дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Opel Astra
Astra
15182 €- 22098€
   
ПРЕДНОСТИ
• Многу простор и на предните и на задните седишта
• Солидни возни својства
• Штедливи и полетни турбо бензинци и дизели
• Рафинираност и звучна изолација
• Квалитетна изработка
• Одличен мултимедијален систем

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Малку потврдо подесена суспензија
• Дизелите се бучни при забрзување
• Седиштата во основните модели не се најкомфорни
• Багажникот е само просечен со 370 литри

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


Suzuki Swift


Најпопуларни автомобили
 
Volkswagen Golf VII 14990 €
 Volkswagen Golf VII 
Audi A3 20034 €
Suzuki Vitara 13990 €
Škoda Octavia 13900 €
Mitsubishi ASX 13980 €
Најпопуларни автомобили