дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën Berlingo Multispace > Краток опис за моделот
Citroën Berlingo Multispace Citroën Berlingo Multispace
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 13990
веќе од 233 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Простран, удобен, робусен

Од сите производители кои влегоа во битка со мултифункционални возила, Италијанците и Французите се чини најдобро ги разбраа барањата на купувачите. Најдобар доказ за тоа е Citroen Berlingo, автомобил кој задоволува со просторот и удобноста, но и со робусноста и целокупната изведба, многу важна за вакви автомобили. Заедно со близнакот Peugeot Partner се најпродавани возила од ваков тип во Европа.


Новото Berlingo направи квантен скок во една повисока класа. Модерниот дизајн, бескрајниот простор во внатрешноста и супериорната практичност, го исфрлаат Berlingo во преден план, пред се за фамилијарните луѓе, иако основната намена на ова возило е да биде мултифункционално.
 
Кабината на Французинот е извонредно пространа. И на предната и на задната клупа има простор и за кошаркари, а има и многу места за одлагање на ситниците. Удобни се и седиштата, а во возење Berlingo едноставно плива по патот, пеглајќи ги сите поголеми и помали нерамнини. Вистински крстосувач за подолги патувања! 
 
Но, Berlingo не го може само тоа. Тој може и да натовари многу багаж и да им заврши одлична работа и на фирмите, кај кои повеќе работници треба да отидат на терен, а притоа треба да понесат и многу алат или товар со себе. Некако, бесконечни се можностите со внатрешноста на Berlingo. Во однос на конкуренцијата (Renault Kangoo, Fiat Doblo, VW Caddy), Berlingo-то има и најголем волумен (3,7 литри) и најголема дозволена тежина за товарење (850 kg).
 
Секако, има една работа каде ниту еден мултифункционален автомобил не е вистински добар. Возните својства не се на највисоко ниво, управувањето не е директно, а менувачите имаат долги одови и се малку непрецизни. Препорака во однос се секако познатите HDI мотори, заради ниската потрошувачка, но и високиот вртежен момент, дури и кај дизел изведбата со 75КС.
 
Кога е практичноста во прашање, има една работа која особено го издвојува од конкуренцијата. Во просторот помеѓу предните 2 седишта сместен е пластичен дел, прилично голем, кој без никаков проблем може комплетно да се извади, да се однесе дома, да се наполни и да се врати на своето место во автомобилот. Зборуваме за функционалност. На сите ни е потребна.
ПРЕДНОСТИ
• Висока функционалност
• Голем простор во внатрешноста
• Голем товарен простор
• Удобност
• Добра прегледност
• Економични мотори
• Издржливост
• Цена и опрема
НЕДОСТАТОЦИ
• Просечни возни својства
• Непрецизно управување
• Непрецизен менувач
• Гласно подвозје


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën Berlingo Multispace  

дали може некој да ми каже дали со овој автомобил во опремата оди навигација,или се доплаќа нешто повеќе!!
Напишан од 12  пред  околу 59 месеци
made in turkey, so katastrofalno losi materjali, koi ne traat vo vremeto, inferiorna mehanika i stedliv hdi motor so visok vrtezen moment, slabi performansi i neprecizno upravuvanje, sto uste ednas potvrduva deka nesomneno poteknuva od konceptot -tovarno vozlio. 14000Eur... hm....
Напишан од momir  пред  околу 69 месеци
nogu skapa grda kola
Напишан од kiko_kociski@freemail.com.mk  пред  околу 71 месеци
nogu skapa grda kola
Напишан од kiko_kociski@freemail.com.mk  пред  околу 71 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Fiat Doblo New
 
Fiat Doblo New
13800 - 18990
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12500 - 15500
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Nemo Multispace10690 €
Dacia Dokker12500 €
Fiat Doblo New13800 €
Ford Transit Custom19400 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Bipper Tepee11360 €
Peugeot Partner Tepee15470 €
Renault Kangoo14913 €
Volkswagen Caddy13946 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo Furgon Berlingo Multispace
C - Elysee C1
C3 C3 Picasso
C4 - Cactus C4 - нова гама
C4 Grand Picasso C4 Picasso - 2014
C5 DS3
DS4 DS5
Jumper Jumper Combi
Jumpy Jumpy Multispace
Nemo Nemo MultispaceSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook