дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Doblo Cargo Classic > Краток опис за моделот
Fiat Doblo Cargo Classic Fiat Doblo Cargo Classic
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 9990
веќе од 166 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Мултифункционален автомобил, со одлични возни својства

Нормално, сите автомобили од оваа класа нудат пространа и функционална внатрешност. Но, Fiat Doblo го прави тоа во манир на патнички автомобил – има одлични возни својства, со оглед на класата во која се наоѓа.


Секако, просторот во внатрешноста е на највисоко ниво, било дали се работи за предната или за задната клупа. Високо е и нивото на функционалноста, бидејќи има многу места за одлагање ситници, а седиштата лесно се склопуваат. Патниците ќе бидат задоволни и од возењето – удобноста е на мошне високо ниво. Пребирливите можеби ќе најдат замерка во помалку квалитетната пластика, но оправдување може да се бара во ниската цена.
 
Онаму каде што Doblo собира многу поени е тоа како вози. Стабилноста е на највисоко ниво во оваа класа – Италијанецот дури конкурира и на некои патнички автомобили. На ова се надоврзуваат и економичните и полетни мотори, особено дизелите, кои се шампиони кога е во прашање односот перформанси – потрошувачка. Единствена замерка може да се упати на управувањето, кое не е доволно директно.
 
И како и секој Fiat, и Doblo е извонредно поволен автомобил. Опремата за луксуз е богата, а цената, посебно кога има попусти, може да биде извонредно ниска.
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Doblo Cargo Classic  

kade da najdam telefonski broj neshto da se kontaktiram za pikapcheto ?
Напишан од nikola  пред  околу 25 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Fiat Doblo Cargo Classic
 
Fiat Doblo Cargo Classic
9990 - 13500
Opel Corsa Van
 
Opel Corsa Van
9984 - 14841
Fiat Doblo Cargo - New
 
Fiat Doblo Cargo - New
12500 - 14100
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни мали
 
Citroën Berlingo Furgon14000 €
Citroën Jumpy17490 €
Citroën Nemo9080 €
Dacia Dokker Van10850 €
Fiat Doblo Cargo - New12500 €
Fiat Panda VAN9500 €
Fiat Punto VAN13500 €
Ford Fiesta Van10900 €
Opel Combo Van13213 €
Opel Corsa Van9984 €
Peugeot 208 LCV12790 €
Peugeot Bipper9340 €
Peugeot Partner13980 €
Renault Kangoo Express13500 €
Volkswagen Caddy Фургон10990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500X CityLook 500X Off Road Look
Doblo Cargo - New Doblo Cargo Classic
Doblo New Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Linea Panda
Panda 4x4 Panda VAN
Punto Punto VAN
Scudo Goods Transport TipoSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook