дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Linea > Краток опис за моделот
Fiat Linea Fiat Linea
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 8990
веќе од 149 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Народен автомобил со вистински италијански шарм

Специјално дизајнирана за пазарите како нашиот, Fiat Linea нуди неверојатно многу простор во исклучително достапно пакување. А згора на тоа, не крати на шармот однадвор.


Моторизацијата ја сочинуваат два бензинци и еден дизел. Препорака е дизелот, благодарение на солидните перформанси и лесното повлекување од ниски вртежи, но и основниот бензинец е доволен за градски услови. Нормално, од ниту еден мотор не треба да се очекуваат ракетни перформанси, сепак Linea е автомобил за народот.

Внатрешноста е исклучително пространа и на предните и на задните седишта, додека багажникот голта одлични 500 литри. Ергономијата е одлична и сите команди се достапни на дофат на раката и лесно читливи. Солидна е и прегледноста, благодарение на седан каросеријата.

Во возење, Linea се однесува пред се удобно, добро изолирајќи ги потресите од поголемите дупки. Солидна е и звучната изолација, иако бензинскиот мотор се слуша малку повеќе при повисоки вртежи. Возните својства се на малку пониско ниво, но Linea се однесува предвидливо и лесно се коригира во граничните случаи. Сето ова, мора да се спомене, аналогно на перформансите кои ги нудат моторите.

Најголем адут на Linea e секако цената, која може да засрами и многу модели од ниската класа. Евтина е и додатната опрема, а и моторите не се големи потрошувачи на гориво, што особено важи за дизелот. Затоа, купувачите кои бараат поевтин седан, може и да ја занемарат малку поевтината и тврда пластика во внатрешноста...

За оние кои немаат многу буџет, а сепак им е потребен простран семеен автомобил, Linea е вистинскиот избор. Изгледа модерно, многу е пространа, има голем багажник, добро ги впива дупките на нашите патишта, а притоа и не троши многу гориво. Конкуренцијата можеби нуди слични, па дури и пониски цени, но не го нуди стилот на Linea, а многу заостанува кога во прашање се просторот и удобноста. Тука Linea е убедливо најдобра во класата.

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Linea  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Fiat Tipo
 
Fiat Tipo
11900 - 19500
Škoda Rapid
 
Škoda Rapid
12090 - 17290
Citroën C - Elysee
 
Citroën C - Elysee
10490 - 14490
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Ниска класа - седани
 
Citroën C - Elysee10490 €
Dacia Logan7650 €
Fiat Tipo11900 €
Peugeot 30110490 €
Škoda Rapid12090 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500X CityLook 500X Off Road Look
Doblo Cargo - New Doblo Cargo Classic
Doblo New Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Linea Panda
Panda 4x4 Panda VAN
Punto Punto VAN
Scudo Goods Transport TipoSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook