дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Alfa Romeo > Alfa Romeo 4C Spider > Фотографии
Alfa Romeo4C Spider Alfa Romeo 4C Spider
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Фотографии

 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА Alfa Romeo 4C Spider?

Досега гласале 0 посетители.

Најпопуларни во класата
 
Mercedes-Benz E-Class Cabriolet
 
Mercedes-Benz E-Class Cabriolet
53490 - 86960
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet
 
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet
44520 - 53420
Mercedes-Benz SLK-Class Roadster
 
Mercedes-Benz SLK-Class Roadster
47660 - 90370
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Кабрио
 
BMW M3 Cabrio80800 €
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet44520 €
Mercedes-Benz E-Class Cabriolet53490 €
Mercedes-Benz SL-Class Roadster118500 €
Mercedes-Benz SLK-Class Roadster47660 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 
 
Одберете друг автомобил
     
 
Suzuki Swift


Alfa Romeo

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други модели
4C 4C Spider
Giulia Giulietta
Mi.ToSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook