дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Citroën C3
C3
9890 €- 9890€
   
ПРЕДНОСТИ
• Супер комфорно возење
• Задоволителна опрема во однос на цената
• Ниска потрошувачка на 1.2 бензискиот и сите дизел мотори
• Модерен, премиум дизајн, и надворешен, и во однос на ентериерот
• Интересни материјали во внатрешноста
• Пакет за безбедност уште во прво ниво на опрема
• Напредни опции како “ConnectedCam”

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Меката суспензија не дозволува екстремно динамичко возење.
• Недостаток на простор по висина на задните седишта

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 
Suzuki Swift
Најпопуларни автомобили
 
Volkswagen Golf VII 14990 €
 Volkswagen Golf VII 
Hyundai Tucson 17777 €
Peugeot 3008 22490 €
Škoda Octavia 13900 €
KIA Sportage 17550 €
Најпопуларни автомобили