дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Land Rover > Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 * > Краток опис за моделот
Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 * Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 *
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од
веќе од € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 *  

zdr ako moze broj za kontakt interesiran sum za range rover sport tdv6 nov pozdrav
Напишан од Kadri  пред  околу 22 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Lada Niva 4x4
 
Lada Niva 4x4
8990 - 8990
Toyota Land Cruiser
 
Toyota Land Cruiser
49900 - 79900
Jeep Wrangler
 
Jeep Wrangler
41000 - 47500
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Теренци
 
Jeep Cherokee42500 €
Jeep Wrangler41000 €
Lada Niva 4x48990 €
Land Rover Defender 28700 €
Land Rover Discovery 447800 €
Mitsubishi Pajero26480 €
Ssang Yong Rexton II25500 €
Suzuki Jimny14400 €
Toyota Land Cruiser49900 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТЕРЕНЦИ       ПИК-АП       
 

Одберете друг автомобил
     

Land Rover

www.landrover.com.mk

Импортер за Македонија
Маккар

Тел: 02 / 3 110 - 073

Адр: ул. Илинденска бр. 9

Работно време:  09:00 - 19:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Land Rover модели
Defender Discovery 4
Discovery Sport Range Rover Evoque
Range Rover Sport SVR - 2015 * The Range RoverSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook