дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
 
 
    €
  ПОПУСТ:   €
   
МОТОР
Гориво
Зафатнина ccm³
КС
   
ОПРЕМА
Клима уред
Радио
Централно заклуч.
Електрика прозори
ABS
ESP
Воздушни перничиња
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h сек.
Макс. брзина  km/h
Потрошувачка l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати
Должина cm
Ширина cm
Висина cm
Mеѓуоскино растојание cm
Капацитет на багажник литри
- со спуштена клупа литри
Резервоар литри
 
   
Последна промена:
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
 
  Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 


Suzuki Swift


Најпопуларни автомобили
 
Audi A3 20034 €
 Audi A3 
Škoda Octavia 13900 €
Lada Niva 4x4 8990 €
Volkswagen Passat 22990 €
Volkswagen Golf VII 14990 €
Најпопуларни автомобили