Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Audi Концепт Audi Prologue Концепт - Audi
Концепт Audi Prologue
Ако сте еден од оние фанови кои со нетрпение чекаа Audi јавно да го презентира новиот дизајнерски јазик, вашата желба е конечно исполнета. Имено, германската марка на саемот за автомобили во Лос Анџелес го пр... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Unlimited Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth" Концепт - Jeep Wrangler Unlimited
Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth"
Екстремна модификација наменета за најтешките off-road услови... Повеќе
 
 
KIA Kia со конкурент на Juke Концепт - KIA
Kia со конкурент на Juke
Нов мини кросовер од Kia е на прагот на производството... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз
Уникатниот Quartz ја најавува следната генерација на моделот 3008 ... Повеќе
 
 
Fiat 500 500 Couture ги поместува границите на ексклузивност Концепт - Fiat 500
500 Couture ги поместува границите на ексклузивност
Како што доликува за една италијанска икона, Fiat 500 уште еднаш се најде на наловните страници на најпознатите магазини за автомобилизам. Овој пат поводот беше претставувањето на три ексклузивни дизајнерски м... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot Exalt со европски спецификации Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot Exalt со европски спецификации
На својот штанд во Париз, Peugeot го прикажа фасцинантниот концепт Exalt со европски спецификации... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави концептот TT Sportback Концепт - Audi
Audi го претстави концептот TT Sportback
На првиот ден од саемот за автомобили во Париз, Audi го претстави концепт моделот ТТ Sportback. Станува збор за автомобил кој ја најавува можноста за понатамошно проширување на понудата на ТТ модели ... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС Концепт - Lamborghini
Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС
Во Париз, Lamborghini го претстави концепт моделот Asterion LPI910-4... Повеќе
 
 
Infiniti Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината Концепт - Infiniti
Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината
На штотуку отворениот саем за автомобили во Париз, Infiniti го претстави концепт моделот Inspiration... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Civic Type R Concept II Концепт - Honda
Honda го претстави Civic Type R Concept II
Honda ja претстави студиjaта Civic Type R Concept II, која следува по концептот претставен во Женева и е уште една директна најава за сериската изведба на овој модел ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S Концепт - Mitsubishi
Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S
Mitsubishi ги објави официјалните фотографии од студијата Outlander PHEV Concept-S, што својата премиера ќе ја доживее во Париз... Повеќе