дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Tipo > Цени на моделски изведби
Fiat Fiat Tipo
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Fiat Tipo во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
Fiat Tipo 1.3 MJT MT EASY
16800
95
Fiat Tipo 1.3 MJT MT POP
15600
95
Fiat Tipo 1.3 MJT MT TIPO
14900
95
Fiat Tipo 1.4 MT POP
13600
95
Fiat Tipo 1.4 MT EASY
14800
95
Fiat Tipo 1.4 MT TIPO
12900
95
11900
Fiat Tipo 1.6 AT E6 EASY
16700
110
Fiat Tipo 1.6 AT E6 POP
15500
110
Fiat Tipo 1.6 MJT MT EASY
18000
120
Fiat Tipo 1.6 MJT MT LOUNGE
19500
120
Fiat Tipo 1.6 MJT MT POP
16800
120
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Fiat Tipo, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Fiat Tipo со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Fiat Tipo, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Fiat Tipo
 
Fiat Tipo
11900 - 19500
Škoda Rapid
 
Škoda Rapid
12090 - 17290
Citroën C - Elysee
 
Citroën C - Elysee
10490 - 14490
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Ниска класа - седани
 
Citroën C - Elysee10490 €
Dacia Logan7650 €
Fiat Linea8990 €
Peugeot 30110490 €
Škoda Rapid12090 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 
Suzuki Swift


Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500X CityLook 500X Off Road Look
Doblo Cargo - New Doblo Cargo Classic
Doblo New Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Linea Panda
Panda 4x4 Panda VAN
Punto Punto VAN
Scudo Goods Transport Tipo


Suzuki Swift


Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook