дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford Focus > Цени на моделски изведби
Ford Ford Focus
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford Focus во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.0l GTDi Titanium
17100
100
1.0l GTDi Titanium
19100
125
1.0l GTDi Trend
15600
100
1.0l GTDi Trend
16400
125
1.0l GTDi Trend
17600
125
1.5l GTDi Titanium X
22500
150
1.5l GTDi Titanium X
23600
182
1.5l GTDi Trend
18600
150
1.5l TDCi Titanium
19300
95
1.5l TDCi Titanium Chrome
22900
120
1.5l TDCi Trend
18700
120
1.6l TDCi Titanium
18800
95
1.6l TDCi Trend
17300
95
13990
1.6l Ti-VCT Titanium
16800
105
1.6l Ti-VCT Trend
15300
105
1.6l Ti-VCT Trend
16200
125
1.6l Ti-VCT Trend Powershift S6
17900
125
1.6l Ti-VCT Trend Sport
16500
105
1.6l Ti-VCT Trend Sport
17400
125
1.6l Ti-VCT Trend Sport
19100
125
2.0l TDCi Titanium Chrome
22200
150
2.0l TDCi Titanium X
24400
150
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford Focus, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford Focus со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford Focus, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Golf VII
 
Volkswagen Golf VII
14990 - 27014
Opel Astra
 
Opel Astra
15182 - 22098
Ford Focus
 
Ford Focus
13990 - 24400
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компакти
 
Citroën C4 - нова гама13990 €
Honda Civic15990 €
Hyundai i3013565 €
KIA Cee'd14550 €
Mazda 316980 €
Opel Astra15182 €
Peugeot 30814990 €
Renault Megane16290 €
Seat Leon15166 €
Toyota Auris14990 €
Volkswagen Golf VII14990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 
Suzuki Swift


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta Fiesta Van
Focus Focus ST
Galaxy Ka
Kuga MCA Mondeo
Mustang Ranger
S-MAX Tourneo Connect
Transit Chassis Cab Transit Connect
Transit Custom Transit Minibus
Transit Van


Suzuki Swift


Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook