дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën Nemo Multispace > Краток опис за моделот
Citroën Nemo Multispace Citroën Nemo Multispace
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 10690
веќе од 178 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Градски транспортер

На рамената на успехот на поголемите Berlingo и Jumper, Peugeot го лансираше малиот Nemo. Иако многу помал по надворешните димензии, Nemo не нуди помалку функционалност, бидејќи е мал и лесно се паркира во град, а има и многу простор во внатрешноста.


Со оглед на димензиите, Nemo е извонредно простран автомобил. Има простор за пет патници и за многу багаж, а од надвор мери само 3,96 метри, што е колку една С3-ка на пример. Патниците нема да се жалат ниту на удобноста, бидејќи малиот Citroen, во манир на вистински француски автомобил, меко ги впива нерамнините.
 
Секако, возните својства, особено при повисоки брзини не се совршени, но тоа не е ни целта на овој автомобил. Поради малите димензии и малата маса, тој е управлив во градски услови, лесно се протнува, добро забрзува и добро кочи. На паркинзи, Nemo лесно се паркира, што е уште еден голем плус за овој автомобил.
 
Сите мотори кои се нудат со Nemo, се на самиот врв од класата кога е во прашање економичноста, посебно малиот 1,4 HDI дизел, кој добро потегнува од ниски вртежи и е идеален за градски услови.
 
Најдобрата работа е во тоа што сите убави нешта во мало пакување не се скапи. Nemo, за тоа колку простор и функционалност нуди, е извонредно евтин автомобил. А може да се купи и со многу опрема.
ПРЕДНОСТИ
• Простран и практичен
• Багажник
• Многу евтин
• Многу економичен
• Добра опрема
• Идеални димензии за во град
• Задната клупа лесно се отстранува
• Цена и опрема
НЕДОСТАТОЦИ
• Возни својства
• Непрецизно управување
• Просечни перформанси


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën Nemo Multispace  

fenomenalno kolice 1,4 hdi mala potrosuvacka vo grad, vozni svojstva super. vlece fenomenalno, megutoa mana e toa sto nema centralna, podizaci na prozori i zadni prozorcinja pa preglednosta e ogranicena. inaku dobar menuvac i motor i prostrano vozilo
Напишан од vlatko  пред  околу 91 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Fiat Doblo New
 
Fiat Doblo New
13800 - 18990
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12500 - 15500
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Berlingo Multispace13990 €
Dacia Dokker12500 €
Fiat Doblo New13800 €
Ford Transit Custom19400 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Bipper Tepee11360 €
Peugeot Partner Tepee15470 €
Renault Kangoo14913 €
Volkswagen Caddy13946 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo Furgon Berlingo Multispace
C - Elysee C1
C3 C3 Picasso
C4 - Cactus C4 - нова гама
C4 Grand Picasso C4 Picasso - 2014
C5 DS3
DS4 DS5
Jumper Jumper Combi
Jumpy Jumpy Multispace
Nemo Nemo MultispaceSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook